آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 355273
  • تعداد بازدید از این صفحه: 206241
  • تعداد بازدید امروز: 19
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

اخبار عمومی

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

تهیه و تصویب طرح جامع بازدید از زندان های استان

 

با حضور رئیس کل دادگستری و مدیر کل زندان های استان، دومین جلسه ساماندهی جمعیت زندانیان با رویکرد کاهش جمعیت کیفری زندان ها در بندرعباس برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: پس از تشکیل کمیته راهبردی کاهش جمعیت کیفری استان، طرح جامع بازدید از زندان ها به همت این کمیته و در ده مرحله به منظور انتظام بخشی و تأثیر گذاری هرچه بیشتر بازدیدهای همکاران قضایی از زندان ها، تهیه و تصویب و به مرحله اجرا درآمده است.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری بر لزوم  بسیج همه امکانات در دادگستری و دیگر دستگاه های متولی امور زندانیان به منظور تحقق این هدف تاکید کرد  .
وی خواهان توجه ویژه همه قضات به استفاده از مجازات های جایگزین حبس در آرای صادره شد و تصریح کرد: استفاده از مجازات های جایگزین حبس، نقش مهمی در کاهش جمعیت کیفری زندان ها دارد.
مقام عالی قضایی استان، زندان را محلی برای اصلاح مجرمین و متخلفین عنوان کرد و افزود: منظور از کاهش جمعیت کیفری استان به هیچ عنوان رهایی مجرمین سابقه دار  و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه نیست، بلکه هدف از اعمال این برنامه برخورداری زندانیان مستحق از آن و همچنین کاهش جمعیت  ورودی به زندان ها از طریق پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات است.
رییس کل دادگستری استان خاطر نشان کرد: بدون تردید اگر توجه ویژه دستگاه قضایی به سیاست های پیشگیرانه و کنترلی نمی بود امروز شاهد شمار زندانیان بیشتری در زندان ها بودیم . 

 

دانلود فایل

 گروه: اخبار عمومی   تعداد بازدید: 308   تاریخ خبر: 08:12:31 1394/09/04   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام