آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 355273
  • تعداد بازدید از این صفحه: 206266
  • تعداد بازدید امروز: 19
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

اخبار
نمایش اخبار برای گروه خبری:
راه اندازی سامانه ثبت درمان و دارو در زندان مرکزی بندرعباس
مسئول گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات زندان های هرمزگان گفت: با فراهم کردن بستر شبکه و سایر تجهیزات جانبی، سیستم ثبت درمان و دارو در زندان مرکزی بندرعباس راه اندازی شد.
محمود محرم زاده افزود: با راه اندازی این سامانه همه فرایندهای کاری درمان و دارو از جمله تشکیل پرونده پزشکی، ویزیت پزشکان،بستری و اعزام به مراکز درمانی، دارو و انبار دارویی در آن ثبت می شود.
 
اخبار ویژه - 08:53:54 1394/09/18

برگزاری دوره آموزشی الگوی طرح های حفاظت از اماکن و تاسیسات زندان ها
فرمانده یگان حفاظت زندان های استان گفت: یک دوره آموزشیبا عنوان الگوی طرح های حفاظت از اماکن و تاسیسات زندان ها ویژه پاسیاران برگزار شد.
سرگرد رحیمی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح آمادگی و هوشیاری و همچنین تقویت ضریب حفاظتی و امنیتی زندان ها عنوان کرد.
 
اخبار ویژه - 08:43:37 1394/09/18

برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های اساسی زندگی در زندان بندرلنگه
کارگاه آموزشی مهارت های اساسی زندگی در زندان بندرلنگه برگزار شد.
رییس زندان بندرلنگه هدف از برگزاری این دوره را ارتقاء سلامت روان ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی وافزایش میزان توانمندی واصلاح رفتار مددجویان عنوان کرد.
حسین سبک روح افزود: آموزش مهارت های اساسی زندگی تاثیر بسزایی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی دارد و افراد می توانند در مقابل چالش ها و بحران های زندگی بهترین تصمیم را بگیرند.
 
اخبار عمومی - 11:40:29 1394/09/17

توانمند سازی خانواده زندانیان نیازمند
همایش انجمن های حمایت از خانواده زندانیان به میزبانی شهرستان قشم برگزار شد.
رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان هدف از برگزاری این همایش را تشریح اساسنامه و آئین نامه اجرایی انجمن ها و بررسی مشکلات و خدمات رسانی بهتر به خانواده زندانیان نیازمند عنوان کرد.
نوید قنواتی بر تقویت منابع مالی انجمن ها تاکید کرد و گفت: باید با سازوکارهای قانونی، منابع مالی را جذب تا خانواده های نیازمند بیشتری تحت حمایت قرار گیرند.
 
اخبار ویژه - 10:23:06 1394/09/17

برگزاری کلاس آموزشی کنترل شورش واغتشاش در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت: به منظور ارتقاء و سطح آگاهی پرسنل و سربازان وظیفه در درون زندان ها یک دوره آموزشی کنترل شورش و اغتشاش در این بازداشتگاه برگزار شد.
سنجری افزود: در این دوره نحوه استفاده از سپر، باطوم و شوکر، سلاحهای پرتاب کننده، گازآشک آور ودودزا و چونگی استفاده از ماسک و فیلتر ضد گاز آموزش داده شد.
 
اخبار ویژه - 08:00:23 1394/09/17

اعزام مددجویان زندان بندرلنگه به اردوی زیارتی مشهد مقدس
رییس زندان بندرلنگه از اعزام مددجویان این زندان به اردوی زیارتی مشهد مقدس خبر داد.
حسین سبک روح گفت: پیش از این مسابقه ای با عنوان سیره زندگانی امام هشتم در زندان بندرلنگه برگزار شد که نفرات برتر با اخذ مجوز قضایی به این اردو اعزام شدند.
وی بیان داشت: چنین فعالیت هایی تاثیر بسزایی در باز سازی اجتماعی و شخصیت زندانیان خواهد داشت و ما را بیش از بیش به سیاست اصلی سازمان که همان اصلاح و تربیت زندانیان است نزدیک ترمی کند.
 
اخبار ویژه - 07:40:07 1394/09/17

اعطای گواهینامه دوره آموزشی جهاد کشاورزی به مددجویان زندان بندرعباس
سرپرست زندان مرکزی بندرعباس گفت: 80 گواهینامه دوره آموزشی جهاد کشاورزی به مددجویان این زندان اعطا شد.
پورمارزی افزود: 127 نفراز مددجویان در رشته پرورش سبزی و صیفی و پرواربندی گوساله شرکت کردند که 80 نفر آنان موفق به کسب این گواهینامه شدند.
 
اخبار اصلی - 10:32:16 1394/09/15

یک هزار و 200 خانواده زندانی نیازمند تحت پوشش کمیته امداد هرمزگان
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان از تحت پوشش 1200 خانواده زندانی نیازمند خبر داد و گفت: خدمات رسانی به خانواده زندانیان نیازمند، در اولویت برنامه های حمایتی قرار دارد.
مرتضی موصلی در نشستی با مدیر کل زندان های هرمزگان که در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد افزود: در چارچوب تفاهم نامه با اداره کل زندان های استان از خانواده زندانیان نیازمند حمایت های تحصیلی و شغلی می شود و برای ازدواج فرزندان آنان هم تسهیلاتی پیش بینی شده است.
 
اخبار اصلی - 13:06:41 1394/09/14

نشست آموزشی کارشناسان اجرای احکام زندان های هرمزگان در بندرعباس
با حضور منصوری رییس اجرای احکام اداره قضایی سازمان زندانها، نشست آموزشی کارشناسان اجرای احکام زندان های هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.
در این نشست ثبت دقیق اطلاعات پرونده زندانیان و گزارش گیری از برنامه پانیذ به کارشناسان اجرای احکام زندان های استان آموزش داده شد.
 
اخبار اصلی - 10:24:16 1394/09/05

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه
به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه گشایش یافت.
رییس زندان بندرلنگه گفت: در این نمایشگاه بیش از 100جلد کتاب با موضوعات مختلف برای بازدید و مطالعه کارکنان و مددجویان به نمایش گذاشته شده است.
حسین سبک روح هدف از گشایش این نمایشگاه را ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سطح آگاهی زندانیان و نشان دادن دستاوردهای بسیج عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 08:22:36 1394/09/05

تهیه و تصویب طرح جامع بازدید از زندان های استان
با حضور رئیس کل دادگستری و مدیر کل زندان های استان، دومین جلسه ساماندهی جمعیت زندانیان با رویکرد کاهش جمعیت کیفری زندان ها در بندرعباس برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: پس از تشکیل کمیته راهبردی کاهش جمعیت کیفری استان، طرح جامع بازدید از زندان ها به همت این کمیته و در ده مرحله به منظور انتظام بخشی و تأثیر گذاری هرچه بیشتر بازدیدهای همکاران قضایی از زندان ها، تهیه و تصویب و به مرحله اجرا درآمده است.
 
اخبار عمومی - 08:12:31 1394/09/04

برای کاهش جمعیت کیفری زندان های استان عزم جدی وجود دارد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: با جدیتی که در مجموعه قضایی وجود دارد،به زودی جمعیت کیفری زندان های استان کاهش محسوس خواهد یافت.
اکبر سلیمانی در نشستی با حضور معاون دادستان بندرعباس افزود: از تمامی ظرفیت های قانونی و قضایی برای کاهش جمعیت کیفری زندان های استان استفاده می شود.
 
اخبار عمومی - 12:28:48 1394/09/03

اجرای مانور کنترل اغتشاش و رهایی گروگان در زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی اباد از برگزاری مانور کنترل اغتشاش و رهایی گروگان در این زندان خبر داد.
محمود بهرامی هدف از برگزاری این مانور را هماهنگی بیشتر پرسنل،سنجش توان عملیاتی،مقابله با هرگونه ناآرامی واغتشاش و جلوگیری از فرار زندانیان عنوان کرد.
وی بیان داشت: با تمرین سناریوهای مختلف، کارکنان با وظایف خود بیشتر آشنا شدند و نقاط ضعف و قوت آنان هم شناسایی شد.
 
اخبار عمومی - 11:58:20 1394/09/03

آزادی مشروط 8 مددجو از زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد گفت: در راستای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، جلسه شورای طبقه بندی زندان تشکیل و درخواست های قضایی مددجویان بررسی شد.
محمود بهرامی افزود: با بررسی های کارشناسی، با آزادی مشروط 8 و مرخصی پایان حبس یک نفر از مددجویان موافت شد.
 
اخبار عمومی - 11:57:35 1394/09/03

گشایش نمایشگاه کتاب در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان از گشایش نمایشگاه کتاب در این بازداشتگاه خبرداد.
سنجری گفت:در این نمایشگاه حدود 500 جلد کتاب با موضوعات مذهبی،ادبی علمی، تاریخی، فرهنگی، حقوقی ، ورزشی، وسرگرمی وتخیلی به نمایش گذاشته شده است.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارتقا فرهنگ مطالعه وکتابخوانی بین مددجویان عنوان کرد و بیان داشت:برگزاری مسابقات کتابخوانی و مقاله نویسی از برنامه های جنبی این نمایشگاه است.
 
اخبار عمومی - 11:55:58 1394/09/03

صدور احکام قضایی 10 نفر از مددجویان در اردوگاه رودان
رییس دادگستری رودان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان حضور یافت وپرونده 10 نفر از متهمین تحت قرار بررسی و احکام قضایی آنان را صادر کرد.
نیک طبع گفت: تشکیل دادگاه مددجویان در زندان موجب افزایش ضریب امنیتی و کاهش اطاله دادرسی می شود و نقش تاثیر گذاری در کاهش جمعیت کیفری دارد.
 
اخبار عمومی - 11:34:46 1394/09/03

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از دیابت در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
با همکاری مرکز بهداشت استان، یک دوره کلاس آموزشی پیشگیری و راههای درمان دیابت در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار شد.
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: در این دوره مددجویان با بیماری دیابت و عوامل ایجاد و راههای پیشگیری از آن بیشتر آشنا شدند.
 
اخبار عمومی - 11:24:29 1394/09/03

بازدید معاون اداری و مالی زندان های استان از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
معاون اداری و مالی به همراه رییس اداره قضایی و مسئول آمار و رایانه اداره کل زندان های استان از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس بازدید کرد.
دولتی ابتدا از قسمت های مختلف کانون بازدید کرد و سپس با حضور در اندرزگاه به بررسی مشکلات مددجویان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 11:05:22 1394/09/03

برگزاری مانور کنترل اغتشاش در زندان مرکزی بندرعباس
با همکاری فرماندهی انتظامی استان،اورژانس و آتش نشانی مانور کنترل اغتشاش و رهایی گروگان در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
فرمانده یگان حفاظت زندان های استان هدف از برگزاری این مانور را مقابله با هرگونه ناآرامی واغتشاش، جلوگیری از فرار زندانیان وهمچنین کسب مهارت پرسنل و آمادگی لازم در مواقع بحران عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 09:08:40 1394/09/02

بخش های امنیتی زندان ها باید پویا و فعال باشند
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: بخش های امنیتی زندان ها باید پویا و فعال باشند تا از بروز هرگونه ناهنجاری جلوگیری شود.
اکبر سلیمانی در نشست کمیته امنیتی زندان های استان در بندرعباس گفت: زندان یکی از ارکان اصلی تامین امنیت در جامعه است وارتقا امنیت در زندان ها اساسی ترین اولویت است.
 
اخبار عمومی - 10:12:43 1394/08/30

بازدید مسئولان قضایی میناب از زندان این شهرستان
رییس دادگستری به همراه دادستان وقضات میناب از زندان این شهرستان بازدید کرد.
خیرخواه رییس دادگستری میناب هدف از این بازدید را بررسی مشکلات قضایی مددجویان به صورت چهره به چهره عنوان کرد و گفت: با توجه به تعامل خوبی که بین زندان این شهر و دستگاه قضایی وجود ، به دنبال کاهش محسوس جمعیت کیفری زندان هستیم.
گفتنی است در این بازدید مشکلات قضایی 74 نفر از مددجویان بررسی شد.
 
اخبار عمومی - 07:40:11 1394/08/28

بازدید رئیس دادگستری بستک از زندان بندرلنگه
رییس دادگستری بستک در زندان بندرلنگه حضور یافت و ضمن گفتگوی چهره به چهره با متهمین و محکومین آن حوزه، نسبت به رفع مشکلات قضایی آنان دستورات لازم را صادر کرد.
حاجی زاده هدف از این بازدید را کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان عنوان کرد و گفت: حضور قضات در زندان موجب تسریع در فرایند رسیدگی به پرونده مددجویان می شود.
 
اخبار عمومی - 07:35:32 1394/08/28

با تسهیلات قانونی قضایی جمعیت کیفری زندان بندرعباس در حال کاهش است
معاون دادستان در امور اجرای احکام با حضور در زندان بندرعباس ضمن بازدید از واحد اجرای احکام،در نشست مشترک با حضور پورمارزی سرپرست زندان ، قنواتی رئیس مرکز خدمات اجتماعی و مددکاران اجتماعی شرکت کرد.
قهرمانی هدف از این نشست را تسریع و تسهیل در امور اجرای احکام و مددکاری عنوان کرد و بر تعامل هر چه بیشتر دادسرای عمومی و انقلاب و زندان بندرعباس در راستای کاهش جمعیت کیفری تأکید کرد .
 
اخبار عمومی - 12:39:56 1394/08/26

بازدید مدیرکل زندان های هرمزگان از زندان در حال ساخت رودان
مدیر کل زندان های هرمزگان از روند ساخت زندان رودان بازدید کرد.
اکبر سلیمانی گفت: این زندان 500 نفری هم اکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی افزود: برای ساخت این زندان حدود 10 میلیارد تومان اختصاص یافته است که در صورت تخصیص به موقع، کمتر از یک سال دیگر به بهره برداری می رسد.
 
اخبار عمومی - 10:22:48 1394/08/25

برگزاری جلسه شورای فرهنگی در زندان بندرلنگه
جلسه شورای فرهنگی در زندان بندرلنگه برگزار شد.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه هدف از برگزاری این جلسه را ارتقاء فعالیتهای فرهنگی و تحقق اهداف سازمانی عنوان کرد و گفت: قطعا با امورات فرهنگی می توانیم تاثیر بهتری در باز سازی اجتماعی مددجویان داشته باشیم .
 
اخبار عمومی - 08:00:35 1394/08/24

اجرای طرح احضار پرسنل در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت: به منظور ارتقاء و تأمین نظم و امنیت و آموزش کارکنان، طرح احضار پرسنل در بازداشتگاه پارسیان اجرا شد .
سنجری در جمع کارکنان و پرسنل وظیفه بازداشتگاه افزود : ما باید نقاط آسیب پذیر زندان را شناسایی و در جهت رفع آن تلاش کنیم .
 
اخبار عمومی - 07:50:00 1394/08/24

بررسی مشکلات قضایی مددجویان زندان مرکزی بندرعباس
با حضورمعاونین دادستان و جمعی از قضات و دادیاران دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس مشکلات قضایی مددجویان بررسی شد.
مددجویان در این دیدار چهره به چهره مشکلات قضایی خود را با قضات مطرح کردند.
معاونین دادستان در معیت پورمارزی سرپرست زندان بندرعباس از تعدادی از اندرزگاه ها بازدید و با تعداد بیشتری از مددجویان دیدار و گفتگو کردند.
 
اخبار عمومی - 08:45:23 1394/08/23

بررسی مشکلات قضایی 60 نفر از مددجویان زندان حاجی آباد
با حضور رییس دادگستری، دادستان و جمعی از قضات حاجی آباد مشکلات قضایی 60 نفر از مددجویان زندان این شهرستان بررسی شد.
مختار صادقی رییس دادگستری حاجی آباد با تاکید بر حضور مستمر قضات در زندان و رفع مشکلات مددجویان گفت: حضور قضات در زندان ها و دیدار چهره به چهره با زندانیان، ضمن تسریع در صدور و کیفیت آرا، نقش بسزایی در کاهش آسیب ها و وضعیت روحی مددجویان خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 12:29:28 1394/08/19

برپایی نمایشگاه کتاب و خطاطی عاشورایی در زندان بندرلنگه
در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی و معرفی نهضت حسینی، نمایشگاه کتاب و خطاطی عاشورایی در زندان بندرلنگه برپا شد.
حسین سبک روح رییس زندان بندرلنکه گفت: این نمایشگاه تا اربعین حسینی آماده بازدید کارکنان و مددجویان است.
 
اخبار عمومی - 09:49:40 1394/08/18

بیش 500 مددجو در زندان های هرمزگان مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: در شش ماه نخست امسال 531 مددجو در زندان های استان به مناسبت های مختلف مشمول عفو رهبر معظم انقلاب شدند.
اکبر سلیمانی افزود: این عفو منجر به آزادی 439 و تقلیل مجازات و جزای نقدی 92 نفر از زندانیان شد.
 
اخبار عمومی - 09:25:14 1394/08/18

بازدیدقضات دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه از زندان این شهرستان
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه به همراه جمعی از قضات از زندان این شهرستان بازدید کرد.
در این بازدید پرونده قضایی مددجویان بررسی و در گفتگو چهره به چهره با آنان به مشکلاتشان رسیدگی شد.
 
اخبار عمومی - 09:23:22 1394/08/17

سختی کار در زندان ها با هیچ عدد و رقمی جبران نمی شود
مشاور رییس سازمان زندان ها و مدیر کل ارزیابی عملکرد گفت: زندان محیطی آسیب زا است و سختی کار در زندان ها با هیچ عدد و رقمی جبران نمی شود.
اسماعیل نوروزی در نشستی با روسا و مسئولان ستادی زندان های هرمزگان در بندرعباس افزود: مدیریت زندانبانی پشت میز نشینی نیست و کاری میدانی و عملیاتی است و چالش های زیادی پیش روی کارکنان زندان ها است.
 
اخبار عمومی - 12:05:20 1394/08/14

بازدید سه ساعته مدیران کل بازرسی و حفاظت سازمان زندان ها از زندان میناب
مدیران کل بازرسی و حفاظت سازمان زندان ها که برای بازدید از زندان های هرمزگان به بندرعباس سفر کرده اند، بعد از ارزیابی وضعیت زندان مرکزی به شرق استان رفتند و با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان میناب بازدید کردند.  
اخبار عمومی - 07:42:26 1394/08/14

بازدید مدیران کل بازرسی و حفاظت و اطلاعات سازمان زندان ها از زندان مرکزی بندرعباس
مدیران کل بازرسی و حفاظت و اطلاعات سازمان زندان ها در معیت مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.
این هیات عالی سازمان زندان ها ابتدا وضعیت بهداشت و درمان و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در زندان مرکزی بندرعباس را مورد ارزیابی قرار دادند و با بررسی دقیق دفاتر، نکات لازم را گوشزد کردند.
 
اخبار عمومی - 14:14:27 1394/08/13

اشتغالزایی برای 2هزار 500 نفر از مددجویان در زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای حدود 2 هزار 500 نفر از مددجویان در زندان های استان اشتغالزایی شده است.
اکبر سلیمانی افزود: این مددجویان به طور مولد و غیر مولد در بخش های صنایع دستی،کشاورزی و خدماتی مشغول به کار هستند.
 
اخبار عمومی - 13:58:30 1394/08/12

بازدید فرماندار پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان
فرماندار به همراه اعضای شورای تامین پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کرد.
رادمهر در نشستی بر پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و گفت: اقدامات پیش گیرانه بهترین راه حل برای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است.
 
اخبار عمومی - 11:32:00 1394/08/11

معرفی دادیار جدید اجرای احکام زندان بندرعباس
دادیار جدید اجرای احکام زندان بندرعباس معرفی شد.
مدیر زندان بندرعباس ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام تقی زاده به سمت دادیار اجرای احکام کیفری از زحمات رحیمی دادیار سابق تشکر و قدردانی کرد.
مرسلپور اظهار امیدواری کرد تعامل و همکاری دوجانبه شرایط بهره مندی مددجویان واجد الشرایط از تسهیلات قضایی را بیش از پیش فراهم آورد .
 
اخبار عمومی - 08:03:18 1394/08/10

برگزاری شورای طبقه بندی در زندان بندرلنگه
شورای طبقه بندی زندان بندرلنگه با حضور دادستان این شهرستان برگزار شد.
در این جلسه درخواست های تعدادی از مددجویان بررسی و با مرخصی و اشتغال به کار آنان موافقت شد.
نیازی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه سپس به صورت چهره به چهره با متهمین و محکومین آن حوزه قضایی دیدار و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 07:38:56 1394/08/10

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع کشاورزی و نهالستان اردوگاه رودان بازدید کرد.
طهماسبی ظرفیت ایجاد شده در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: رودان با توجه به شرایط آب وهوایی، استعداد تولید محصولات باغی با کیفیت رادارد وباید با برنامه ریزی مناسب برای اقتصادی کردن بخش کشاورزی تلاش بیشتری کرد.
 
اخبار عمومی - 08:55:18 1394/08/09

راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس از راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در این کانون خبر داد.
حسین شیخ احمدی افزود: از این پس مددجویانی که با بیماری های دهان و دندان روبرو هستند به طور رایگان معاینه و درمان می شوند.
وی گفت: سایر کارکنان زندان های استان هم می توانند با تخفیف بسیار مناسب از خدمات کلینیک دندانپزشکی کانون اصلاح و تربیت استفاده کنند.
 
اخبار عمومی - 08:22:57 1394/08/09

ظرفیت های خوبی برای آموزش مددجویان در زندان های هرمزگان فراهم شده است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: با فراهم کردن زیرساخت ها و برنامه ریزی مناسب، ظرفیت های خوبی برای آموزش مددجویان در زندان های استان فراهم شده است.
اکبر سلیمانی در نشستی با مسئول بسیج سازندگی هرمزگان افزود: آموزش مهارت های شغلی به مددجویان یکی از برنامه هایی است که با جدیت در زندان های استان دنبال می شود.
 
اخبار عمومی - 10:08:12 1394/08/07

زندان ضلع تکمیل کننده مثلث امنیتی است
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت:همیشه گفته ام کار در زندان ها بسیار سخت و طاقت فرسایی است، زندان ضلع تکمیل کننده مثلث امنیتی است که باید دوران بیشتری را با عوامل تهدیدکننده امنیت درگیر باشد و از این جهت زندانبانی کار سختی است.
حجت الاسلام اکبری که در معیت مدیر کل زندان های استان، رییس دادگستری و دادستان حاجی آباد از زندان این شهرستان بازدید کرد افزود: آنچه در زندان های استان دیده می شود حاکی از یک مدیریت خوب و کارآمد است.
 
اخبار عمومی - 13:44:20 1394/08/05

باید تمام اقدامات در راستای اهداف سازمانی باشد
معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان گفت: باید از کارهای سلیقه ای جلوگیری شود و همه اقدامات در راستای اهداف سازمانی باشد.
دولتی در نشستی که به منظور حذف کاغذ از سیستم و بهره گیری از سامانه پانیذ با حضور روسای زندان ها و ستادی در اداره کل برگزار شد افزود: باید با برنامه ریزی هدفمند،متناسب با سیاست های سازمانی حرکت کرد.
 
اخبار عمومی - 13:13:29 1394/08/05

"باغ بهشت" زندان حاجی آباد از جاذبه های تفریحی هرمزگان
باغی که در آن با ایجاد فضاهای بسیار جذاب و تماشایی به یکی از بهترین مراکز تفریحی حاجی‌آباد تبدیل شده و روزانه مردم مناطق مختلف از آن استفاده و بازدید می کنند.
از ویژگی و شاخصه‌های اصلی این مجموعه، وجود آبشارهای مصنوعی و آب‌های روان و وجود پرندگان و حیواناتی است که توانسته این مجموعه را به یکی از جاهای دیدنی بدل کند.
 
اخبار عمومی - 10:53:09 1394/08/04

اختصاص یک میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای خانواده زندانیان هرمزگانی
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های هرمزگان از اختصاص مبلغ یک میلیارد ریال برای اشتغالزایی خانواده زندانیان در بخش مشاغل خانگی و صنایع دستی خبر داد.
نوید قنواتی گفت: باتوجه به طرح های خانواده مددجویان بین 30 تا 50 میلیون ریال، تسهیلات مشاغل خانگی به آنان پرداخت می شود.
 
اخبار عمومی - 09:03:13 1394/08/04

برگزاری مراسم پرشور تاسوعای حسینی در زندان حاجی آباد
مراسم تاسوعای حسینی با حضور امام جمعه، روسای دستگاههای اجرایی، فرماندهان سپاه و انتظامی و رییس شورای شهر حاجی آباد در زندان این شهرستان برگزار شد.
این مراسم با نوحه خوانی و سینه زنی همراه بود که با حضور پرشور و خودجوش مددجویان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 12:39:02 1394/08/03

فعالیت 30 روحانی در دهه اول محرم در زندان های هرمزگان
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان گفت: با هدف تبلیغ و شناساندن فرهنگ شهادت به مددجویان 30 روحانی در دهه اول محرم در زندان های استان فعالیت کردند.  
اخبار عمومی - 12:17:14 1394/08/03

بررسی مشکلات مددجویان بازداشتگاه پارسیان با حضور دادستان این شهرستان
با حضور دادستان پارسیان در بازداشتگاه این شهرستان مشکلات قضایی مددجویان بررسی شد.
عباسی همچنین در نشستی با حضور رئیس بازداشتگاه به بررسی روند کاهش جمعیت کیفری پرداخت.
وی سپس در جلسه شورای طبقه بندی بازداشتگاه شرکت کرد که منجر به مرخصی التزام و اشتغال به کار 8 نفر از مددجویان شد.
 
اخبار عمومی - 08:16:09 1394/08/03

شور و شعور عزای حسینی در زندان بندرعباس
این روزها همزمان با ماه عزای سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) زندان بندرعباس غرق در ماتم و حزن خاندان عصمت و طهارت است.
بیرق های سیاه در گوشه گوشه ی ندامتگاه نشان از اندوهی عمیق از ماتم حسینی در دل و جان همگان دارد.
 
اخبار عمومی - 13:00:26 1394/07/29

برگزاری دوره آموزشی پرورش سبزیجات در زندان مرکزی بندرعباس
سرپرست دفتر اشتغال و حرفه آموزی زندان های هرمزگان از برگزاری دوره آموزشی پرورش سبزیجات ویژه مددجویان اندرزگاه نسوان در زندان مرکزی بندرعباس خبر داد.
ناصر جهانی گفت: در این دوره آمورشی 35 نفر از مددجویان شرکت کرده و به مدت یک هفته آموزش های لازم را فرا می گیرند.
وی افزود: مددجویانی که حد نصاب نمره قبولی در آزمون پایان دوره کسب کنند موفق به دریافت گواهینامه می شوند.
 
اخبار عمومی - 10:24:53 1394/07/29

94 زندانی جرائم غیر عمد در هرمزگان چشم انتظار کمک خیران
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان با بیان اینکه هم اکنون 94 نفر به علت جرائم و محکومیت های مالی غیر عمد در زندان های این استان در حبس به سر می برند؛ گفت: برای آزادی این تعداد زندانی؛ اعتباری افزون بر 39 میلیارد و 328 میلیون ریال نیاز است.  
اخبار عمومی - 11:32:49 1394/07/28

برگزاری کارگاه آموزشی سلامت روان در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت:در راستای سیاستهای اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها و با همکاری واحد سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان یک دوره آموزشی در زمینه سلامت روان و بیماریهای پر خطر در این بازداشتگاه برگزار شد.
سنجری هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را کاهش آسیب رفتار های پر خطر عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 08:59:38 1394/07/28

اعطای گواهینامه دوره آموزشی جهاد کشاورزی به مددجویان زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: 270 گواهینامه دوره آموزشی جهاد کشاورزی به مددجویان این زندان اعطا شد.
محمد فیروززاده افزود: 150 نفراز مددجویان در رشته آفات و بیماری نخلیات و 120 نفر انان هم در پرورش مرغ بومی موفق به کسب این گواهینامه شدند.
 
اخبار عمومی - 11:41:38 1394/07/26

برگزاری یک دوره مسابقه کبدی در زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از برگزاری یک دوره مسابقه کبدی در این زندان خبر داد.
حسن مرسلپور افزود: 120 نفر از مددجویان در قالب 12 تیم در این دوره از مسابقات با هم رقابت کردند.
 
اخبار عمومی - 13:13:05 1394/07/25

وضعیت قضایی مددجویان اندرزگاه نسوان دارای کودک زیر شش سال به طور ویژه پیگیری می شود
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت: وضعیت قضایی مددجویان اندرزگاه نسوان دارای کودک زیر شش سال که همراه آنان نگهداری می شود به طور ویژه پیگیری می شود.  
اخبار عمومی - 09:50:47 1394/07/25

برگزاری آزمون هماهنگ فنی و حرفه ای در زندان های هرمزگان
سرپرست دفتر اشتغال و حرفه آموزی زندان های هرمزگان از برگزاری آزمون هماهنگ فنی و حرفه ای در زندان های استان خبر داد.
ناصر جهانی گفت: این آزمون در رشته های جوشکاری، لوله کشی، خیاطی و برق در زندان های بندرعباس، بندرلنگه و میناب برگزار شد.
وی افزود: 50 نفر از مددجویان در این ازمون شرکت کردند و افرادی که حدنصاب نمره قبولی را دریافت کنند، موفق به کسب گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای می شوند.
 
اخبار عمومی - 09:15:45 1394/07/25

خدمت سربازی زمینه ای برای ورود به اجتماع است
رییس زندان میناب گفت: خدمت سربازی موجب آماده سازی جوانان برای ورود به اجتماع می شود و زمینه ای است تا قشر جوان عده دار مسئولیت های اجتماعی شوند.
محمد فیروززاده در مراسم صبحگاه این زندان افزود: سازمان زندان هاتوجه ویژه ای به سربازان وظیفه دارد و آنان نیز باید از این فرصت برای کسب تجربه و خدمت صادقانه استفاده کنند.
در پایان این مراسم از 9 نفر از سربازان وظیفه با اهداء لوح تقدیر و جوایزقدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 09:31:58 1394/07/23

برگزاری زیارت پر فیض عاشورا در اداره کل زندان های هرمزگان
به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سومین اختر تابناک امامت وولایت سرور وسالار شهیدان امام حسین(ع) ویاران باوفایش و به منظور ارتقا سطح روحی و معنوی کارکنان، مراسم زیارت عاشورا با حضور مدیر کل و همه کارکنان در اداره کل زندان های هرمزگان برگزار می شود.
در این مراسم پر فیض، ضمن قرائت زیارت پربرکت عاشورا ، همه عزاداران میهمان سفره پربرکت امام حسین(ع) شدند.
گفتنی است این مراسم معنوی تا پایان دهه محرم در همه زندان های استان ادامه دارد.
 
اخبار عمومی - 08:17:33 1394/07/23

آمار زندانیان شاغل به طور دقیق در سامانه سازمانی ثبت شود
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان خواستار ثبت دقیق آمار زندانیان شاغل به صورت روزانه در سامانه سازمانی شد.
عباس لقمانی در نشست مشترکی با مسئولان اشتغال زندان های استان در بندرعباس بر پرداخت به موقع حقوق زندانیان شاغل هم تاکید کرد و گفت: پرداخت به موقع این حقوق، می تواند گره گشای بخشی از مشکلات مالی خانواده مددجویان باشد.
 
اخبار عمومی - 11:04:01 1394/07/22

بازدید رییس دادگستری بندر لنگه از زندان این شهرستان
رئیس دادگستری بندرلنگه به همراه جمعی از قضات از زندان این شهرستان بازدید کرد.
اکبری هدف از این بازدید را کاهش جمعیت کیفری و بررسی مشکلات قضایی و پرونده ای مددجویان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:29:29 1394/07/22

برگزاری جلسه شورای اداری در زندان میناب
جلسه شورای اداری زندان میناب با حضور مسئولین واحد ها در سالن اجتماعات این زندان برگزار شد.
رییس زندان هدف از برگزاری جلسه را ایجاد هماهنگی و وحدت بین واحدها برای رسیدن به اهداف سازمانی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:19:00 1394/07/22

همکاری بازداشتگاه پارسیان با پلیس پیشگیری این شهرستان
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت: با همکاری و تعامل بازداشتگاه پارسیان با پلیس پیشگیری این شهرستان، متهمین و محکومین سابقه داری که آزاد می شوند، برای جلوگیری از تکرار جرم مجدد تحت مراقبت قرار می گیرند.
سنجری در دیدار با رئیس پلیس پیشگیری و عملیات پارسیان از برگزاری مانور کنترل اغتشاش در بازداشتگاه خبر داد و افزود: به زودی این مانور با همکاری پلیس پیشگیری و عملیات شهرستان برگزار می شود.
 
اخبار عمومی - 10:00:47 1394/07/22

رودان میزبان اردوی مشترک فرهنگی و ورزشی زندان های هرمزگان و کرمان
اردوی یک روزه فرهنگی و ورزشی کارکنان زندان های کهنوج، جیرفت ، منوجان و زندان های هرمزگان به میزبانی زندان رودان بر گزار شد.
این اردوی مشترک که با حضور مدیران کل زندان های هرمزگان و کرمان برگزار شد، کارکنان در فضایی صمیمی، روز خاطره انگیزی را سپری کردند.
 
اخبار عمومی - 08:19:50 1394/07/22

اگر نظم و انضباط نباشد زندان دچار چالش می شود
جلسه امنیتی زندان میناب با حضور کارکنان یگان حفاظت و مراقبین برگزار شد.
رییس زندان میناب هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مسائل و مشکلات،کاهش آسیب ها و ارائه راهکار مناسب برای رفع موانع عنوان کرد.
محمد فیروززاده گفت: یکی از مهمترین مسائلی که میتواند در کم کردن آسیب های احتمالی به ما کمک کند نظم وانضباط کاری ا ست.
 
اخبار عمومی - 09:38:17 1394/07/20

برگزاری مراسم صبحگاه مشترک در زندان بندرلنگه
مراسم صبحگاه مشترک در زندان بندرلنگه برگزار شد.
رئیس زندان بندرلنگه از سربازان به عنوان طلایه داران عرصه امنیت و آرامش جامعه یاد نمود و گفت:فعالیت های اصلاحی ،تربیتی و امنیتی در زندان لازم و ملزوم و مکمل یکدیگرند و اگر به بهانه های ایجاد امنیت سایر فعالیت ها انجام نگیرد امنیت نیز به مرور زمان از بین می رود.
 
اخبار عمومی - 09:22:09 1394/07/20

برگزاری جلسه شورای طبقه بندی در اردوگاه رودان
جلسه شورای طبقه بندی با حضور دادستان رودان در اردوگاه این شهرستان برگزار شد.
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: در این جلسه با اشتغال به کار 8 مددجوی حافظان قرآن موافقت شد.
درویشی افزود: با حضور رییس دادگستری رودان در اردوگاه هم، احکام قضایی 9 نفر از مددجویان صادر شد.
 
اخبار عمومی - 09:12:05 1394/07/20

بازدید رییس کل دادگستری هرمزگان از بازداشتگاه جاسک
رییس کل دادگستری هرمزگان به همراه جمعی از قضات از بازداشتگاه جاسک بازدید کرد.
حجت الاسلام اکبری در این بازدید از نزدیک مشکلات قضایی مددجویان را بررسی کرد و به رسیدگی پرونده تعدادی از آنان پرداخت.
وی امکانات فراهم شده در بازداشتگاه را مناسب ارزیابی و از اقدامات انجام شده قدردانی کرد.
 
اخبار عمومی - 08:52:06 1394/07/20

اقدامات انجام شده در زندان بندرلنگه ارزشمند است
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه در زندان بندرلنگه تغییرات محسوسی ایجاد شده است گفت: اقدامات انجام شده در این زندان ارزشمند و ستودنی است.
اکبر سلیمانی در بازدید از زندان بندرلنگه افزود: انچه امروز در زندان بندرلنگه مشاهده می شود متفاوت از همیشه است و این حاصل تلاش و همدلی همه کارکنان است.
 
اخبار عمومی - 11:31:49 1394/07/19

حضور قضات محاکم جزایی و دادگاه های تجدید نظر در زندان بندرعباس
قضات محاکم جزایی و دادگاه های تجدید نظر بندرعباس با حضور در زندان مرکزی از نزدیک با بیش از 150 نفر از مددجویان بویژه مددجویان تحت قرار و بلاتکلیف دیدار و گفتگو کردند.
در این بازدید که تعداد 16 نفر از قضات حضور داشتند مشکلات پرونده قضایی مددجویان مورد بررسی قرار گرفت .
 
اخبار عمومی - 11:25:36 1394/07/19

برگزاری مسابقه طناب کشی به مناسبت هفته نیروی انتظامی
به مناسبت هفته نیروی انتظامی یکدوره مسابقه طناب کشی با حضور 6 تیم از یگان های حفاظت زندان بندرعباس ،پلیس پیشگیری ، راه آهن ، فرودگاه و موسسات حفاظتی در مجموعه ورزشی تربیت به میزبانی زندان مرکزی ندرعباس برگزار شد.
مدیر کل زندان های استان هرمزگان در این مراسم ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت : نیروی انتظامی طلایه دار امنیت و آرامش در جامعه است و هریک از ما به عنوان شهروندان جامعه با رعایت قوانین و هنجارها مسئول حفظ امنیت اجتماع در کنار نیروهای امنیتی هستیم .
 
اخبار عمومی - 12:14:53 1394/07/18

کاشت خیار گلخانه ای در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان از آغاز کاشت خیار گلخانه ای در این بازداشتگاه خبر داد.
سنجری گفت: علاوه بر اینکه در این گلخانه می توان صیفی جات مورد نیاز بازداشتگاه را تولید کرد از آن می توان برای آموزش کشاورزی وباغبانی برای مددجویان استفاده کرد.
 
اخبار عمومی - 12:11:23 1394/07/18

کارکنان بازنشسته گنجینه ای از تجربه هستند
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: کارکنان بازنشسته گنجینه ای از تجربه هستند که حاصل 30 سال کار و تلاش صادقانه است.
اکبر سلیمانی در اردوی تفریحی کارکنان بازنشسته زندان های هرمزگان تکریم بازنشستگان را وظیفه دانست و افزود: بهره گیری از این پتانسیل و تجربیات با ارزش می تواند منجر به موفقیت های زیادی در عرصه اصلاح و تربیت شود.
 
اخبار عمومی - 08:02:55 1394/07/15

عملکرد همه کارکنان زیر ذره بین است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: عملکرد همه کارکنان زیر ذره بین است و به صورت روزانه رصد می شود و افرادی که کارآرایی بهتری دارند مورد تشویق قرار می گیرند.
اکبر سلیمانی در مراسم تقدیر از کارکنان نمونه زندان های استان بر تقویت فرهنگ کار و تلاش تاکید کرد و افزود: موفقیتی حاصل نمی شود مگر اینکه با تلاش جهادی کارکنان همراه باشد.
 
اخبار عمومی - 07:34:29 1394/07/15

آزادی 6 زندانی جرائم غیر عمد به مناسبت عید غدیر خم از زندان های هرمزگان
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: به مناسبت عید غدیر خم 6 نفر از زندانیان دیه و جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد شدند.
مرادی نژاد بدهی این افراد را 3 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این مبلغ 220 میلیون ریال از شکات تخفیف گرفته شد و با کمک بلاعوض ستاد دیه استان و کشور از زندان آزاد شدند.
 
اخبار عمومی - 09:17:19 1394/07/12

برگزاری جشنواره ورزشی کارکنان زندان های هرمزگان در حاجی آباد
جشنواره ورزشی کارکنان زندان های هرمزگان به میزبانی زندان حاجی آباد برگزار شد.
این مسابقات در سه رشته والیبال،شنا و دومیدانی و با حضور 70 ورزشکار از زندان های استان به مدت دو روز برگزار شد.
در رشته والیبال تیم های اداره کل و حاجی آباد به فینال این دوره از مسابقات صعود کردند که تیم میزبان در دیداری تماشایی سه بر یک مقابل تیم اداره کل پیروز شد و بر سکوی نخست ایستاد.
 
اخبار عمومی - 10:00:26 1394/07/11

تشکیل جلسه حلقه صالحین در بازداشتگاه پارسیان
جلسه حلقه صالحين در بازداشتگاه پارسیان باحضور همه کارکنان برگزار شد .
رئيس بازداشتگاه پارسیان در این جلسه، حلقه های صالحین را محلی برای تشریک مسایل دینی و اعتقادی همکاران دانست.
سنجری برحضور فعال همكاران تأكيد كرد و گفت : حلقه هاي صالحين نه تنها در بصيرت افزايي وآگاهي دهي كاركنان مؤثر است بلكه در روحيه تعهد و خدمت آنها نيز تأثيرات شگرفي دارد.
 
اخبار عمومی - 07:49:22 1394/07/11

بازدید شهردار بندرکنگ از زندان بندر لنگه
شهردار و اعضای شورای شهر بندرکنگ به همراه رئیس کمیته امداد بندرلنگه از زندان این شهرستان بازدید کردند.
شهردار بندرکنگ اقدامات عمرانی انجام شده در زندان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و برای هرگونه همکاری قول مساعد داد.
در پایان این بازدید مسابقه ای فرهنگی طرح و اجرا و از نفرات برتر با اهدا جوایزی قدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 07:45:04 1394/07/11

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه
به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه گشایش یافت.
رییس زندان بندرلنگه گفت: در این نمایشگاه حدود 500 جلد با 50 عنوان کتاب به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شده است.
 
اخبار عمومی - 11:14:51 1394/07/06

شرکت 100 ورزشکار در جشنواره ورزشی سربازان وظیفه زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس جشنواره ورزشی سربازان وظیفه زندان های استان به میزبانی بندرعباس برگزار شد.
اکبر سلیمانی افزود: در این دوره از مسابقات 100 ورزشکار در رشته های فوتسال، تنیس روی میز، دارت و آمادگی جسمانی از همه زندان های استان به مدت دو روز با هم رقابت می کنند.
 
اخبار عمومی - 11:40:05 1394/07/05

تجلیل از اعضاء ستاد صیانت اداره کل زندان های هرمزگان
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان از اعضاء ستاد صیانت اداره کل زندان های استان تجلیل شد.
اکبر سلیمانی با تبریک کسب رتبه برتر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی هرمزگان گفت: باید همه عناوین ستاد صیانت را به صورت مستمر بررسی و پیگیری کرد و با برنامه ریزی مناسب به دنبال رفع نواقص و کسب نتیجه دلخواه بود.
 
اخبار عمومی - 11:16:19 1394/07/04

همه قرارها و مکاتبات قضایی در برنامه پانیذ باید به روز ثبت شود
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: همه قرارها و مکاتبات قضایی باید در برنامه پانیذ به روز ثبت شود تا مشکلی پیش نیاید.
اکبر سلیمانی در نشستی با کارشناسان اجرای احکام و آمار و رایانه زندان مرکزی بندرعباس افزود: همه کارکنان اجرای احکام باید در نهایت دقت، وظایف محوله را انجام دهند و هیچ گونه کوتاهی پذیرفتنی نیست.
 
اخبار عمومی - 14:05:42 1394/07/01

توجه جدی به ورزش سربازان وظیفه
مدیر کل زندان های هرمزگان بر نهادینه کردن ورزش در زندان های استان تاکید کرد و خواستار توجه جدی به ورزش سربازان وظیفه شد.
اکبر سلیمانی در نشست شورای ورزش زندان های استان با بیان اینکه تامین بخشی از امنیت زندان ها بر عده سربازان است گفت: ورزش عاملی برای تقویت انگیزه وسلامتی و شادابی است که باید با جدیت در زندان ها دنبال شود.
 
اخبار عمومی - 11:57:38 1394/07/01

بازدید دادستان پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان
دادستان پارسیان به همراه جمعی از قضات به مناسبت عید سعید قربان از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کرد.
عباسی در نشستی با حضور رئیس بازداشتگاه، راههای کاهش جمعیت کیفری و پیشگیری از وقوع جرم را مورد بررسی قرار داد.
 
اخبار عمومی - 11:07:57 1394/07/01

رعایت کرامت انسانی و حقوق شهروندی مددجویان در زندان ها
مدیر کل زندان های هرمزگان بر رعایت کرامت انسانی و حقوق شهروندی مددجویان در زندان ها تاکید کرد.
اکبر سلیمانی در بازدید از زندان مرکزی بندرعباس افزود: دوری از جامعه و خانواده باعث رنجش مددجویان در زندان می شود و باید با اقدامات مناسب فشارهای ناشی از حبس را در آنان کاهش داد.
 
اخبار عمومی - 14:03:51 1394/06/29

آزادی 3 مددجو از بازداشتگاه پارسیان
بازدید دادستان پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان موجب آزادی 3 و موافقت با مرخصی 5 نفر از مددجویان شد.
حسین عباسی در دیدار چهره به چهره با مددجویان به بررسی مشکلات قضایی آنان پرداخت و سپس درجلسه شورای طبقه بندی بازداشتگاه شرکت کرد.
 
اخبار عمومی - 08:39:16 1394/06/25

شرکت گروه سرود زندان مرکزی بندرعباس در جشنواره مددجویان سراسر کشور
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از شرکت گروه سرود این زندان در جشنواره مددجویان سراسر کشور خبر داد.
حسن مرسلپور با بیان اینکه صرفا حضور در این جشنواره ملاک نبود افزود: انتخاب مددجویان برای اجرای این قطعات موسیقی زمان زیادی برد و با حساسیت این افراد برای اجرا انتخاب شدند.
 
اخبار عمومی - 08:11:11 1394/06/25

مراسم شهادت امام جواد(ع) در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد
با حضور جمع کثیری از عاشقان امامت و ولایت، مراسم شهادت امام جواد(ع) بعد از اقامه نماز ظهر در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
این مراسم با سخنرانی و مرثیه سرایی همراه بود و مدجویان در غم نهمین اختر تابناک امامت و ولایت(ع) اشک ماتم ریختند.
 
اخبار عمومی - 14:46:57 1394/06/23

رسیدگی سریع به پرونده های متهمین اردوگاه رودان
رییس دادگستری رودان بر رسیدگی سریع به پرونده های متهمین و رفع بلاتکلیفی مددجویان اردوگاه این شهرستان تاکید کرد.
نیک طبع در بازدید از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: باید تا جایی که قانون اجازه می دهد آمار ورودی به اردوگاه را کاهش داد و با بهره گیری از مجازات های جایگزین جمعیت کیفری زندان را به حداقل رساند.
 
اخبار عمومی - 08:44:30 1394/06/23

پیشرفت 50 درصدی ساخت بهداری زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه گفت: بهداری این زندان به طور اساسی مورد بازسازی قرار گرفت و هم اینک حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
حسین سبک روح افزود: ساخت این بهداری از یک ماه پیش آغاز شد و پیش بینی می شود اواخر مهر ماه به بهره برداری برسد.
 
اخبار عمومی - 07:45:56 1394/06/22

راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان از راه اندازی کلینیک دندانپزشکی در این بازداشتگاه خبر داد.
سنجری گفت:تجهیزات دندانپزشکی بازداشتگاه اهدایی است و مددجویان به طور روزانه ویزیت می شوند.
 
اخبار عمومی - 07:39:14 1394/06/21

بازدید معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان از زندان بندر لنگه و بازداشتگاه پارسیان
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان از زندان بندرلنگه و بازداشتگاه پارسیان بازدید کرد.
عباس لقمانی در این بازدید که رییس اداره قضایی و فرهنگی وی را همراهی می کردند بر توانمند کردن مددجویان با آموزش مهارت های شغلی و فرهنگی تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 07:20:55 1394/06/21

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان میناب
مدیر کل زندان های هرمزگان با هدف نظارت و بررسی ارائه خدمات ساعت 5 صبح از زندان میناب بازدید کرد.
اکبر سلیمانی در این بازدید به بررسی مسائل امنیتی و میزان آمادگی کارکنان پرداخت و گفت: زندان محیطی آسیب پذیر است و کارزندانبانی باید با حساسیت و رعایت همه مسائل امنیتی و حفاظتی انجام شود.
 
اخبار عمومی - 12:44:13 1394/06/16

اقدامات پیشگیرانه موجب ارتقاء امنيت اجتماعي می شود
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان گفت: اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش جرائم و ارتقاء امنيت اجتماعي می شود.
احمدی منش در بازدید از بازداشتگاه جاسک افزود: باید تمامی دستگاهها وسازمان ها با تعامل و برنامه ریزی هدفمند، خود را در پیشگیری از وقوع جرم سهیم بدانند.
 
اخبار عمومی - 10:39:52 1394/06/16

در فضای دوستی و همدلی برنامه ها بهتر اجرا می شود
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: در فضای دوستی و همدلی برنامه هابهتر اجرا می شود و دستیابی به اهداف سازمانی را آسانتر می کند.
حسین شیخ احمدی در نشست شورای اداری کانون اصلاح وتربیت بندرعباس افزود:باید از توانایی و توانمندی یکدیگر برای رفع مشکلات مددجویان استفاده کرد تا آنان به نحو شایسته ای به زندگی اجتماعی باز گردند.
 
اخبار عمومی - 10:21:28 1394/06/16

بازدید هیئت حقوق شهروندی استان از زندان بندرلنگه
هیئت حقوق شهروندی به همراه رییس شعبه دوم تجدید نظر استان از تمامی اماکن زندان بندر لنگه بازدید کردند.
در این بازدید اقدامات زندان بندرلنگه در راستای رعایت حقوق شهروندی مورد تحسین قرار گرفت و از فعالیت های انجام شده تقدیر و تشکرشد.
 
اخبار عمومی - 13:51:54 1394/06/11

بررسی وضعیت بهداشت و درمان زندان میناب
در نشست مشترک جامعه پزشکی ، دادگستری و سپاه میناب وضعیت بهداشت و درمان زندان این شهرستان بررسی و برای رفع مشکلات تبادل نظر شد.
این نشست به میزبانی زندان میناب برگزار و راهکارهای ارتقاء بهداشت و درمان زندان بررسی شد.
در پایان این نشست بسیج جامعه پزشکی برای درمان و ویزیت رایگان مددجویان قول مساعد داد.
 
اخبار عمومی - 13:44:13 1394/06/11

اداره کل زندان های هرمزگان دستگاه برتر در اجرای دستورالعمل ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی
در هجدهمین جشنواره شهید رجایی هرمزگان اداره کل زندان های استان به عنوان دستگاه برتر در اجرای دستورالعمل ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی معرفی شد.
در این مراسم استاندار هرمزگان با اهدا لوح و تندیس جشنواره، از سلیمانی مدیر کل زندان های استان قدردانی کرد.
 
اخبار عمومی - 12:06:13 1394/06/11

تقدیر از کارمندان نمونه زندان ها در جشنواره شهید رجایی هرمزگان
با حضور استاندار هرمزگان و در هجدهمین جشنواره شهید رجایی از کارمندان نمونه زندان های استان قدردانی شد.
در این مراسم خانم فاطمه خوشبخت و آقای بهرام کشتکار به عنوان کارمندان نمونه زندان های استان معرفی شدند.
 
اخبار عمومی - 07:29:44 1394/06/11

امضا تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی هرمزگان
تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و جهاد دانشگاهی هرمزگان منعقد شد.
مدیر کل زندان های هرمزگان هدف از انعقاد این تفاهم نامه را همکاری های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی عنوان کرد و گفت: از امکانات، توانمندی ها و ظرفیت های موجود برای توسعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی در زندان ها استفاده می شود.
 
اخبار عمومی - 13:23:36 1394/06/09

آغاز دور جدید کلاس های هنری در زندان میناب
رییس زندان میناب از برگزاری دوره آموزشی در رشته های موسیقی محلی و تک خوانی در این زندان خبر داد.
فیروز زاده افزود: با توجه به نیاز سنجی از مددجویان و بسترهای فراهم شده در این زندان این دوره اموزشی برگزار شد که با استقبال خوبی هم روبرو شده است.
 
اخبار عمومی - 12:53:27 1394/06/09

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان بندرلنگه
مدیر کل زندان های هرمزگان به صورت سرزده از زندان بندرلنگه بازدید کرد.
اکبر سلیمانی به محض ورود به زندان وارد اندرزگاه مددجویان شد و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
وی حدود یک ساعت پای صحبت مددجویان نشست وسپس از بخشهای مختلف زندان بازدید کرد.
 
اخبار عمومی - 14:04:41 1394/06/08

تجلیل از کارمند نمونه زندان بندر لنگه به مناسبت هفته دولت
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، در مراسمی از کارمند نمونه زندان بندر لنگه تجلیل شد.
در این مراسم حسن سلیمانی بعنوان کارمند نمونه معرفی شد.
 
اخبار عمومی - 10:29:09 1394/06/08

برنامه های کاهش آسیب باید به اصلاح رفتار مددجویان منجر شود
مدیر کل زندانهای هرمزگان گفت: اجرای برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پرخطر باید به اصلاح رفتار و شخصیت هنجارشکنانه مددجویان منجر شود.
اکبر سلیمانی در بازدید از بازداشتگاه پارسیان افزود: باید برنامه ها مورد کارشناسی و آسیب شناسی قرار گیرد تا با رفع کاستی ها ، روند اصلاح و تربیت مددجویان سرعت بیشتری بگیرد.
 
اخبار عمومی - 13:36:49 1394/06/07

گذشت اولیاء دم از قصاص قاتل در زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: مددجویی که به جرم قتل عمد از سوی شعبه اول دادگاه کیفری استان به قصاص نفس محکوم شده بود، به مناسبت میلاد فرخنده ثامن الائمه حضرت علی ابن موسی الرضا علیه با رضایت اولیا دم از چوبه دار نجات یافت.  
اخبار عمومی - 11:22:05 1394/06/07

جلسه شورای اداری در زندان بندرلنگه
حسین سبک روح رییس زندان بندرلنگه در سومین جلسه شورای اداری این زندان بر کاهش جمعیت کیفری و اجرای کامل برنامه پانیذ تاکید کرد و خواستار صرفه جویی در هزینه ها شد.  
اخبار عمومی - 08:21:29 1394/06/07

198 مددجو در زندان بندرعباس مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: از ابتدای امسال تاکنون 198 مددجو در زندان بندرعباس مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند.
حسن مرسلپور با بیان اینکه حبس زدایی یکی از استراتژی های قوه قضاییه و سازمان زندان ها است افزود: در این مدت به 113 نفر آزادی مشروط داده شد و یک هزارو 328 نفر هم به مرخصی رفتند.
 
اخبار عمومی - 08:11:37 1394/06/07

افزایش 250 درصدی اعزام مددجویان به مرخصی روزانه
رییس زندان بندرلنگه گفت: در پنج ماه نخست امسال 474 نفر از مددجویان به مرخصی روزانه اعزام شدند که 250 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.
حسین سبک روح افزود: در این مدت 36 نفر از مددجویان به مرخصی پایان حبس رفتند و به 29 نفر هم آزادی مشروط داده شد که این آماردو برابر بیشتر از پنج ماه نخست سال گذشته است.
 
اخبار عمومی - 12:23:56 1394/06/03

اعزام بیش از یک هزار و 200 مددجو به مرخصی روزانه
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: در پنج ماه نخست امسال یک هزار و 211 مددجو به مناسبت های مختلف به مرخصی روزانه اعزام شدند.
رضا درویشی با بیان اینکه مدت مرخصی این مددجویان از 2 تا 14 روز بود افزود: حضور زندانیان در کنار خانوادهایشان تاثیر زیادی در روحیه آنان خواهد داشت و روند اصلاح و تربیت آنها را هم سرعت می بخشد.
 
اخبار عمومی - 09:27:50 1394/06/02

تجلیل از فرزندان دختر کارکنان زندان بندرعباس
در مراسمی به مناسبت دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) بانوی کریمه اهلبیت، از فرزندان دختر کارکنان زندان بندرعباس با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
مدیر زندان بندرعباس در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه کرامت و روز دختر بر جایگاه زنان و دختران در حفظ نظام و تحکیم بنیان خانواده تأکید کرد.
 
اخبار عمومی - 08:35:19 1394/06/02

پرونده زندانیان متواری در دستور کار جدی اجرای احکام است
معاون دادستان بندرعباس در امور اجرای احکام گفت: پیگیری ویژه پرونده زندانیان متواری ، در دستور کار جدی اجرای احکام است.
قهرمانی در بازدید از زندان بندرعباس ضمن هشدار به افرادی که به هر دلیلی پس از مرخصی و اشتغال به کار متواری می شوند افزود : افرادی که به موقع به زندان مراجعه نداشته و متواری می شوند مطمئناً اقدام قانونی بر علیه آنها انجام می شود و نسبت به دستگیری و ضبط وثیقه های آنها اقدام عملی صورت می گیرد .
 
اخبار عمومی - 08:35:28 1394/05/31

آزادی مشروط 23 مددجو از زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد گفت: در راستای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، از ابتدای امسال تاکنون با آزادی مشروط 23 نفر از مددجویان موافقت شده است.
بهرامی افزود: با بررسی های کارشناسی این مددجویان در طول مدت حبس با داشتن حسن اخلاق و رفتار مناسب و با حضور در برنامه های فرهنگی و آموزشی زندان مورد اصلاح و تربیت قرار گرفتند.
 
اخبار عمومی - 08:32:28 1394/05/31

برگزاری مسابقات قرآن و اذان پرسنل وظیفه زندان های هرمزگان
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: به مناسبت دهه کرامت مسابقات قرآن و اذان پرسنل وظیفه زندان های استان به میزبانی زندان بندرعباس برگزار شد.
حسن مرسلپور افزود: شرکت کنندگان در رشته های حفظ، قرائت، مفاهیم و اذان با هم رقابت کردند.
وی اظهار داشت:این دوره از مسابقات با هدف شناسایی نفرات برتر برای اعزام به مسابقات کشوری برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 08:18:08 1394/05/31

برگزاری جشنواره ورزشی ویژه بانوان شاغل در زندان های هرمزگان
جشنواره مسابقات ورزشی ویژه بانوان شاغلِ زندان های هرمزگان به میزبانی زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت:این مسابقات با شرکت 30 نفر و در رده های سنی 30 تا 40 و 41 سال به بالا برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 08:07:52 1394/05/31

برگزاری جشن رهایی از اعتیاد در اردوگاه رودان
جشن رهایی از اعتیاد در اردوگاه رودان برگزار شد و مددجویان پاکی خود را جشن گرفتند.
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: این جشن با شعار جامعه و سلامتی و در فضایی آکنده از شور و شوق برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:38:18 1394/05/31

یاد خدا انسان را از معصیت باز می دارد
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: تقوا و یاد خدا انسان را از معصیت باز می دارد و درهای اعمال خلاف قانون را به روی آنان می بندد.
شیخ احمدی در گفتگوی صمیمی با مددجویان کانون آنان را به خواندن نماز تشویق کرد و گفت: تقوا انسان را به سمت سعادت سوق می دهد و آنان را به کمال می رساند.
 
اخبار عمومی - 07:19:30 1394/05/31

با تعدد عناوین مجرمانه نمی توان جمعیت کیفری زندان ها را کاهش داد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: یکی از دلایل افزایش جمعیت کیفری زندان ها تعدد عناوین مجرمانه است و تا زمانی که عناوین مجرمانه کاهش نیابد نمی توان نسبت به کاهش جمعیت کیفری زندان ها چندان امیدوار بود.  
اخبار عمومی - 13:53:08 1394/05/28

حضور خادمان حرم حضرت معصومه (س) در زندان مرکزی بندرعباس
با حضور خادمان حرم حضرت معصومه (س) به همراه پرچم متبرک آستان مقدس کریمه اهل بیت فضای زندان بندرعباس در ایام دهه مبارکه کرامت عطرآگین به معنویت خاندان عصمت و طهارت شد.  
اخبار عمومی - 13:28:13 1394/05/28

زندانبانی کاری سخت و ارزشمند است
امام جمعه بندرلنگه زندانبانی را کاری سخت و حساس دانست و گفت: اصلاح و تربیت افراد به خطا رفته کاری بسیار ارزشمند است که به خوبی در زندان ها دنبال می شود.
حجت الاسلام و المسلمین رکنی در دیدار با کارکنان زندان بندرلنگه با بیان اینکه در رژیم سابق توجهی به حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان نمی شد افزود: در نظام جمهوری اسلامی فلسفه زندان تنها نگهداری فرد مجرم نیست بلکه اصلاح و تربیت و بازگشت آبرومندانه آنان به جامعه است.
 
اخبار عمومی - 10:22:19 1394/05/24

بررسی مشکلات قضایی مددجویان زندان بندرعباس با حضور دادستان رودان
دادستان رودان با حضور در زندان مرکزی بندرعباس با مددجویان حوزه قضایی آن شهرستان دیدار و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
مختاری در این دیدار پرونده قضایی 30 نفر از مددجویان حوزه قضایی رودان را بررسی و از نزدیک با آنان گفتگو کرد.
 
اخبار عمومی - 06:41:44 1394/05/24

آزادی 78 نفر از مددجویان با تلاش مددکاران اجتماعی زندان های هرمزگان
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون مددکاران اجتماعی موفق به اخذ رضایت از 78 نفر از شکات شدند که نتیجه آن آزادی این تعداد مددجو از زندان های استان بود.  
اخبار عمومی - 09:09:30 1394/05/19

آزادی و اشتغال به کار 5 نفر از مددجویان
بازدید دادستان و رییس دادگاه عمومی و انقلاب پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان موجب آزادی یک و اشتغال به کار 5 نفر از مددجویان شد.
عباسی دادستان پارسیان گفت: کمک به مددجویانی که با حضور در برنامه های فرهنگی و تربیتی زندان مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفتند همچنان در دستور کار است.
 
اخبار عمومی - 06:43:11 1394/05/19

باز اجتماعی کردن مددجویان با اقدامات فرهنگی و تربیتی در زندان ها
رییس دادگستری قشم گفت: فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندان ها موجب بازاجتماعی کردن مددجویان می شود.
دلاوری که در معیت مدیرکل زندان های هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد افزود: اقدامات اصلاحی و تربیتی در زندان بندرعباس بسیار مفید و اثر گذار است.
 
اخبار عمومی - 07:12:10 1394/05/18

اعزام بانوان شاغل در زندان های هرمزگان به اردوی فرهنگی و تفریحی
بانوان شاغل در زندان های هرمزگان به اردوی فرهنگی و تفریحی ساردو در استان کرمان اعزام شدند.
بانوان در این اردو در یک فضای متنوع و مفرح، لحظات خاطره انگیزی را سپری کردند.
 
اخبار عمومی - 06:03:02 1394/05/18

ارتقاء و توسعه فعالیت های آموزشی در زندان های استان
مدیر کل زندان های هرمزگان بر ارتقاء و توسعه فعالیت های آموزشی در زندان های استان تاکید کرد.
اکبر سلیمانی در بازدید از بخش های مختلف فرهنگی و آموزشی زندان بندرعباس گفت: فعایت های آموزشی در زندان بر ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مددجویان بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 05:50:26 1394/05/17

چند خبر کوتاه از زندان بندرلنگه
**یک دوره کلاس اخلاق با حضور استاد برجسته از قم در زندان بندرلنگه برگزار شد.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت:این دوره به مدت دو هفته برگزار شد که با استقبال مددجویان همراه بود.
** دوره آموزشی مهارتهای اساسی زندگی هم با شرکت 30 نفر از مددجویان در زندان بندرلنگه برگزار شد.
سبک روح هدف از برگزاری این دوره را افزایش مهارت ها و توانایی های مددجویان برای مقابله با چالش های احتمالی بعد از آزادی عنوان کرد.
** پرسنل زندان بندرلنگه در اقدامی خداپسندانه با حضور در پایگاه انتقال خون این شهرستان بخشی از خون خود را به نیازمندان اهداء کردند.
 
اخبار عمومی - 05:34:34 1394/05/17

بازدید فرماندار و اعضاء شورای تامین بندر لنگه از زندان این شهرستان
فرماندار و اعضاء شواری تأمین به همراه شهرداران و اعضاء شورای اسلامی بندرلنگه و کنگ از زندان این شهرستان بازدید کردند.
فرماندار بندرلنگه با تقدیر از اقدامات انجام شده در زندان این شهرستان گفت: با همت و تلاش جهادی پرسنل تغییرات چشمگیری در فضای فیزیکی زندان صورت گرفته است و فعالیتهای بسیار خوبی در مسائل فرهنگی در حال انجام است.
 
اخبار عمومی - 05:27:58 1394/05/17

برگزاری جلسه کارگروه کاهش جمعیت کیفری در زندان میناب
در راستای اجرای سیاست کاهش جمعیت کیفری زندان ها کارگروه کاهش جمعیت کیفری زندان میناب برگزار شد.
محمد فیروززاده رییس زندان میناب بر اهمیت کار مددکاران تاکید کرد و گفت: مددکاران اجتماعی می توانند نقش تاثیر گذاری بر اصلاح و تربیت مددجویان و همچنین کاهش جمعیت کیفری زندان داشته باشند.
 
اخبار عمومی - 16:24:50 1394/05/14

پیشرفت 95 درصدی سالن انتظار خانواده مددجویان در بازداشتگاه جاسک
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه توجه به حقوق شهروندی و رفاه مددجویان از اولویت های زندان های استان است گفت: ساخت سالن انتظار در بازداشتگاه جاسک از یک ماه پیش آغاز شد و با بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی اماده بهره برداری است.  
اخبار عمومی - 08:23:53 1394/05/14

پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان هرمزگانی
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت:از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی به مددجویان تحت پوشش پرداخت شده است.  
اخبار عمومی - 05:05:26 1394/05/07

برنامه ریزی مناسب برای دستیابی به اهداف سازمانی
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان خواستار برنامه ریزی مناسب برای تحقق و دستیابی به اولویت های سازمانی شد.
عباس لقمانی در نشستی با کارکنان زندان میناب بر جدیت در کار تاکید کرد و گفت: باید با مدیریت و تدبیر مناسب در جهت تعالی و پیشرفت مجموعه حرکت کرد.
 
اخبار عمومی - 07:44:20 1394/05/06

گشایش نمایشگاه عکس پیشگیری از اعتیاد در زندان میناب
رییس زندان میناب از گشایش نمایشگاه عکس و کاریکاتور پیشگیری از اعتیاد و ایدز در این زندان خبر داد.  
اخبار عمومی - 08:05:47 1394/05/04

بررسي مشكلات قضايي مددجويان تعزيراتي زندان بندرعباس
رئيس شعبه پنجم تعزيرات و مسئول امور زندانيان تعزيراتی هرمزگان از زندان بندرعباس بازديد و با بيش از 150 نفر از مددجويان محكوم و تحت قرار جرائم تعزيراتي ديدار و به بررسي مشكلات قضايي آنها پرداخت.  
اخبار عمومی - 05:31:10 1394/05/04

سرکشی روزانه از اندرزگاهها و رفع مشکلات مددجویان
مدیر کل زندان های هرمزگان خواستار حضور روزانه روسای زندان ها در اندرزگاهها شد و گفت: باید مشکلات مددجویان را در کوتاه ترین زمان ممکن پیگیری و برطرف کرد.
اکبر سلیمانی در حاشیه بازدید از زندان مرکزی بندرعباس افزود: سرکشی روزانه از اندرزگاهها، موجب امنیت و اطمینان خاطر مددجویان می شود و آرامش بیشتر و امنیت پایدار را در زندان حکم فرما می کند.
 
اخبار عمومی - 09:26:10 1394/05/03

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از گشایش نمایشگاهی با 2هزار جلد کتاب در این زندان خبر داد.
حسن مرسلپور گفت: موضوعات این کتاب ها در زمینه علمی، حقوق، مذهبی، تاریخی، داستانی، شعر وقصه است.
 
اخبار عمومی - 10:03:00 1394/04/31

زمینه جذب زندانیان فاقد مهارت را باید فراهم کرد
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان بر مهارت آموزی زندانیان تاکید کرد و گفت: باید با ارائه راهکارهای مناسب مددجویان فاقد مهارت را به سمت آموزش مهارت های شغلی سوق داد.  
اخبار عمومی - 07:08:34 1394/04/29

اقامه نماز عید سعید فطر در زندانهای هرمزگان
کارکنان و مددجویان زندان های هرمزگان بعد از یک ماه روزه داری و عبادت، نماز عید فطر را اقامه کردند.
در این آئین الهی مددجویان زندانهای استان باشور و شوق خاصی شرکت داشتند وپس از برگزاری نماز عید با تبریک به یک دیگر فرا رسیدن این عید بندگی را جشن گرفتند.
در این مراسم روحانیون اعزامی از سازمان تبلیغات اسلامی خطبه نماز عید را قرائت و مددجویان را به تقوای الهی و نظم در امورات زندگی دعوت کردند.
 
اخبار عمومی - 05:18:10 1394/04/29

توزیع سبد کالا بین خانواده زندانیان نیازمند بندرلنگه
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت عید سعید فطر سبد کالا بین خانواده‌ زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان بندرلنگه توزیع شد.  
اخبار عمومی - 10:22:49 1394/04/24

اقامه نماز عید فطر در همه زندان های هرمزگان
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان گفت: نماز عید فطر در همه زندان های استان و با حضور پرشور تمامی مددجویان اقامه می شود.
عباس لقمانی با بیان اینکه عید فطر از بزرگترین اعیاد جهان اسلام است افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده نماز عید فطر در همه زندان های استان راس ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد.
 
اخبار عمومی - 05:06:11 1394/04/24

پایان اولین دوره آموزش مقدماتی تراش سنگ در زندان مرکزی بندرعباس
سرپرست دفتر اشتغال و حرفه آموزی زندان های هرمزگان از پایان اولین دوره آموزش مقدماتی تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در زندان مرکزی بندرعباس خبر داد.
ناصر جهانی افزود: این دوره آموزشی با شرکت 22 نفر از مددجویان اندرزگاه جوانان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 08:38:51 1394/04/23

برگزاری ضیافت افطار ساده در بازداشتگاه پارسیان و زندان بندرلنگه
همزمان با شب بیست و ششم ماه مبارک رمضان ضیافت افطار ساده در بازداشتگاه پارسیان و زندان بندرلنگه برگزار شد.
در این مراسم کارکنان در جمعی صمیمی روزه خود را افطار کردند.
 
اخبار عمومی - 05:24:58 1394/04/23

برگزاری ضیافت افطار ساده در اداره کل زندان های هرمزگان
همزمان با شب بیست و چهارم ماه مبارک رمضان ضیافت افطاری ساده با هزینه شخصی کارکنان در اداره کل زندان های هرمزگان برگزار شد.
در این مراسم که مدیر کل زندان های استان و جمعی از کارکنان زندان مرکزی، مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج و اداره کل حضور داشتند، همکاران در جمعی صمیمی روزه خود را افطار کردند.
 
اخبار عمومی - 06:00:06 1394/04/22

طنین صوت قاری بین المللی کشور در زندان بندرلنگه
نوای دل‌انگیز قرآن با صوت قاری بین المللی کشور زینتی خاص به زندان بندرلنگه بخشید.
همزمان با بیست و چهارم ماه مبارک رمضان جمعی از مسئولان محلی شهرستان، کارکنان ومددجویان زندان بندرلنگه میزبان قاری برجسته کشور محمد حسین فراهانی بودند.
 
اخبار عمومی - 05:32:57 1394/04/22

ایجاد ظرفیت های جدید برای اشتغال زندانیان
مدیر کل زندان های هرمزگان از ایجاد ظرفیت های جدید برای اشتغال زندانیان در بخش کشاورزی خبر داد.
اکبر سلیمانی در بازدید از مجتمع کشاورزی و گلخانه اردوگاه رودان گفت: بیش از 20 هکتار از اراضی کشاورزی در سطح استان تسطیح شده و آماده کشت است.
 
اخبار عمومی - 10:38:01 1394/04/21

اجرای طرح قرآنی 1449 در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه از اجرای طرح قرآنی 1449 در این زندان خبر داد.
حسین سبک روح با بیان اینکه این طرح با محوریت سوره مبارکه "یس" برگزار می شود گفت: فضاسازی معنوی و ترویج آموزه های نورانی کلام وحی و توسعه نهضت قرآنی از اهداف اجرای این طرح است.
 
اخبار عمومی - 10:20:04 1394/04/20

برگزاری آیین ویژه سومین شب از لیالی قدر در زندان های هرمزگان
همزمان با شب های پرفضیلت ماه مبارک رمضان و با حضور جمع زیادی از مددجویان و کارکنان، مراسم احیاء شب های قدر در زندان های هرمزگان برگزار شد .
شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه معنوی، دعای پر فیض جوشن کبیر را قرائت کردند و قرآن بر سر گرفتن و از خداوند متعال درخواست غفران و مغفرت الهی مسالت کردند.
 
اخبار عمومی - 06:17:37 1394/04/20

توزیع سبد کالا بین خانواده زندانیان نیازمند رودانی
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت لیالی قدر، سبد کالا بین خانواده‌ زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان رودان توزیع شد.
نوید قنواتی ارزش این سبد کالا را 59میلیون و 400 هزار ریال عنوان کرد و اظهار داشت: 100 سبد کالا هر کدام به ارزش 500 هزار ریال به خانواده زندانیان نیازمند داده شد.
وی افزود: کالاهایی مثل برنج، روغن مایع، شکر، تن ماهی و مرغ در این سبد کالا گنجانده شده بود.
 
اخبار عمومی - 12:38:29 1394/04/16

نشست صمیمی رئیس زندان بندر لنگه با سربازان وظیفه
رئیس زندان بندرلنگه در راستای اقدامات کاهش رفتارهای پرخطر در نشستی صمیمی با سربازان وظیفه بر رعایت اصول امنیتی و حفاظتی تاکید کرد.
حسین سبک روح گفت: مسئولیت خطیری بر عهده پرسنل یگان حفاظت و سربازان وظیفه است و باید به گونه ای این بخش را مدیریت کرد که مشکلی برای مجموعه و سربازان در طول مدت خدمت پیش نیاید.
در پایان این نشست مشکلات سربازان مورد بررسی قرار گرفت .
 
اخبار عمومی - 11:57:35 1394/04/16

چند خبر کوتاه از زندان بندر لنگه
در راستای افزایش توان جسمی و روانی و ایجاد شادابی،مسابقه علوم ورزشی ویژه مددجویان،سربازان و کارکنان برگزار شد.
** برای افزایش توانایی مهارت های شغلی مددجویان دو دوره فنی و حرفه ای همزمان در رشته تعمیر لوازم سرد کننده و رشته لوله کشی در زندان بندر لنگه برگزار شد.
سبک روح رئیس زندان بندرلنگه هدف از برگزاری این دوره ها را توانمند سازی و اشتغالزایی برای مددجویان عنوان کرد.
** رییس زندان بندر لنگه از اعزام به مرخصی 173 نفر از مددجویان خبر داد.
حسین سبک روح افزود: در جلسه شورای طبقه بندی زندان درخواست های 190 نفر از مددجویان بررسی شد که با مرخصی ویژه لیالی قدر و عید فطر 173 نفر از آنان موافقت شد.
 
اخبار عمومی - 11:51:54 1394/04/16

همدلی کارکنان موجب ارتقاء خدمات زندانبانی می شود
مدیر کل زندان ها گفت: همدلی و همراهی کارکنان، ارتقا مجموعه خدمات زندانبانی را به دنبال خواهد داشت.
اکبر سلیمانی در بازدید از زندان میناب افزود: همه کارکنان اعضای یک مجموعه به هم پیوسته هستند و در صورت کوتاهی، کل مجموعه دچار مشکل خواهد شد.
 
اخبار عمومی - 10:47:03 1394/04/16

گذشت اولیای دم به حرمت ماه مبارک رمضان در زندان مرکزی بندرعباس
خانواده اولیای دم با حضور در زندان مرکزی بندرعباس از دو قاتل فرزندشان گذشتند.
پدر مقتول ضمن اعلام گذشت بی قید و شرط گفت: در دین ما عفو و بخشش بسیار ارزشمند است و علت این تصمیم هم رضای خداوند متعال و حرمت ماه مبارک رمضان است.
 
اخبار عمومی - 05:19:40 1394/04/16

اجرای طرح 6 هزار ختم قران تا پایان ماه مبارک رمضان در زندان های هرمزگان
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان گفت:با برنامه ریزیهای انجام شده 6 هزار ختم قرآن تا پایان ماه مبارک رمضان در زندان های هرمزگان انجام می شود.
موسی رامشک افزود:زیر ساخت های مناسب برای اجرای هدفمند برنامه های قرآنی در زندان های استان فراهم است و به صورات روزانه محافل انس با قرآن در نمازخانه ها و تمامی اندرزگاهها با حضور کارکنان و مددجویان برگزار می شود.
 
اخبار عمومی - 10:33:22 1394/04/13

برگزاری مسابقات قرآنی با حضور 56مددجو در زندان میناب
یک دوره مسابقات قرآنی انتخابی استانی با شرکت 56 نفر از مددجویان در 4رشته قرائت،مفاهیم، اذان و حفظ یک جزء در خانه قرآن زندان میناب برگزار شد.
حجت الاسلام قاسمی معاون فرهنگی و تربیتی زندان میناب در حاشیه برگزاری این مسابقات قرآن را داروخانه ای دانست که برای تمام بیماری ها داروی مناسب دارد.
 
اخبار عمومی - 10:21:09 1394/04/13

مددجویان زندان بندرلنگه معاینه رایگان شدند
رییس زندان بندرلنگه گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان وبا حضور دو پزشک از مرکز درمانی شبکه بهداشت بندرلنگه 60 نفر از مددجویان معاینه رایگان شدند.
حسین سبک روح افزود: همه معاینات پزشکی هم با استفاده از تجهیزات مرکز بهداشت بندرلنگه انجام شد.
 
اخبار عمومی - 09:50:38 1394/04/13

بیش ازهشت هزار زندانی جرایم غیر عمد کشور در انتظاردستهای بخشایش گر
مدیر روابط عمومی ستاد دیه کشور گفت : 8 هزار و 100 زندانی دیه و جرایم غیر عمد در زندانهای کشور در انتظار دست های بخشنده نیکوکارانند .
جلالی در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد هرمزگان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس افزود : بدهی این زندانیان 650 میلیارد تومان است.
 
اخبار عمومی - 09:24:59 1394/04/10

اهداء 335 میلیون ریال به خانواده زندانیان نیازمند بندرعباس
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان و با هدف تامین مواد غذایی، مبلغ 335 میلیون ریال بین خانواده زندانیان نیازمند بندرعباس توزیع شد.  
اخبار عمومی - 05:06:06 1394/04/10

حبس زدایی در دستور کار است
دادستان قشم با حضور در زندان مرکزی بندرعباس از بخش هاي مختلف فرهنگي ، آموزشي ، فني و حرفه اي و صنايع دستي زندان بازدید کرد و گفت: تغيير و تحولات اساسي در حوزه هاي مختلف زندان قابل تحسین است.  
اخبار عمومی - 04:53:58 1394/04/10

امضا تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندانها و جهاد کشاورزی هرمزگان
با توجه به اهمیت آموزش مهارتی و ارتقا دانش علمی وعملی مددجویان و توسعه اشتغالزایی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به امضا رسید.
مدیرکل زندانهای هرمزگان گفت:طبق این تفاهم نامه دوره های آموزشی در بخش کشاورزی برای ارتقا مهارت های حرفه ای مددجویان برگزار می شود.
 
اخبار عمومی - 07:18:50 1394/04/09

برگزاری نشست صمیمی رییس زندان میناب با سربازان وظیفه
رییس زندان میناب در این نشست بر مسئولیت پذیری تاکید کرد و گفت: توجه به حیطه خدمتی و مسئولیت پذیری از جمله مواردی است که نباید از آن غافل شد و کوتاهی در کار باعث بروز مشکلاتی برای شخص و مجموعه می شود.  
اخبار عمومی - 07:01:37 1394/04/09

آزادی 6 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: مقدمات آزادی شش نفر از زندانیان دیه و جرائم غیر عمد همزمان با دوازدهمین شب از ماه مبارک رمضان فراهم شد.
حسن مرسلپور افزود:با تلاش مجید ساتکی مددکار اجتماعی زندان این مددجویان موفق به اخذ رضایت از شکات شدند و با مساعدت خیرین مرکز قرآنی شمیم وحی در آستانه آزادی از زندان قرار گرفتند.
 
اخبار عمومی - 05:03:14 1394/04/09

چند خبر کوتاه از زندان های استان
پارسیان- حسین عباسی دادستان و علیرضا جابر دادرس دادگاه کیفری 2 پارسیان وارد بازداشتگاه این شهرستان شدند و با حضور در اندرزگاه و دیدار چهره به چهره با زندانیان به مشکلات قضایی آنان رسیدگی کردند.  
اخبار عمومی - 06:11:42 1394/04/08

توزیع سبد کالا بین خانواده زندانیان نیازمند قشم
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان، سبد کالا بین خانواده‌ زندانیان نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان قشم توزیع شد.  
اخبار عمومی - 05:59:35 1394/04/08

برگزاری دوره آموزشی آرماتوربندی درجه 2 در کانون اصلاح و تربیت بندرعیاس
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس از آغاز برگزاری دوره فنی آرماتور بندی درجه در این مرکز خبر داد.
حسین شیخ احمدی گفت:این دوره با همکاری مرکز شماره یک فنی وحرفه ای بندرعباس وبا شرکت 15نفر از مددجویان در حال برگزاری است.
وی افزود:این دوره به مدت سه ماه برگزار ومددجویانی که با موفقیت این دوره آموزشی را پشت سربگذارند، گواهینامه مهارتهای شغلی دریافت می کنند.
 
اخبار عمومی - 05:44:30 1394/04/08

بازدید رییس دادگستری میناب به همراه جمعی از قضات از زندان این شهرستان
به مناسبت هفته قوه قضاییه رییس دادگستری، دادستان و جمعی از قضات و دادیاران دادسرا و دادگستری میناب از زندان این شهرستان بازدید کردند.
خیر خواه رییس دادگستری میناب هدف از این بازدید را کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان و بررسی مشکلات قضایی مددجویان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 11:12:59 1394/04/06

معاینه رایگان 242نفر از مددجویان زندان میناب
به مناسبت هفته قوه قضاییه و با همکاری بسیج جامعه پزشکی میناب، مددجویان زندان این شهرستان به صورت رایگان معاینه شدند.
فرمانده سپاه شهرستان میناب گفت: در راین طرح شش پزشک متخصص بسیجی شرکت که 242 مددجو را ویزیت کردند.
 
اخبار عمومی - 10:43:37 1394/04/06

تجلیل از کارکنان نمونه دستگاههای تابعه قوه قضاییه در هرمزگان
به مناسبت بزرگداشت هفته قوه قضاییه از کارکنان نمونه دستگاههای تابعه قوه قضاییه در استان هرمزگان تجلیل شد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان در این مراسم گفت : رسیدگی به پرونده ها زمینه ای برای احسان قضات و کادرقضایی در جامعه است.
 
اخبار عمومی - 10:21:26 1394/04/04

مرخصی تشویقی به همه مددجویان رای باز زندان مرکزی بندرعباس
به مناسبت هفته قوه قضاییه و ماه مبارک رمضان، رییس کل دادگستری هرمزگان با حضور در مجتمع خودکفایی زندان مرکزی بندرعباس به همه مددجویان 10 روز مرخصی تشویقی داد.
حجت الاسلام اکبری در دیدار با این مددجویان همه آنان را به بهره گیری از این ماه مبارک تشویق کرد و گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای تغییر نگرش و فکر است، چرا که سراسر این ماه معنویات و الطاف خداوندی است.
 
اخبار عمومی - 06:33:45 1394/04/02

بررسی مشکلات قضایی مددجویان در دیدار چهره به چهره با رییس کل دادگستری هرمزگان
به مناسبت هفته قوه قضاییه رییس کل دادگستری هرمزگان به همراه دادستان و همه اعضای شورای قضایی استان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
رییس کل دادگستری هرمزگان که مدیر کل زندان های هرمزگان وی را نیز همراهی می کرد در نشستی چهره به چهره بامددجویان شرکت کرد.
 
اخبار عمومی - 05:53:16 1394/04/02

تلاش و صداقت پرسنل موجب ارتقاء امنیت زندان شده است
رییس زندان میناب ضمن قدردانی از همه کارکنان گفت: تلاش و صداقت پرسنل موجب ارتقاء امنیت زندان شده است.
محمد فیروززاده در نشست امنیتی زندان که با حضور یگان حفاظت و مراقبین برگزار شد افزود: با توجه به ماه مبارک رمضان و شب زنده داری مددجویان، باید بیش از پیش هوشیار بود تا مشکلی پیش نیاید.
 
اخبار عمومی - 09:51:21 1394/04/01

توسعه مجتمع باغ بهشت زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد با اشاره به استقبال شهروندان از مجتمع تفریحی زندان این شهرستان گفت: مجتمع باغ بهشت زندان با حمایت های اداره کل محیط زیست استان توسعه یافت.
محمود بهرامی افزود: در مجتمع باغ بهشت زندان حاجی آباد 20 گونه پرنده در آن نگهداری می شود که با توجه به استقبال گرم و پرشور مردم شهرستان، سه بهله شاهین و 2 راس بزکوهی از سوی محیط زیست به مجتمع باغ بهشت اهدا شد.
 
اخبار عمومی - 09:05:00 1394/04/01

82 زندانی جرائم مالی غیر عمد در زندان های هرمزگان ، چشم انتظار کمک نیکوکاران
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت:82 زندانی جرائم مالی غیر عمد در زندان های استان چشم انتظار سخاوت روزه داران و مومنان هستند .
احمد مرادی نژاد امروز در نشستی خبری در اداره کل زندان های استان افزود: بدهی این زندانیان که با جرائم غیر عمد مهریه ، نفقه ، دیه و چک بدون کلاهبرداری در زندان به سر می برند ، 48 میلیارد ریال است .
 
اخبار عمومی - 10:54:50 1394/03/31

برگزاری کلاس های آموزشی قر آن کریم در اداره کل زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت مبارک رمضان کلاس های آموزشی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برای فرزندان کارکنان در اداره کل برگزار می شود.
اکبر سلیمانی افزود: این دوره از کلاس ها برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی برگزار می شود و تا پایان ماه مبارک رمضان هم ادامه خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 10:39:10 1394/03/30

برگزاری جشنواره ورزشی مددجویان زندان های استان در میناب
جشنواره ورزشی مددجویان زندان های هرمزگان در رشته های فوتسال، والیبال و آمادگی جسمانی در زندان میناب برگزار شد.  
اخبار عمومی - 10:23:09 1394/03/30

اهدا سبد کالا به خانواده زندانیان نیازمند در بندر لنگه
رییس زندان بندرلنگه گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان، سبد کالا به خانواده زندانیان نیازمند این شهرستان داده شد.
حسین سبک روح در جلسه انجمن حمایت از خانواده زندانیان که با حضور دادستان بندر لنگه برگزار شد، ارزش این سد کالا را 300 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این سبد کالای مواد غذایی به 200 خانواده زندانی نیازمند داده شد.
 
اخبار عمومی - 10:11:09 1394/03/30

ویزیت رایگان 250 مددجو در زندان مرکزی بندرعباس
 
اخبار تصویری - 11:45:45 1394/03/28

ویزیت رایگان 250 مددجو در زندان مرکزی بندرعباس
به مناسبت ماه مبارک رمضان، بسیج جامعه پزشکی هرمزگان مددجویان زندان مرکزی بندرعباس را به صورت رایگان ویزیت کرد.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان هرمزگان گفت: در این طرح هفت پزشک متخصص و پیراپزشک بسیجی شرکت که 250 نفر از مددجویان را ویزیت کردند.
 
اخبار عمومی - 11:17:32 1394/03/28

بازگشت قدیمی‌ترین زندانی ایرانی خارج از کشور به بندرکنگ
قدیمی ترین زندانی ایرانی خارج از کشور، پس از 28 سال وارد زادگاهش بندرکنگ در هرمزگان شد.
احمد 18 ساله بود که به دبی رفت و نزد مغازه‌داری پاکستانی مشغول بکار شد، اما پس از مدتی صاحب مغازه به قتل رسید و او به اتهام قتل، سالهای زیادی را در زندان گذراند.
 
اخبار عمومی - 06:57:58 1394/03/28

اقدامات انجام شده در زندان میناب بسیار چشمگیر است
اعضاء شورای تامین میناب با حضور در زندان این شهرستان از تمامی بخش ها بازدید کردند.
معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه میناب در حاشیه این بازدید گفت: اقدامات انجام گرفته برای اصلاح مددجویان در زندان بسیار چشمگیر و قابل تقدیر است.
 
اخبار عمومی - 09:50:26 1394/03/27

برای سالم زندگی کردن باید شغل مناسبی داشت
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه اصلاح وتربیت زندانیان بدون یادگیری حرفه چندان نمی تواند ثمر بخش باشد گفت: برای سالم زندگی کردن باید شغل مناسبی داشت و این فرصت در زندان برای یادگیری مهارت های شغلی به خوبی فراهم شده است.  
اخبار عمومی - 10:36:49 1394/03/26

امضا تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و میراث فرهنگی هرمزگان
در راستای توسعه و ارتقاء سطح همکاری های دو جانبه و پرورش استعدادهای فکری و فنی مددجویان تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان به امضا رسید.  
اخبار عمومی - 11:19:22 1394/03/25

برگزاری مجمع عمومی سالیانه تعاونی اعتبار کارکنان زندان های هرمزگان
مجمع عمومی سالیانه تعاونی اعتبار کارکنان زندان های هرمزگان در سالن اجتماعات زندان مرکزی بندرعباس و با حضور اکثر اعضاء برگزار شد.
مدیر عامل تعاونی اعتبار کارکنان زندان های هرمزگان گفت: در این مجمع تراز مالی سال 93 و اساسنامه جدید به تصویب رسید.
 
اخبار عمومی - 08:46:31 1394/03/25

پیشرفت 30 درصدی پروژه ساختمان اداری بازداشتگاه قشم
مدیر کل زندان های هرمزگان در بازدید از بازداشتگاه قشم، از نزدیک روند اجرای پروژه ساختمان اداری این بازداشتگاه را بررسی کرد.
اکبر سلیمانی گفت: این طرح هم اکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تامین به موقع اعتبار سال آینده به بهره برداری می رسد.
 
اخبار عمومی - 08:55:54 1394/03/24

مددجویان فعال در برنامه های فرهنگی و تربیتی از تسهیلات قضایی برخوردار می شوند
قاضی ناظر بر زندان میناب با بیان اینکه اقدامات اصلاحی و تربیتی چشمگیری در زندان میناب در حال انجام است گفت: تسهیلات قضایی اعم از مرخصی، اشتغال به کار و آزادی مشروط به مددجویانی داده می شود که در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان حضوری فعال دارند.  
اخبار عمومی - 08:18:04 1394/03/24

صدور احکام قضایی 14 نفر از مددجویان در اردوگاه رودان
رییس دادگستری رودان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان حضور یافت وپرونده 14 نفر از متهمین تحت قرار بررسی و احکام قضایی آنان را صادر کرد.
کوهزاد با بیان اینکه تشکیل دادگاه مددجویان در زندان موجب افزایش ضریب امنیتی و کاهش اطاله دادرسی می شود گفت:بازدید قضات از اردوگاه رودان برای بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان در راستای کاهش جمعیت کیفری همچنان در دستور کار است.
 
اخبار عمومی - 06:50:09 1394/03/24

برنامه های اصلاحی و تربیتی باید پویا و اثر بخش باشد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: برنامه های اصلاحی و تربیتی باید پویا و اثر بخش باشد تا ضمن جلوگیری از رفتارهای پر خطر، موجب نوسازی و بازسازی شخصیت و رفتار هنجارشکنانه مددجویان شود.
اکبر سلیمانی در جمع کارکنان زندان مرکزی بندرعباس افزود: باید با رعایت حرمت و ارزش های انسانی و اسلامی زمینه اصلاح و تربیت مددجویان را فراهم کرد.
 
اخبار عمومی - 09:31:42 1394/03/23

برگزاری نشستی برای حمایت از خانواده زندانیان نیازمند
سومین جلسه انجمن حمایت از زندانیان رودان در آستانه ماه مبارک رمضان در اردوگاه این شهرستان برگزار شد.
در این نشست که فرماندار، دادستان و رییس اردوگاه رودان،رییس مرکز خدمات اجتماعی زندانیان استان و همچنین جمعی از خیرین حضور داشتند بر حمایت های مادی و معنوی به خصوص تهیه مواد غذایی برای خانواده زندانیان نیازمند پیش از ماه مبارک رمضان تاکید شد.
فرماندار رودان در این جلسه خواستار توانمند کردن خانواده زندانیان نیازمند شد و گفت: حمایت ازخانواده زندانیان، کاهش آسیبهای اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 06:10:48 1394/03/20

توجه ویژه ای به رعایت حقوق شهروندی در زندان بندرلنگه شده است
امام جمعه موقت بندرلنگه از زندان این شهرستان بازدید کرد.
حجت الاسلام فقیهی وضعیت زندان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت:در این زندان توجه ویژه ای به حقوق شهروندی مددجویان شده است.
وی بیان داشت: فضای فیزیکی و امکانات رفاهی مناسبی برای مددجویان فراهم شده که جای قدردانی دارد.
 
اخبار عمومی - 11:48:55 1394/03/17

بازدید رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس
در راستای کاهش جمعیت کیفری وجلوگیری از اطاله دادرسی رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس بازدید کرد.
منوچهر خیرخواه در این بازدید به بررسی مشکلات مددجویان آن حوزه قضایی پرداخت وراهکارهای لازم را نیز ارائه کرد و خطاب به مددجویان گفت: باید از این فرصت برای خودسازی و اصلاح رفتارهای اشتباه گذشته به خوبی استفاده کرد.
 
اخبار عمومی - 11:37:04 1394/03/17

برگزاری جشن آخرین منجی در زندان های هرمزگان
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان گفت: به مناسبت نیمه شعبان میلاد با سعادت حضرت مهدی(عج) جشنی با عنوان آخرین منجی در زندانهای استان برگزار شد.
عباس لقمانی افزود:اجرای برنامه های متنوع هنری وشاد از جمله تئاتر وسرود بخشی ازاین برنامه ها است.
 
اخبار عمومی - 11:01:05 1394/03/12

بازدید مدیر کل و هیئت همراه از زندان بندرلنگه و اردوگاه رودان
مدیر کل زندانهای استان به همراه مدیر کل تحول اداری ، کارشناس معاونت برنامه و بودجه و مسئول دفتر فنی سازمان از زندان بندر لنگه و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید کردند.
زارع زاده مدير كل دفتر نوسازي و تحول اداري سازمان زندان ها وضعیت امکانات رفاهی، بهداشتی و فضای فیزیکی را در اردوگاه رودان و زندان بندرلنگه مناسب ارزیابی کرد.
 
اخبار عمومی - 12:53:49 1394/03/11

اقدامات انجام شده در زندان مرکزی بندرعباس قابل تحسین است
مدير كل دفتر نوسازي و تحول اداري سازمان زندان ها که در معيت سليماني مدير كل زندان هاي استان از زندان بندرعباس بازديد كرد گفت: اقدامات انجام شده به خصوص در بخش عمرانی در زندان بندرعباس بسیار چشمگیر و قابل مقایسه با قبل نیست.  
اخبار عمومی - 10:48:18 1394/03/10

برگزاری کلاسهای آموزشی و عوارض مصرف دخانیات در زندان میناب
همزمان با آغاز هفته بدون دخانیات یک دوره کلاس آموزشی پیشگیری و عوارض مصرف دخانیات برای مددجویان در زندان میناب برگزار شد.
محمد فیروززاده رییس زندان میناب هدف از برگزاری این دوره آموزشی را کاهش استعمال دخانیات وآگاهی سازی مددجویان از عوارض آن عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:10:34 1394/03/10

کارکنان زندان بندرلنگه به دیدار خانواده شهدا رفتند
به مناسبت فتح خرمشهر و اعیاد شعبانیه رئیس و جمعی از کارکنان زندان بندرلنگه به دیدار خانواده های شهداء و ایثارگران رفتند .
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: ما هرچه داریم از برکت خون شهداء و ایثارگری و جانبازی های آنان در هشت سال دفاع مقدس است و همه باید قدردان این همه فداکاری و از خودگذشتگی باشند.
 
اخبار عمومی - 09:35:30 1394/03/10

گرامی داشت روز جوان در زندان بندرلنگه و بازداشتگاه پارسیان
همزمان با خجسته سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، مراسمی در زندان بندر لنگه و بازداشتگاه پارسیان برگزار شد.
در این مراسم که با اجرای مداحی ، سخنرانی و جشن همراه بود ، در خصوص اهمیت و توجه به جوانان هم گفته شد.
در پایان این مراسم هم از کارکنان جوان قدردانی شد
 
اخبار عمومی - 08:20:47 1394/03/10

برنامه های فرهنگی باید اثر گذار باشد
مدیر کل زندان های هرمزگان به برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها اشاره کرد و گفت: بیشتر این فعالیت ها فرهنگی است و باید به گونه ای برنامه ریزیه ریزی کرد که در مددجویان اثر گذار باشد.
اکبر سلیمانی در بازدید از بازداشتگاه جاسک افزود: برنامه ها باید اولویت گذاری و به صورت هدفمند دنبال شود تا زمینه جذب بیش از پیش مددجویان فراهم شود.
 
اخبار عمومی - 06:48:58 1394/03/09

بازدید دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه از زندان این شهرستان
نیازی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه در زندان حضور یافت و ضمن عرض حضوری با متهمین و محکومین آن حوزه و رفع مشکلات پرونده ای و قضایی دستورات لازم را صادر کرد.
سبک روح رییس زندان بندر لنگه گفت:یکی از راههای کاهش جمعیت کیفری زندانها تعامل بیش از پیش مراجع قضایی با زندان است و حضور مستمر قضات در زندان و آگاهی از وضعیت زندان و زندانی کمک می کند تا قضات در جهت صدور رای به جمع بندی مطلوب برسند.
بازدید دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه از زندان این شهرستان
نیازی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه در زندان حضور یافت و ضمن عرض حضوری با متهمین و محکومین آن حوزه و رفع مشکلات پرونده ای و قضایی دستورات لازم را صادر کرد.
سبک روح رییس زندان بندر لنگه گفت:یکی از راههای کاهش جمعیت کیفری زندانها تعامل بیش از پیش مراجع قضایی با زندان است و حضور مستمر قضات در زندان و آگاهی از وضعیت زندان و زندانی کمک می کند تا قضات در جهت صدور رای به جمع بندی مطلوب برسند.
 
اخبار عمومی - 06:27:03 1394/03/06

محوریت اصلاح و تربیت مددجویان برنامه های فرهنگی است
رییس زندان میناب با بیان اینکه برنامه های فرهنگی و اشتغال مددجویان از اولویت های امسال است گفت: محوریت اصلاح و تربیت بر برنامه های فرهنگی بنا شده است و باید همه کارکنان با دید و نگاه فرهنگی به اصلاح و تربیت مددجویان بپردازند.
محمد فیروززاده در جلسه شورای فرهنگی زندان میناب افزود: مهمترین هدف ما ایجاد نظم و آرامش در مجموعه است که با کار فرهنگی محقق می شود.
 
اخبار عمومی - 06:20:45 1394/03/06

اردوي تفريحي كاركنان زندان بندرعباس بر پهنه خليج نيلگون فارس
به مناسبت اعياد مبارك شعبانيه و خجسته سالروز آزاد سازي خرمشهر جمعي از كاركنان زندان بندرعباس همراه با خانواده هايشان در معيت مدير كل زندان هاي استان در اردوي تفريحي يك روزه بر روي امواج خروشان خليج فارس شركت كردند.  
اخبار عمومی - 08:08:26 1394/03/05

حضور فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در جمع کارکنان و مددجویان زندان بندرلنگه
به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه به همراه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در جمع کارکنان و مددجویان حضور یافت و از روزهای ایثار و مقاومت گفت.  
اخبار عمومی - 06:48:34 1394/03/05

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: همزمان با سالروز فتح خرمشهر نمایشگاه کتابی با عنوان مقاومت ، دفاع مقدس و امام خمینی(ره) در زندان میناب گشایش یافت.
محمد فیروززاده افزود: در این نمایشگاه حدود 900 جلد با 100 عنوان کتاب به مدت 10 روز به نمایش گذاشته شده است.
وی بیان داشت: رزمندگان در فتح خرمشهر با ایمان به خداوند متعال و رهبری حضرت امام(ره) جانانه جنگیدند که مورد حیرت قدرت های غربی قرار گرفت.
 
اخبار عمومی - 11:39:42 1394/03/04

برگزاری جشن اعیاد شعبانیه در زندان های هرمزگان
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و امام سجاد (ع) مراسم جشنی در زندان های استان برگزار شد.
این جشن ها به مدت سه شب و همراه با مولودی خوانی، اجرای نمایش طنز و برنامه شادی متنوع هنری برگزار شد.
کارشناسان مذهبی زندان ها هم با حضور در این جشن ها از فضائل با برکت ماه شعبان گفتند.
 
اخبار عمومی - 10:11:12 1394/03/04

تقدیر مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از مدیر کل زندان های هرمزگان
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با ارسال لوح تقدیری از تلاش های مدیر کل زندان های هرمزگان که رییس هیات اجرایی نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان هم هستند، در احداث و بهره برداری از فروشگاه های زنجیره ای قدردانی کرد  
اخبار عمومی - 11:32:24 1394/03/03

تقدیر معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان از مدیر کل زندان های هرمزگان
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان با ارسال لوح تقدیری از تلاش های مدیر کل زندان های هرمزگان در اتخاذ تدابیر مدیریتی به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و صرفه جویی در هزینه ها که از تاکیدات ریاست محترم سازمان است، قدردانی کرد.  
اخبار عمومی - 11:17:29 1394/03/03

آزادی چهار مددجو از بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت:بازدید دادستان پارسیان از بازداشتگاه، منجر به آزادی چهار مددجو شد.
سنجری افزود: با گفتگوی چهره به چهره و بررسی مشکلات قضایی مددجویان توسط دادستان، این چهار مددجو آزاد شدند.
 
اخبار عمومی - 09:39:52 1394/03/03

سمپاشی کلیه اماکن عمومی زندان بندر لنگه
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: در راستای برقراری سلامت و بهداشت مددجویان و جهت مقابله با بیماریهای ناشی از وجود انواع حشرات موذی توسط بهداری زندان کلیه اماکن عمومی سمپاشی و گندزدایی شد.  
اخبار عمومی - 08:05:40 1394/03/03

ورزش عامل مهمی در سلامت روحی و جسمانی مددجویان است
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: ورزش آسیب های ناشی از حبس را کاهش می دهد و عامل مهمی در سلامت روحی و جسمانی مددجویان است.
حسن مرسلپور در مراسم اختتامیه جشنواره مسابقات ورزشی مددجویان که به مناسبت آزاد سازی خرمشهر برگزار شد افزود: ورزش موجب شکل گرفتن شخصیت اجتماعی مددجویان می شود که در روند اصلاح و تربیت آنان هم بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 09:44:28 1394/03/02

آغاز فعاليت شوراي فرهنگي مددجويان در زندان بندرعباس
مدیر زندان بندرعباس در مراسم آغاز به كار شوراي فرهنگي مددجويان كه مسئولين واحدهاي مختلف زندان نيز حضور داشتند گفت: هدف از تشكيل شورا هاي فرهنگي اندرزگا ها بهره مندي بيشتر از توان و ظرفيت مددجويان در پيشبرد اهداف اصلاحي و تربيتي است.  
اخبار عمومی - 06:00:39 1394/02/31

نظم و انضباط در همه فرایندهای زندانبانی مورد تاکید است
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: رعایت نظم و انضباط در همه فرایندهای زندانبانی مورد تاکید است و همه کارکنان باید خود را ملزم به رعایت قانون بدانند.
رضا درویشی در جلسه شورای اداری زندان با بیان اینکه نظم و انضباط یکی از مهمترین مسائل اداری است افزود: با افرادی که با بی نظمی و قانون شکنی در سیستم اداری مشکل ایجاد می کنند با جدیت برخورد می شود.
 
اخبار عمومی - 08:23:45 1394/02/30

فعالیت های ورزشی باید هدفمند باشد
رییس بازداشتگاه پارسیان با بیان اینکه ورزش عاملی برای سلامتی و شادابی است گفت: فعالیت های ورزشی برای مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان باید با برنامه ریزی مناسب و هدفمند باشد.
سنجری در شواری ورزش بازداشتگاه افزود: حضور مستمر مددجویان در برنامه های ورزشی موجب ارتقاء سلامت جسمانی و روانی آنان می شود که در روند اصلاح و تربیت آنان هم بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 06:52:04 1394/02/30

امضا تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان
با هدف توانمند سازی زندانیان و اشتغال مولد آنان پس از آزادی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان ها و آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان به امضا رسید.
مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: یکی از ابزار اصلاحی و تربیتی در زندان ها آموزش های فنی و حرفه ای است که با فراهم کردن امکانات مناسب ، زمینه جذب حداکثری مددجویان در کلاس های مهارت آموزی فراهم شده است.
 
اخبار عمومی - 09:23:47 1394/02/29

گسترش آموزش های شغلی موجب کاهش بزهکاری در جامعه می شود
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه بیکاری زمینه ساز انحرافات اجتماعی است گفت: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای موجب ایجاد اشتغال و کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.
اکبر سلیمانی در بازدید از کارگاههای فنی و حرفه ای و صنایع دستی زندان مرکزی بندرعباس و در جمع مددجویان افزود: تربیت نیروهای ماهر و مورد نیاز بازار کار از دیگر مزایای آموزش مهارت های شغلی است که افراد را به آینده و یافتن شغل مناسب امیدوار می کند.
 
اخبار عمومی - 11:17:46 1394/02/28

برگزاري جشن مبعث پيامبر اكرم (ص) در زندان مركزي بندرعباس
همزمان با مبعث پيامبر اكرم (ص) مراسم جشنی با حضور مددجويان در سالن آمفي تئاتر زندان مركزي بندرعباس برگزار شد.
در ابتداي اين مراسم مدير اداره زندان ضمن تبريك مبعث پيامبر (ص) سيره و زندگي آن حضرت را الگوي تمام عيار براي هر مرد و زن مسلمان دانست.
 
اخبار عمومی - 09:10:23 1394/02/28

در هر بازدید از زندان ها، باید یک کار فرهنگی جدید ارائه شود
مدیر کل زندان های هرمزگان بر ارتقاء برنامه های فرهنگی و تربیتی، توسعه اشتغال و انفورماتیک در زندان های استان تاکید کرد.
اکبر سلیمانی در اولین نشست تخصصی روسای زندان ها که در راستای اجرایی نمودن سیاست های دهگانه رییس سازمان برگزار شد افزود: سال گذشته در بحث زیر ساخت های عمرانی اقدامات شایسته ای در زندان های استان انجام شد و امسال باید با جدیت به دنبال ارتقاء برنامه های اصلاحی و تربیتی بود.
 
اخبار عمومی - 10:47:36 1394/02/24

طنین دلنشین استاد فاروق احمد ضیف قبل از تهران در زندان مرکزی بندرعباس
محفل باشكوه و معنوي انس با قرآن كريم با تلاوت زيباي استاد فاروق احمد ضيف حفاظ برجسته مصري با حضور حجت الاسلام هاشمي مدير كل اوقاف و امور خيريه استان، سليماني مدير كل زندان هاي استان، مرسلپور مدير زندان مركزي و جمع كثيري از كاركنان و مددجويان زندان بندرعباس برگزار شد.
اين استاد برجسته مصري كه برای شرکت در مسابقات بین المللی تهران به ایران آمده است ، در آخرين اجراي خود با حضور در زندان بندرعباس مشتاقان كلام الهي را به فيض رساند.
 
اخبار عمومی - 07:35:19 1394/02/24

نماز انسان را از گناه و معصیت باز می دارد
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس در گفتگوی صمیمی با مددجویان، آنان را به خواندن نماز تشویق کرد و گفت: نماز انسان ها را از معصیت و گناه باز می دارد و آنان را به کمال می رساند.
حسین شیخ احمدی بیان داشت: تقوا و یاد خدا درهای خلاف و معصیت و اعمال خلاف قانون را به روی انسان ها می بندد و آنان را به سمت سعادت سوق می دهد.
 
اخبار عمومی - 08:12:11 1394/02/22

بررسی مشکلات قضایی مددجویان زندان حاجی آباد
با حضور رییس دادگستری حاجی آباد مشکلات قضایی مددجویان زندان این شهرستان بررسی شد.
روح الامینی از تمامی اندرزگا هها بازدید و وضعیت زندان را نیز بسیار مطلوب ارزیابی کرد.
وی گفت: اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی در زندان حاجی آباد انجام شده و بستر مناسبی برای اصلاح و تربیت مددجویان فراهم شده است.
 
اخبار عمومی - 07:48:19 1394/02/22

بازدید معاون اداری مالی زندان های استان از بازداشتگاه جاسک
معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان به همراه رییس حفاظت از بازداشتگاه جاسک بازدید کرد.
دولتی ابتدا از قسمت های مختلف بازداشتگاه بازدید کرد و سپس با حضور در اندرزگاه به بررسی مشکلات مددجویان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 11:56:31 1394/02/21

مهارت های شغلی مددجویان را توانمند می کند
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان در بازدید از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بر آموزش مهارت های شغلی تاکید کرد وگفت: مهارت های شغلی مددجویان را برای یافتن شغل مناسب توانمند می کند.  
اخبار عمومی - 11:03:30 1394/02/21

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه گفت:در این نمایشگاه حدود 500 جلد با 50 عنوان کتاب به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شده است.
حسین سبک روح افزود: کتاب های این نمایشگاه با موضوع های انقلاب اسلامی، تاریخی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی، وسرگرمی وتخیلی است.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ارتقا فرهنگ کتابخوانی بین مددجویان وآگاهی بخشیدن به آنان عنوان کرد.
همچنین مسابقه کتابخوانی درخصوص سیره و روش زندگی امام علی (ع)در زندان بندرلنگه برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:44:48 1394/02/20

تجلیل از فرزندان ممتاز کارکنان زندان های هرمزگان به روایت تصویر
 
اخبار تصویری - 06:28:50 1394/02/20

تقویت فرهنگ کار و تلاش در زندان های استان
مدیر کل زندان های استان بر تقویت فرهنگ کار و تلاش در زندان های استان تاکید کرد و گفت: موفقیتی حاصل نمی شود مگر اینکه با تلاش جهادی کارکنان همراه باشد.
اکبر سلیمانی در نشستی با کارکنان اداره کل افزود: بدون شک با همکاری و تلاش همه کارکنان به دستاوردهای بزرگی در عرصه اصلاح و تربیت دست خواهیم یافت.
 
اخبار عمومی - 06:11:11 1394/02/20

تجلیل از فرزندان ممتاز کارکنان زندان های هرمزگان در جشنی باشکوه
در مراسمی که با شکوه خاص و در فضایی شاد و صمیمی و با حضور مدیرکل برگزار شد از فرزندان ممتاز کارکنان زندان های هرمزگان در بندرعباس تجلیل شد.
در این مراسم هنرمندان کشوری و صداوسیما با اجرای برنامه های شاد و متنوع شبی خاطره انگیز برای کارکنان و خانواده های انان رقم زدند.
مدیر کل زندان های هرمزگان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان و تبریک به دانش آموزان ممتاز و والدین آنان گفت: باید به داشته هایمان افتخار کنیم و برای آنچه که نداریم تلاش کنیم و این بسیار ارزشمند است.
 
اخبار عمومی - 10:07:14 1394/02/17

ظرفیت های خوبی برای توسعه اشتغال در زندان ها وجود دارد
مدیر عامل کانون کار آفرینی هرمزگان گفت: زندان ها از ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برای توسعه اشتغال دارند و باید با بهره گیری از این فرصت زمینه اشتغال مددجویان را فراهم کرد.
ایورش در دیدار با معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان افزود: توانمند سازی مددجویان در زمینه کسب و کار نیاز به ایده های نو دارد که در این خصوص با زندان ها همکاری می شود.
 
اخبار عمومی - 06:45:15 1394/02/17

کارکنان زندان میناب در اردوی تفریحی بام
جمعی از کارکنان زندان میناب در اردویی تفریحی به "بام" که یکی از نقاط دیدنی این شهرستان است رفتند و روز شادی را پشت سرگذاشتند.
رییس زندان میناب با بیان اینکه منابع انسانی یکی از مهمترین سرمایه های دستگاهها است گفت: برگزاری این گونه اردوها بر ارتقاء بازده کاری کارکنان بسیار مهم و تاثیر است.
 
اخبار عمومی - 05:49:01 1394/02/17

چند خبر کوتاه از زندان های استان
جاسک- رییس دادگستری بشاگرد از بازداشتگاه جاسک بازدید کرد.
زارعی کریانی هدف از این بازدید را بررسی مشکلات قضایی مددجویان عنوان کرد و گفت: مددجویانی که مورد اصلاح و تربیت قرار گیرند از رافت اسلامی برخوردار می شوند.
بندرعباس- به مناسبت هفته معلم یک دوره مسابقه ورزشی در رشته های فوتسال، دارت، طناب کشی و مچ اندازی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار شد. خبر دیگری از کانون اینکه یک دوره آموزش فنی رشته کمک بنای سفت کاری با حضور 15 مددجو آغاز شد.
بندرلنگه- 21 نفر از مددجویان که با موافقت دادستان بندرلنگه در مراسم معنوی اعتکاف در یکی از مساجد این شهرستان شرکت کرده بودند، بعد از سه روز معتکف شدن وراز و نیازبا خداوند متعال به زندان بازگشتند.
 
اخبار عمومی - 10:57:10 1394/02/16

آرامش و تنوع بر پهنه خلیج فارس
پرسنل زندان لنگه در معیت مدیر کل،بعد از وقت اداری روزی با حضور در ساحل زیبای بندرکنگ سوار بر لنج صیادی دل به دریا زدند تا آرامش دریا را مایه آرامش خود بدانند و خستگی محیط کار را از تن بیرون کنند.  
اخبار عمومی - 08:08:22 1394/02/16

بررسی درخواست های 36 نفر از مددجویان در شورای طبقه بندی زندان بندرلنگه
با حضور دادستان بندرلنگه درخواست های 36 نفر از مددجویان در شورای طبقه بندی زندان این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: بعد از بررسی های کارشناسی و گفتگو با مددجویان با مرخصی 27 نفر، اشتغال به کار 7 و انتقال 2 نفر از مددجویان موافقت شد.
 
اخبار عمومی - 05:35:51 1394/02/16

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از بازداشتگاه پارسیان
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور سرزده در بازداشتگاه پارسیان، چگونگی ارائه خدمات به مددجویان و وضعیت بازداشتگاه را مورد ارزیابی قرار داد.
سلیمانی ضمن قدردانی از آمادگی کارکنان بازداشتگاه بر ارتقاء نظم و انضباط در همه فرایندهای زندانبانی تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 05:45:38 1394/02/15

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از اردوگاه رودان
مدیر کل زندان های هرمزگان ساعت 4 بامداد با هدف نظارت و بررسی ارائه خدمات از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید کرد.
اکبر سلیمانی ابتدا سری به برجک های نگهبانی زد و به بررسی نکات امنیتی و میزان آمادگی کارکنان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 05:52:38 1394/02/14

برگزاری جشنواره ورزشی کارکنان زندان های استان دربندرعباس
جشنواره ورزشی کارکنان زندان های هرمزگان به میزبانی زندان بندرعباس برگزار شد.
این مسابقات با شرکت 100 نفر از کارکنان در رشته های فوتسال، دارت، تنیس روی میز و دو میدانی در سالن فجر بندرعباس برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 05:48:58 1394/02/13

چند خبر کوتاه از زندان های بندرلنگه و میناب
رییس زندان بندر لنگه از اعزام پرسنل یگان حفاظت این زندان به میدان تیر خبر داد.
حسین سبک روح هدف از این اقدام را ارتقاء توان رزمی و افزایش سطح آمادگی پرسنل در مواقع بحران عنوان کرد.
رییس دادسرای نظامی بندرلنگه از زندان این شهرستان هم بازدید و با محکومین و متهمین آن حوزه گفتگو و به بررسی مشکلات قضایی آنان پرداخت.
شورای طبقه بندی زندان بندر لنگه نیز تشکیل و درخواست های 36 نفر از مددجویان بررسی شد.
حسین سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: در پایان این جلسه با درخواست آزادی مشروط 2، مرخصی 27 و اشتغال به کار 7 نفر از مددجویان موافقت شد.
زندان میناب- رییس پزشکی قانونی میناب از زندان این شهرستان بازدید کرد. رحیمی در این بازدید به معاینه مددجویان بیمار پرداخت.
 
اخبار عمومی - 09:48:45 1394/02/10

یک مسیحی در زندان بندرلنگه به دین اسلام و مذهب تشیع گروید
همزمان با جشن ولادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) یک مسیحی در زندان بندر لنگه به دین اسلام و مذهب شیعه گروید.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: این مددجو که تبعه کشور فیلیپین است بعد از مطالعه دقیق و کامل دین اسلام ، مذهب شیعه را انتخاب و در حضور کارشناس مذهبی زندان شهادتین را خواند و مسلمان شد.
این مددجو هم دین اسلام را کامل ترین ادیان و شیعه را اصلی ترین مذهب ها عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 06:29:29 1394/02/10

تشکیل دادگاه 17 نفر از متهمان حوزه قضایی بندرخمیر در زندان بندرعباس
با حضور رییس دادگستری و جانشین دادستان بندرخمیر دادگاه 17 نفر از متهمان حوزه قضایی آن شهرستان در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
غلامحسین لرکجوری در این جلسه که با حضور وکلای مدافع متهمان برگزار شد هدف از تشکیل دادگاه در زندان را جلوگیری از اطاله دادرسی و رعایت بیشتر مسائل امنیتی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 05:54:38 1394/02/10

امتیازات زندان به مددجویان فعال داده می شود
دادیار ناظر بر زندان میناب گفت: امتیازات زندان و تسهیلات قضایی به مددجویان فعال در برنامه های فرهنگی و تربیتی داده می شود.
حسینقلی در جمع مددجویان افزود: حضور در این برنامه ها، اصلاح و تربیت مددجویان را به دنبال خواهد داشت که آنان را برای حضور سعادتمندانه در جامعه آماده می کند.
 
اخبار عمومی - 05:29:14 1394/02/09

فعالیت های ورزشی متناسب با فضای هوا خوری اندرزگاهها برنامه ریزی شود
مدیر کل زندان های هرمزگان بر فعالیت های ورزشی مددجویان تاکید کرد و گفت: فعالیت های ورزشی متناسب با فضای فیزیکی هوا خوری اندرزگاهها برنامه ریزی و اجرا شود.
اکبر سلیمانی در نخستین نشست شورای ورزش زندان های استان در سال جاری اظهار داشت: باید با بهره گیری از بازی های بومی و محلی، فعالیت های ورزشی در زندان ها را با نشاط بیشتر وبا جدیت و به طور مستمر دنبال کرد.
 
اخبار عمومی - 05:55:28 1394/02/08

بازدید رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس
در راستای کاهش جمعیت کیفری وجلوگیری از اطاله دادرسی رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس بازدید کرد.
منوچهر خیرخواه در این بازدید به بررسی مشکلات مددجویان آن حوزه قضایی پرداخت وراهکارهای لازم را نیز ارائه کرد.
 
اخبار عمومی - 08:43:05 1394/02/07

نشست صمیمی مدیر کل زندان های هرمزگان با کارکنان زندان بندرعباس
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور در جمع صمیمی کارکنان زندان بندرعباس ضمن قدردانی از تلاش های صادقانه همه کارکنان به سوالات آنان هم پاسخ داد.
اکبر سلیمانی گفت: عمل به وظایف سازمانی اگر با ایمان و اعتقاد و توکل به خداوند بزرگ همراه باشد می تواند موجب افزایش کارایی و بهره وری شود.
 
اخبار عمومی - 11:49:59 1394/02/05

معرفی مددجویان نیازمند به نهادهای حمایتی
رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت: سال گذشته یک هزارو 148 نفر از مددجویان نیازمند به کمیته امداد و بهزیستی معرفی شدند.
نوید قنواتی با بیان اینکه خانواده زندانیان نیازمند در اولویت حمایت های مادی و معنوی هستند افزود: آسیب های اجتماعی فراوانی این افراد را تهدید می کند که در صورت عدم رسیدگی وقوع جرم از سوی آنان دور از ذهن نیست.
 
اخبار عمومی - 11:15:21 1394/02/03

چند خبر کوتاه از زندان های استان
میناب- فیروززاده رییس زندان میناب گفت: با پیگیری های شورای حل اختلاف زندان و با اخذ رضایت از شکات ، پنج نفر از مددجویان در فروردین آزاد شدند.
بندر لنگه- دادستان پارسیان از زندان بندرلنگه بازدید کرد و به بررسی مشکلات قضایی مددجویان پرداخت. خبر دیگری از زندان بندر لنگه اینکه با هماهنگی اداره بهداشت و درمان شهرستان بندرلنگه 60 نفر از زندانیان جدیدالورود نسبت به بیماریهای دیفتری –کزاز و مننژیت واکسینه شدند.
بندرعباس- رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: با پیگیری های مددکار اجتماعی و کمک خیران یکی از مددجویان آزاد و فرصت زندگی دوباره در جامعه را به دست آورد.
 
اخبار عمومی - 10:36:16 1394/02/03

حضور قضات در زندان ها بسیار تاثیر گذار است
رییس دادگستری بستک با حضور در زندان بندرلنگه به بررسی مشکلات قضایی مددجویان پرداخت.
وی در دیدار چهره به چهره با مددجویان گفت: حضور قضات در زندان ها می تواند به صدور احکامی غیر از حبس کمک کند که این موضوع با جدیت دنبال می شود.
رییس زندان بندرلنگه هم با بیان اینکه بازدید قضات از زندان ها نشان از توجه دستگاه قضا به شان و منزلت مددجویان است اظهار داشت: حضور قضات در زندانها باعث آرامش زندانیان می شود که در ارتقا امنیت زندان هم نقش بسزایی دارد.
 
اخبار عمومی - 07:25:40 1394/02/02

بررسی درخواست های 53 نفراز مددجویان در جلسه شورای طبقه بندی زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: در راستای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، جلسه شورای طبقه بندی زندان تشکیل و درخواست های 53 نفر از مددجویان بررسی شد.
محمد فیروززاده افزود: با بررسی های کارشناسی، با درخواست آزادی مشروط ، اشتغال به کار و مرخصی 45 نفر از مددجویان موافت شد.
 
اخبار عمومی - 05:41:11 1394/02/02

اعزام کارکنان زندان حاجی آباد به اردوی فرهنگی و تفریحی
رییس زندان حاجی آباد از اعزام کارکنان و سربازان وظیفه این زندان به اردوی فرهنگی و تفریحی خبر داد.
بهرامی هدف از اعزام کارکنان به اردو را تقویت روحیه خدمتی و ایجاد انگیزه آنان و همچنین اجرای مصوبات اداره کل عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 09:03:28 1394/02/01

آرامش خوبی در زندان میناب حاکم است
رییس زندان میناب در اولین جلسه شورای اداری این زندان در سال جدید گفت: جدیت و تلاش کارکنان موجب آرامش مددجویان در زندان شده است.
محمد فیروززاده با تشکر از همه کارکنان گفت: تعامل بسیار خوب با مسئولین قضایی شهرستان و حضور آنان در زندان هم در آرامش زندان و کاهش درخواست های قضایی مددجویان بسیار تاثیر گذار بوده است.
 
اخبار عمومی - 11:17:39 1394/01/31

تشکیل هیاتی چهار نفره برای بررسی مشکلات و ارتقاء سیستم های انفورماتیک زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های هرمزگان از تشکیل هیاتی مرکب از تعدادی از همکاران و اهل فن مربوط به سیستم های انفورماتیک خبر داد و اظهار داشت: با تشکیل این اکیپ چهار نفره، مشکلات تمامی زندان های استان به صورت ریشه ای مورد بررسی و رفع عیب قرار می گیرد.  
اخبار عمومی - 05:28:22 1394/01/31

برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در زندان بندر لنگه
به مناسبت گرامیداشت مقام زن یک دوره مسابقات قرآنی ، کتابخوانی و ورزشی بین بانوان شاغل در زندان بندرلنگه برگزار شد.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه با بیان اینکه زندگی اهل بیت عصمت و طهارت راهنمای بسیار روشنی برای همگان است گفت: کسانیکه از راه و روش زندگی معصومین(ع) و قرآن کریم پیروی کنند در مقابل مشکلات زندگی و آسیب های اجتماعی همیشه موفق خواهند بود.
 
اخبار عمومی - 11:51:39 1394/01/30

برگزاری نشست انجمن حمایت از زندانیان رودان با حضور مدیر کل زندان های استان
اولین نشست انجمن حمایت از زندانیان رودان در سال جدید با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان در این شهرستان برگزار شد.
در این نشست که فرماندار و دادستان رودان و همچنین اعضای انجمن و جمعی از خیرین حضور داشتند، راهکارهای مناسب برای کسب درآمد خانواده زندانیان بررسی شد.
 
اخبار عمومی - 08:40:39 1394/01/29

همدلی و همزبانی رمز موفقیت است
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور در جمع کارکنان اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان با اشاره به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت: کار در محیط زندان بسیار سخت است اما با همدلی و همزبانی می توان این سختی را آسان کرد و با موفقیت کارها را پشت سر گذاشت.  
اخبار عمومی - 06:15:48 1394/01/29

برگزاری مسابقات دارت به مناسبت هفته زن
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) یک دوره مسابقه دارت ویژه بانوان شاغل در زندان های استان به میزبانی زندان بندرعباس برگزار شد.
در پایان این مسابقات خانم ها صابری نژاد، سالاری و محمدی عناوین اول تا سوم را به دست آوردند.
 
اخبار عمومی - 10:29:57 1394/01/27

برگزاری اولین جلسه شورای اداری زندان بندرعباس با حضور مدیر کل زندان های استان
اولین جلسه شورای اداری زندان بندرعباس در سال جدید با حضور مدیر کل زندان های استان برگزار شد.
سلیمانی در این جلسه ضمن قدردانی از همه کارکنان زندان بندرعباس گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در سال گذشته، زندان بندرعباس سال خوبی را پشت سر گذاشت و این موفقیت مرهون همدلی و همکاری همه کارکنان سخت کوش است.
 
اخبار عمومی - 10:22:09 1394/01/27

بهره گیری از همه ظرفیت های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندان
دادیار جدید ناظر بر زندان بندرعباس گفت: از همه ظرفیت های قانونی و راهکارهای قضایی برای کاهش جمعیت کیفری زندان بندرعباس استفاده خواهیم کرد.  
اخبار عمومی - 07:10:22 1394/01/27

برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن در زندان بندرعباس
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز زن مراسم جشنی در زندان بندرعباس برگزار شد.
مرسلپور مدیر زندان مرکزی بندرعباس شروع سال جدید به نام و یاد حضرت فاطمه زهرا(س) را مبارک و خجسته برشمرد و اظهار امیدواری کرد تبیین صحیح سیره معصومین بتواند نقش بی بدیل خود را در اصلاح زندانیان ایفا کند.
در پایان این مراسم از بانوان شاغل در زندان های استان قدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 06:28:33 1394/01/26

بازدید رییس دادگستری میناب از زندان این شهرستان
رییس دادگستری به همراه دادستان و جمعی از قضات میناب از زندان این شهرستان بازدید کرد.
فیروززاده رییس زندان میناب هدف از این بازدید را بررسی مشکلات قضایی مددجویان و جلوگیری اطاله دادرسی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 05:54:45 1394/01/26

چند خبر کوتاه از زندان بندرلنگه
**به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز زن هدایایی به فرزندان پرسنل که نام فاطمه داشتند اهداء و از خانواده های آنها قدردانی شد.
**به همین مناسبت مراسمی در زندان بندرلنگه برگزار شد و از بانوان شاغل در این زندان قدردانی و لوح سپاس به آنان اهدا شد.
**سبک روح رئیس زندان بندر لنگه در اولین جلسه شورای اداری این زندان در سال جدید بر رعایت نظم و انضباط و جدیت در کار تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 11:59:20 1394/01/25

کارگروههای تخصصی در اداره کل زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: به منظور تسریع در عملیاتی کردن موضوعات مورد تاکید رییس سازمان ، پنج کارگروه تخصصی در اداره کل زندان های استان تشکیل شد.
اکبر سلیمانی در نشستی با روسای ستادی اداره کل افزود: از این پس کارگروه اداری مالی، قضایی و حمایتی، فرهنگی، بهداشت و درمان و امنیتی – حفاظتی به صورت تخصصی مسایل مربوط به زندان ها را دنبال می کنند.
 
اخبار عمومی - 08:28:30 1394/01/25

آزادی 191 زندانی جرائم غیر عمد از زندان های هرمزگان
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: سال گذشته 191 زندانی دیه و جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد شدند.
احمد مرادی نژاد در اولین جلسه هیئت مدیر ستاد دیه استان در سال جاری بدهی این افراد را بیش از 197 میلیارد ریال اعلام کرد.
 
اخبار عمومی - 08:11:43 1394/01/25

کمک 7 میلیارد ریالی انجمن های حمایت از زندانیان به خانواده های تحت پوشش
رییس مرکز خدمات احتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان از کمک 7 میلیارد و 131 میلیون ریالی انجمن های حمایت از زندانیان استان در سال گذشته به خانواده زندانیان تحت پوشش خبر داد.  
اخبار عمومی - 08:51:26 1394/01/24

زندان ها در تامین امنیت جامعه نقش تاثیر گذاری دارند
رییس کل دادگستری هرمزگان در دیدار نوروزی با مدیر کل زندان های هرمزگان ضمن تبریک سال جدید گفت: زندان ها در تامین و ارتقاء امنیت جامعه نقش تاثیر گذاری دارند.
حجت الاسلام اکبری که دادستان بندرعباس وی را همراهی می کرد افزود: با نگهداری مجرمان خطرناک در زندان بخش عمده ای از امنیت جامعه تامین می شود.
 
اخبار عمومی - 10:14:59 1394/01/22

تاکید مدیر کل زندان های هرمزگان بر توسعه تعالیم دینی در زندان ها
مدیر کل زندانهای هرمزگان در بازدید از زندان مرکزی بندرعباس بر توسعه و ارتقا آموزش های ارزشمند دینی و اسلامی در زندان ها تاکید کرد.
اکبر سلیمانی با بیان اینکه آموزه های دینی انسان ها را قانونمند می کند گفت: دین همواره نقش بازدارنده ای در مقابل ارتکاب جرم داشته که موجب کاهش اسیب ها و ارتقا امنیت اجتماعی در جامعه می شود.
 
اخبار عمومی - 08:45:29 1394/01/19

اعطای مرخصی نوروزی به 272 مددجو در زندان میناب
رییس زندان میناب از اعطای مرخصی نوروزی به 272 مددجو خبر داد.
فیروززاده گفت: براساس بخشنامه رییس قوه قضاییه مددجویانی که شرایط لازم را داشتند به مرخصی نوروزی اعزام شدند.
وی عنوان کرد: حضور مددجویان در کنار کانون گرم خانواده می تواند بر بازسازی اجتماعی و اصلاح و تربیت آنان بسیار تاثیر گذار باشد.
 
اخبار عمومی - 06:45:04 1394/01/18

توسعه اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای در زندان های استان
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور در زندان میناب ضمن تبریک سال نو به کارکنان از قسمت های مختلف این زندان بازدید و بر توسعه اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای تاکید کرد.
اکبر سلیمانی با بیان اینکه آموزش مهارت های فنی به مددجویان و رونق این بخش یکی از اولویت های امسال است گفت: زیر ساخت های خوبی در این بخش در زندان های استان فراهم شده و باید با برنامه ریزی و هدفمند کردن آموزش ها مددجویان را به این سمت سوق داد.
 
اخبار عمومی - 08:46:57 1394/01/17

چند خبر کوتاه از زندان های استان
جاسک-در جلسه شورای اداری بازداشتگاه جاسک از زحمات همه کارکنان در سال گذشته قدردانی شد.
بندرعباس-در راستای اجرای برنامه کمیته کاهش آسیب رفتارهای پرخطر یک دوره مسابقه فوتسال در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد. این مسابقات به صورت دوره ای و با شرکت 7 تیم و 70 مددجو برگزار که در پایان از تیم برتر با اهدا جوایزی تقدیر شد.
 
اخبار عمومی - 05:40:45 1394/01/17

همدلی و همراهی فعال تمامی کارکنان برای دستیابی به اهداف سازمانی
مدیر زندان مرکزی بندرعباس در دیدار نوروزی با کارکنان زندان ضمن تبریک سال نو گفت: باید با همدلی و مشارکت فعال تمامی کارکنان، روند رو به رشد برنامه های اصلاحی و تربیتی را شتاب بیشتری بخشید تا دستیابی به اهد اف سازمانی آسانتر شود.  
اخبار عمومی - 08:33:58 1394/01/15

پیام تبریک مدیرکل زندان های هرمزگان به مناسبت عید نوروز
مدیرکل زندان های هرمزگان به مناسبت فرارسیدن عید نوروز در پیامی این مناسبت فرخنده را به همه کارکنان زندان های استان تبریک گفت.  
اخبار عمومی - 10:44:10 1393/12/27

رهایی 19 زندانی از قصاص نفس
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: در سال 93 با تلاش مددکاران و رضایت اولیا دم 19 زندانی از قصاص نفس نجات یافتند.
اکبر سلیمانی بیان داشت: در این مدت نیز مددکاران موفق به اخذ رضایت از 273 شاکی شدند که آزادی زندانیان را به دنبال داشت.
 
اخبار عمومی - 10:30:22 1393/12/27

آزادی یک مددجو از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس با کمک خیران
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: در آستانه سال نو یک مددجو با کمک خیران از زندان ازاد و به آغوش خانواده بازگشت.
حسین شیخ احمدی افزود: این مددجو که به جرم قتل غیر عمد و بر اثر بی احتیاطی در رانندگی به پرداخت 200 میلیون تومان دیه محکوم شده بود با تلاش مددکار اجتماعی و کمک های خیران پس از سه ماه از کانون آزاد شد.
 
اخبار عمومی - 10:22:16 1393/12/27

بازدید فرماندار و مسئولان دستگاههای اجرایی جاسک از بازداشتگاه این شهرستان
فرماندار جاسک به همراه مسئولان دستگاه اجرایی از بازداشتگاه این شهرستان بازدید و از زحمات همه کارکنان تقدیر و تشکر کرد.
وی همچنین در نشستی با رییس بازداشتگاه و برای رفاه حال کارکنان دو واحد منزل سازمانی را در اختیار پرسنل بازداشتگاه قرار داد.
فرماندار جاسک همچنین واگذاری زمین به پرسنل بازداشتگاه و کمک برای اشتغال مددجویان قول مساعد داد.
 
اخبار عمومی - 10:13:04 1393/12/27

اعزام پرسنل یگان حفاظت زندان های هرمزگان به میدان تیر
فرمانده یگان حفاظت زندان های هرمزگان گفت: همه پرسنل کادر و وظیفه به میدان تیر اعزام شدند.
سرگرد رحیمی هدف از این اقدام را ارتقاء توان رزمی و افزایش سطح آمادگی پرسنل در مواقع بحران عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 06:17:51 1393/12/25

صدور احکام قضایی 14 نفر از متهمین در اردوگاه رودان
رییس دادگستری رودان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان حضور یافت وپرونده 14 نفر از متهمین تحت قرار بررسی و احکام قضایی آنان را صادر کرد.  
اخبار عمومی - 06:07:48 1393/12/25

چند خبر کوتاه از زندان بندرلنگه
**قضات دادگستری بستک در زندان بندر لنگه حضور یافتند و مشکلات قضایی مددجویان را بررسی کردند.
**با اتمام دوره فنی و حرفه ای کمک لوله کش و نصاب وسایل بهداشتی آزمون این رشته در زندان بندرلنگه برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 05:44:37 1393/12/25

زندانیان متاهل در اولویت حمایت های مادی و معنوی هستند
مدیر کل پیشگیری های وضعی امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه گفت: رفع مشکل معیشتی خانواده های زندانیان کم بضاعت، نیازمند همکاری سایر دستگاهها است.
ساوری در نشستی با مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه نبود سرپرست خانواده، مشکلاتی را ایجاد می کند افزود: باید با شناسایی این خانواده ها و با همکاری دستگاههای مرتبط برای رفع نیازمندیهای مادی و معنوی این خانواده ها تلاش کرد.
 
اخبار عمومی - 10:09:48 1393/12/23

ثبت لحظات خاطره انگیز در اردوی فرهنگی تفریحی اعضای شورای اداری زندان های هرمزگان
اعضای شورای اداری زندان های هرمزگان با حضور در بندر ماهیگیری حسینه و قلعه تاریخی مغویه در غرب استان لحظات خاطره انگیزی را سپری کردند.
مدیر کل زندان های هرمزگان در جمع اعضا شورای اداری با رضایتمندی از این گونه اردوها گفت: اعزام کارکنان به اردوهای تفریحی موجب ارتقا روحیه تعامل و همدلی آنان می شود.
 
اخبار عمومی - 08:30:14 1393/12/23

از اموری که در مجموعه باعث ایجاد تنش می شود باید پرهیز کرد
آخرین جلسه شورای اداری زندان های هرمزگان در سال 93 به میزبانی زندان بندرلنگه برگزار شد.
مدیر کل زندان های هرمزگان ضمن قدردانی از اجرای مصوبات گذشته شورای اداری گفت: مصوباتی هم که تاکنون اجرایی نشده باید انجام شود و هیچ عذری پذیرفتنی نیست.
 
اخبار عمومی - 13:38:13 1393/12/22

بازدید روسای زندان های هرمزگان از زندان بندرلنگه
روسای زندان ها و ستادی اداره کل زندان های هرمزگان که برای شرکت در جلسه شورای اداری به بندر لنگه رفته بودند از زندان این شهرستان بازدید کردند.
روسای زندان ها اقدامات انجام شده در زندان بندر لنگه به خصوص در بخش عمرانی را بسیار خوب ارزیابی و از فعالیت های انجام شده قدردانی کردند.
 
اخبار عمومی - 12:31:33 1393/12/22

قهرمانی تیم زندان بندرعباس در مسابقات والیبال جام شهدا
مسابقات والیبال چهار جانبه که به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و بزرگداشت روز شهید برگزار شد با قهرمانی تیم زندان بندرعباس به پایان رسید.
در شب پایانی این مسابقات تیم زندان بندرعباس رو در روی صداوسیما قرار گرفت که در یک بازی نزدیک و دیدنی 3 بر2 این تیم را شکست داد و بر سکوی نخست ایستاد.
 
اخبار عمومی - 11:58:57 1393/12/22

بازدید کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندان های کشور از زندان بندرعباس
کارشناسان اشتغال و حرفه آموزی زندان های کشور به منظور ارزیابی وضعیت اشتغال زندانیان، از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.
علیایی کارشناس دفتر اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان ها با بیان اینکه اقدامات خوبی برای اشتغال و حرفه آموزی مددجویان در زندان بندرعباس انجام شده است گفت: فعالیت مددجویان در کارکاه صنایع دستی و دست ساخته های آنان بسیار جالب و چشمگیر است.
 
اخبار عمومی - 11:20:16 1393/12/18

آغاز مسابقات چهارجانبه والیبال به مناسبت روز ملی شهدا
یک دوره مسابقه والیبال به مناسبت روز ملی شهدا با حضور چهار تیم دادگستری، صداوسیما ، اداره کل زندان ها و زندان بندرعباس آغاز شد.
در شب اول این مسابقات صداوسیما با نتیجه 2 بر1 مقابل تیم زندان بندرعباس به پیروزی رسید و اداره کل زندان ها هم با همین نتیجه دادگستری را برد.
گفتنی است این مسابقات به صورت دوره ای برگزار و تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کند به عنوان قهرمان این دوره از مسابقات معرفی می شود.
 
اخبار عمومی - 06:17:03 1393/12/18

کسب عنوان خیلی خوب توسط یگان حفاظت زندان های هرمزگان در سطح کشور
یگان حفاظت زندان های هرمزگان موفق به کسب عنوان خیلی خوب در سطح زندان های کشور شد.
سرگرد رحیمی فر مانده یگان حفاظت زندان های هرمزگان گفت: عملکرد یگان های حفاظت دزندان های کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از بررسی های کارشناسی، یگان حفاظت زندان های هرمزگان موفق به کسب عنوان خیلی خوب شد.
 
اخبار عمومی - 06:16:08 1393/12/18

حضور دادستان بندرلنگه در زندان این شهرستان
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرلنگه در زندان این شهرستان حضور یافت و به صورت چهره به چهره با زندانیان دیدار و مشکلات قضایی آنها را بررسی کرد.
نیازی همچنین در خصوص بخشنامه مرخصی ویژه نوروز تصمیماتی اتخاذ کرد و گفت: باید با سعی و تلاش مضاعف همتی شود که زندانیان بتوانند ایام نوروز را در کنار خانوده هایشان سپری که این مهم کمک خوبی به استحکام بنیان خانواده آنان می کند.
 
اخبار عمومی - 07:09:08 1393/12/17

چند خبر کوتاه از زندان های استان
**رودان- یک دوره مسابقه والیبال در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان برگزار شد.
این دیدار که بین دو تیم کارکنان و مددجویان برگزار شد، در پایان تیم کارکنان با نتیجه 3بر 1 تیم مددجویان را شکست داد.
**بندرعباس- دادیار ناظر بر زندان بندرعباس از کانون اصلاح و تربیت بازدید و با مددجویان گفتگو و نحوه خدمات رسانی به آنان را بررسی کرد.
 
اخبار عمومی - 11:23:47 1393/12/16

اقدامات شاخصی برای اشتغال مددجویان در زندان حاجی آباد انجام شده است
مدیر کل زندان های هرمزگان به طور سرزده وارد زندان حاجی آباد شد و از قسمت های مختلف این زندان بازدید کرد و در گفتگو با مددجویان به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
اکبر سلیمانی سپس با حضور در مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد گفت: اقدامات شاخصی برای اشتغال مددجویان در زندان حاجی آباد انجام شده است.
 
اخبار عمومی - 07:11:44 1393/12/14

اقدامات اصلاحی و تربیت در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس با کیفیتی ماندگار دنبال می شود
مدیر کل زندان های هرمزگان از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس بازدید کرد و با حضور در جمع صمیمی مددجویان به بررسی مسایل و مشکلات آنان پرداخت.
اکبر سلیمانی گفت: آنچه در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس اتفاق می افتد نمونه عینی اقدام اصلاحی و تربیتی در سطح عالی و با کیفیتی ماندگار است.
 
اخبار عمومی - 09:36:29 1393/12/13

برگزاری آزمون ماهنامه اصلاح و تربیت در اداره کل زندان های هرمزگان
آزمون ماهنامه اصلاح و تربیت با حضور کارکنان کانون، مرکز امور خدمات اجتماعی و اداره کل زندان های استان در بندرعباس برگزار شد.
جباری مسئول آموزش کارکنان زندان های استان گفت: این آزمون دوره آموزشی غیر حضوری برای کارکنان محسوب می شود که با هدف ارتقاء سطح آگاهی و علمی آنان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 09:39:05 1393/12/12

برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) در اداره کل زندان های هرمزگان
به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مسابقه کتابخوانی با شرکت همه کارکنان در اداره کل زندان های استان برگزار شد.
لقمانی معاون اصلاح و تربیت زندان های استان هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی بیشتر با سیره و سبک زندگی بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) و ترویج فرهنگ فاطمی عنوان کرد.
در پایان این مسابقه به نفرات برتر به قید قرعه جوایزی اهدا شد.
 
اخبار عمومی - 11:05:56 1393/12/11

برگزاری دوره آموزشی نماز در زندان مرکزی بندرعباس
با حضور حجت الاسلام محمودی از مرکز تخصصی نماز قم، دوره آموزشی نماز با هدف ترغیب و تشویق مددجویان به اقامه نماز در زندان بندرعباس برگزار شد.
این دوره آموزشی به صورت جداگانه برای مددجویان زن و مددجویان اندرزگاه جوانان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 10:06:03 1393/12/10

بازدید رییس دادگستری کیش از زندان بندرعباس
رییس دادگستری کیش با حضور در زندان بندرعباس از نزدیک با بیش از 50 نفر از مددجویان حوزه قضایی کیش دیدار و گفتگو کرد.  
اخبار عمومی - 10:05:22 1393/12/10

راه اندازی سیستم سی ام اس در زندان های هرمزگان
مسئول گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات زندان های هرمزگان از راه اندازی سیستم سی ام اس در زندان های استان خبر داد.  
اخبار عمومی - 07:44:30 1393/12/09

گرامی داشت روز پرستار در اداره کل زندان های هرمزگان
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان و به مناسبت میلاد حضرت زینب و روز پرستار از پرستاران و بهیاران شاغل در زندان های استان قدردانی شد.
اکبر سلیمانی در این مراسم ضمن گراميداشت ولادت اين بانوي بزرگوار گفت: قدردانی از قشری که با فداکاری و عملی انسانی در شرایطی سخت از بیماران مواظبت می کنند وظیفه همگان است.
 
اخبار عمومی - 05:38:57 1393/12/06

تاکید مدیر کل زندان های هرمزگان بر صرفه جویی در هزینه ها
مدیر کل زندان های هرمزگان در نشستی با حضور کارکنان اداره کل بر صرفه جویی در هزینه ها تاکید کرد.
اکبر سلیمانی با اشاره به روزهای پایانی سال گفت: با توجه به افزایش هزینه ها، در بخش های مختلف با کمبودهای اعتباری روبرو هستیم که با مدیریت هزینه ها می توان تا حدودی کمبود اعتبارات را جبران کرد.
 
اخبار عمومی - 09:40:01 1393/12/05

ورزش از مولفه های اصلی سلامتی است
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی رودان با حضور در ورزش صبحگاهی مددجویان گفت: ورزش از مولفه های اصلی سلامتی است.
رضا درویشی با بیان اینکه ورزش صبحگاهی موجب نشاط و شادابی مددجویان در طول روز می شود افزود: مددجویان با بدن و فکری سالم می توانند حضوری فعال در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان داشته باشند.
 
اخبار عمومی - 12:04:16 1393/12/04

صدور احکام قضایی 14 نفر از متهمین در اردوگاه رودان
رییس دادگستری رودان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان حضور یافت وپرونده 14 نفر از متهمین تحت قرار بررسی و احکام قضایی آنان را صادر کرد.  
اخبار عمومی - 07:43:47 1393/12/03

آزادی یک مددجو از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: مددجویی که به جرم سرقت از سوی شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای بندرعباس به تحمل 21 حبس محکوم شده بود با تلاش مددکار اجتماعی پس از شش ماه از کانون آزاد شد.  
اخبار عمومی - 07:41:45 1393/12/03

چند خبر کوتاه از زندان حاجی آباد
سرپرست بهداشت و درمان ، سرپرست اشتغال و حرفه آموزی و مسئول دفتر فنی اداره کل از زندان حاجی آباد بازدید کردند.
در این بازدید بر سلامت زندانیان، شرکت مددجویان در برنامه های حرفه آموزی و ساخت و ساز متناسب با استانداردها تاکید شد.
*با حضور دادستان و قاضی ناظر جلسه شورای طبقه بندی زندان حاجی آباد برگزار شد. در این جلسه با مرخصی، آزادی مشروط و تعلیق مجازات تعدادی از مددجویان موافقت شد.
* معاون اداری و مالی زندان های استان از زندان حاجی آباد بازدید کرد. در این بازدید بر صرفه جویی در هزینه ها و ارسال به موقع اسناد مالی به اداره کل تاکید شد.
* رییس دادگستری حاجی آباد از زندان حاجی آباد بازدید کرد. روح الامینی در این بازدید به صورت چهره به چهره با مددجویان گفتگو کرد و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
*رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج به همراه رییس حفاظت و اطلاعات زندان های استان از زندان حاجی آباد بازدید کرد.در این بازدید برنامه توسعه سوم قضایی تشریح و جلسه توجیهی نظام مشارکت با حضور کارکنان زندان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:19:37 1393/12/03

باید به عنوان فردی مفید وارد جامعه شد
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان با حضور در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس در جمع مددجویان حضور یافت و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
عباس لقمانی مددجویان را به بهره گیری از امکانات موجود برای اصلاح و خودسازی دعوت کرد و گفت: باید با اصلاح رفتارهای گذشته به عنوان فردی مفید وارد جامعه شد.
 
اخبار عمومی - 11:30:28 1393/12/02

حضور اداره کل زندان های هرمزگان در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی ایران در بندرعباس
سرپرست دفتر اشتغال زندان های هرمزگان گفت: در دومین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی ایران و اقوام ایرانی سوغات و گردشگری در بندرعباس غرفه ای هم به اداره کل زندان های هرمزگان اختصاص داده شده است.  
اخبار عمومی - 11:34:24 1393/11/29

بهره برداری از مهمانسرای بازداشتگاه پارسیان
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان مهمانسرای بازداشتگاه پارسیان به بهره برداری رسید.
سنجری رییس بازداشتگاه پارسیان گفت: این مهمانسرا با زیر بنای 90 متر مربع در مدت 4 ماه ساخته شد.
 
اخبار عمومی - 09:33:04 1393/11/28

بهره برداری از ساختمان اداری زندان بندرلنگه
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان ساختمان اداری زندان بندر لنگه که به تازگی بازسازی شده است به بهره برداری رسید.
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: آنچه که در زندان بندرلنگه اتفاق افتاده حکایت از کاری صحیح و مطلوب دارد که موجب زیبایی محیط و آرامش کارکنان و مددجویان شده است.
 
اخبار عمومی - 06:22:43 1393/11/28

فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان در اولویت برنامه های اصلاحی و تربیتی است
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان با بیان اینکه اشتغال زندانیان یکی از دغدغه های اصلی در زندان ها است گفت: فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان در اولویت برنامه های اصلاحی و تربیتی است  
اخبار عمومی - 07:53:29 1393/11/27

با ایجاد فرصت های شغلی می توان آسیب های اجتماعی را از مددجویان دور کرد
مدیر کل زندان های هرمزگان خواستار فراهم کردن فرصت های شغلی مناسب برای مددجویان شد و گفت: می توان با آموزش های فنی و حرفه ای و ایجاد روحیه خودباوری، مددجویان را به سمت توانمند شدن سوق داد و آسیب های اجتماعی را از آنان دور کرد.  
اخبار عمومی - 09:43:50 1393/11/26

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در اردوگاه رودان
رییس اردوگاه رودان از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای مددجویان خبرداد.
رضا درویشی گفت: این دوره آموزشی با حضور فرماندار و رییس دادگستری رودان، مدیر کل بهزیستی استان و اساتید دانشگاه برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 11:03:18 1393/11/25

تجلیل از ایثارگران وخانواده شهدا در زندان بندرلنگه
به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از خانواده شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس در زندان بندر لنگه قدردانی شد.
سبک روح رییس زندان بندر لنگه گفت: خانواده شهدا و ایثارگران سرمایه های ملی و ارزشمند کشور هستند و ما مدیون از خود گذشتگی و فداکاری های آنان هستیم.
 
اخبار عمومی - 09:31:25 1393/11/23

اعزام بانوان شاغل در زندان های هرمزگان به اردوی فرهنگی و تفریحی
به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی بانوان شاغل در زندان های هرمزگان به اردوی فر هنگی و تفریحی رودان اعزام شدند.
کارکنان در این اردو در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان در یک فضای متنوع و مفرح روز بیاد ماندنی را سپری کردند.
 
اخبار عمومی - 08:46:29 1393/11/23

قهرمانی تیم اداره کل زندان های هرمزگان در مسابقات فوتسال جام فجر
مسابقات فوتسال جام فجر که با شرکت تیم هایی از دستگاههای وابسته به قوه قضاییه در بندرعباس برگزار شد با قهرمانی تیم اداره کل زندان های هرمزگان به پایان رسید.
تیم اداره کل در دیدار پایانی این مسابقات با نتیجه 5 بر 4 کانون اصلاح و تربیت را شکست داد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
تیم دادگستری هم در این دوره از مسابقات سوم شد.
 
اخبار عمومی - 07:57:32 1393/11/23

بررسی پرونده 16 مددجو در جلسه هیئت مدیره ستاد دیه هرمزگان
در ششمین جلسه هیئت مدیره ستاد دیه هرمزگان پرونده 16 مددجو برای پرداخت تسهیلات بررسی شد.
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان بدهی این مددجویان را بیش از 15 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با جلساتی که با شکات این پرونده ها برگزار شده بیش از 5 میلیارد ریال از آنان تخفیف گرفته شده است.
 
اخبار عمومی - 09:16:12 1393/11/21

بهره برداری از مجتمع تعاونی مسکن کارکنان زندان های هرمزگان
مدیرعامل تعاونی مسکن کارکنان زندان های هرمزگان گفت: مجتمع 16 واحدی مسکن کارکنان زندان های هرمزگان به بهره برداری رسید.
پورمارزی با بیان اینکه ساخت این واحدها از سال 90 آغاز شده بود افزود: برای ساخت این واحدها 56 میلیون تومان هزینه شد که 20 میلیون تومان آن از تسهیلات بانکی بوده است.
 
اخبار عمومی - 09:14:34 1393/11/21

برگزاری دوره آموزشی مراحل تهیه و تنظیم بودجه در اداره کل زندان های استان
با همکاری جهاد دانشگاهی استان دوره آموزشی مراحل تهیه و تنظیم بودجه و قوانین و مقررات معاملات دولتی در اداره کل زندان های استان در بندرعباس برگزار شد.
این دوره آموزشی با حضور همه روسای زندان ها، ستادی و کارپردازان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 08:50:59 1393/11/21

برگزاری دوره آموزشی مهارت های اساسی زندگی برای سربازان در زندان میناب
دوره آموزشی مهارت های اساسی زندگی برای سربازان وظیفه در زندان میناب برگزار شد.
رییس زندان میناب هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سلامت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 08:46:29 1393/11/21

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه
به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه گشایش یافت.
رییس زندان بندرلنگه گفت: در این نمایشگاه حدود 500 جلد با 50 عنوان کتاب به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شده است.
حسین سبک روح افزود: کتاب های این نمایشگاه با موضوع های انقلاب اسلامی، تاریخی، فرهنگی، مذهبی، ورزشی، وسرگرمی وتخیلی است.
 
اخبار عمومی - 07:57:08 1393/11/20

بهره برداری از کارگاه آموزش تراش سنگ های قیمتی در زندان بندرعباس
به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی کارگاه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در زندان مرکزی بندرعباس گشایش یافت.
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: این کاره با هزینه 20 میلیون ریالی تجهیز و راه اندازی شده است.
 
اخبار عمومی - 06:07:30 1393/11/19

تجلیل از عوامل بازسازی و بهسازی زندان مرکزی بندرعباس
به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور مدیر کل زندان های استان از کارکنانی که در بازسازی و بهسازی فضای فیزیکی زندان بندرعباس نقش موثری داشتند تجلیل و قدردانی شد.
اکبر سلیمانی در این مراسم گفت: حقوق شهروندی و انسانی ایجاب می کند استانداردهای لازم در محل اسکان و زندگی مددجویان رعایت و فراهم شود.
 
اخبار عمومی - 12:05:45 1393/11/18

برگزاری جشن بزرگ انقلاب در زندان مرکزی بندرعباس
به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن بزرگ انقلاب در فضایی سرشار از شور و نشاط در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
در این مراسم که مدیر کل و جمع زیادی از کارکنان و مددجویان حضور داشتند هنرمندان به اجرای برنامه های شاد هنری پرداختند.
 
اخبار اصلی - 10:56:30 1393/11/18

برگزاری مسابقات قرآنی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در زندان بندرعباس
مدیر زندان بندرعباس از برگزاری مسابقات قرآنی به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.
حسن مرسلپور افزود: در این دوره از مسابقات 60 مددجو در رشته های قرائت، مفاهیم و اذان با هم رقابت می کنند.
 
اخبار عمومی - 06:05:03 1393/11/18

بررسی مشکلات مددجویان نیازمند در نشست مشترک زندان ها و کمیته امداد استان
در نشست مشترک زندان ها و کمیته امداد استان راههای همکاری بیشتر و کمک به مددجویان نیازمند بررسی شد.
رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت: در این نشست که قائم مقام کمیته امداد استان نیز حضور داشت بر رفع مشکلات خانواده زندانیان تاکید شد.
 
اخبار عمومی - 08:11:36 1393/11/16

برگزاری مسابقه فوتسال جام مرحوم امیری در زندان مرکزی بندرعباس
یک دوره مسابقات فوتسال جام مرحوم امیری در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
در این دوره از مسابقات 60 مددجو در قالب 6 تیم به صورت دوره ای با هم رقابت کردند.
مرسلپورمدیر زندان بندرعباس در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور مدیر کل زندان های استان برگزار شد گفت: مرحوم امیری یکی از کارکنان منضبط، مومن و مذهبی اداره کل زندان های استان و فوتبالیستی به نام و با اخلاق بود.
در پایان این مراسم از خانواده مرحوم امیری و تیم های برتر قدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 07:53:13 1393/11/16

جشنواره ورزشی سربازان وظیفه زندان های هرمزگان
به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی جشنواره ورزشی سربازان وظیفه زندان های هرمزگان به میزبانی زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
معاون اصلاح و تربیت زندان بندرعباس گفت: این دوره از مسابقات با شرکت تیم هایی از زندان های میناب، حاجی آباد ، بازداشتگاه جاسک ، اردوگاه رودان ، کانون اصلاح و تربیت و زندان بندرعباس برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:36:57 1393/11/16

بهره برداری از کارگاه صنایع دستی زندان بندرلنگه
به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی کارگاه صنایع دستی زندان بندرلنگه به بهره برداری رسید.
رییس زندان بندر لنگه گفت: این کارگاه با هزینه 150 میلیون ریال راه اندازی و تجهیز شده است.
حسین سبک روح با بیان اینکه ظرفیت این کارگاه 30 نفر است افزود: لنج سازی،تورباقی،اشیاء تزیینی و کیف سازی به مددجویان در این کارگاه آموزش داده می شود.
 
اخبار عمومی - 09:35:40 1393/11/14

انس گرفتن با قرآن دوری از گناه و بزه را به همراه خواهد داشت
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت: قرآن بهترین وسیله برای تربیت اسلامی است و افرادی که با این کتاب آسمانی مانوس شوند هیچگاه به سمت گناه و بزه کشیده نمی شوند.
سنجری در جمع مددجویان بازداشتگاه، تلاوت قرآن را موجب باروری ایمان و صفای دل دانست و افزود: قرآن کریم همواره مسیر کمال و سعادت است و انس گرفتن با این کتاب انسان ساز، کاهش ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه را به همراه خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 08:36:56 1393/11/14

آموزش مهارت به افراد جویای کار منجر به کاهش جرم در جامعه می شود
رییس زندان حاجی آباد با بیان اینکه بیکاری زمینه ساز رفتارهای بزهکارانه در جامعه است گفت: آموزش مهارت به افراد جویای کار منجر به کاهش جرم در جامعه می شود.
محمود بهرامی با حضور در مرکز فنی و حرفه ای زندان افزود: آموزش های فنی وحرفه ای در زندان راهی برای توانمند شدن مددجویان است که منجر به ایجاد اشتغال وتربیت نیروهای مبتکر وخلاق می شود.
 
اخبار عمومی - 08:17:30 1393/11/14

ساختمان ملاقات شرعی زندان میناب کمتر از دوماه دیگر به بهره برداری می رسد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: ساختمان ملاقات شرعی زندان میناب اواخر اسفند به بهره برداری می رسد.
اکبر سلیمانی در بازدید از این پروژه در زندان میناب افزود: این ساختمان هم اکنون حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
اخبار عمومی - 06:42:23 1393/11/13

معرفی 52 خانواده زندانی برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی
رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت: 52 خانواده زندانی برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی به بانک های عامل معرفی شدند.  
اخبار عمومی - 05:43:59 1393/11/12

تغییرات بسیار مثبت و چشمگیری در زندان بندرعباس صورت گرفته است
رییس دانشگاه علوم پزشکی به همراه معاونین و هیئت رییسه این دانشگاه و در معیت مدیر کل زندان های استان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
دکتر شکاری ابتدا به بخش بهداشت و درمان رفت و سپس از اندرزگاهها و مراکز صنایع دستی و فنی و حرفه ای بازدید کرد و گفت: نسبت به بازدید قبلی تغییرات بسیار مثبت و چشمگیری در زندان بندرعباس صورت گرفته است.
 
اخبار عمومی - 11:45:55 1393/11/11

بازدید معاون امور حفاظت از اماکن وشخصیت های ناجا از یگان حفاظت زندان های هرمزگان
سرهنگ پاشایی معاون امور حفاظت از اماکن و شخصیت های ناجا به همراه رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان از یگان حفاظت زندان ها در بندرعباس بازدید کرد.
سرهنگ پاشایی در این بازدید آمادگی کارکنان را خیلی خوب توصیف کرد و گفت: آموزش و مستند سازی اقدامات هم به نحو شایسته ای انجام شده است.
 
اخبار عمومی - 10:24:01 1393/11/11

سرمایه گذاری 6میلیاردی برای اشتغال زندانیان هرمزگان
مدیر کل زندانهای هرمزگان گفت: از محل اعتبارات بنیاد تعاون وحرفه آموزی زندانیان استان بیش از 6میلیارد و 122 میلیون ریال برای اشتغال زندانیان سرمایه گذاری شده است.
اکبر سلیمانی افزود: این سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی،صنعت، خدماتی و دامپروری انجام شده که برای 222 مددجو شغل مولد ایجاد شده است.
 
اخبار عمومی - 07:54:28 1393/11/08

زمینه اشتغال 336 مددجو در رودان فراهم شده است
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: زمینه اشتغال 336 مددجو در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان فراهم شده است.
رضا درویشی افزود: با برنامه ریزی های هدفمند و استفاده بهینه از امکانات، این مددجویان در مجتمع کشاورزی، کارگاه ساختمانی، بلوک زنی، دامداری و پرورش نهال مشغول کارند.
 
اخبار عمومی - 07:34:00 1393/11/08

فشارهای ناشی از حبس را باید به حداقل رساند
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه سلب آزادی و حبس ، بزگترین مجازات برای انسان است گفت: باید با فراهم کردن بسترهای مناسب و توجه به امور بهداشت روانی و زیر بنایی، فشارهای ناشی از حبس را در مددجویان کاهش داد.  
اخبار عمومی - 06:28:49 1393/11/06

برای توسعه شبکه مخابراتی زندان بندرعباس از همه توان خود استفاده می کنیم
مدیر عامل شرکت مخابرات بندرعباس با بیان اینکه ارتباط تلفنی برای مددجویان که ازدیدار خانواده خود محروم هستند نیازی ضروری است گفت: از همه توان خود برای توسعه شبکه مخابراتی و ارتباطی در زندان بندرعباس استفاده می کنیم.  
اخبار اصلی - 06:02:14 1393/11/06

اجرای طرح پایش سلامت جسمی مددجویان در زندان بندرعباس
مسئول بهداشت و درمان زندان های هرمزگان گفت: در راستای ارتقاء سلامت جسمی مددجویان و پیشگیری از بروز بیماری های واگیر دار ، طرح پایش سلامت جسمی مددجویان در زندان بندرعباس اجرا شد.
عبداللهی افزود: این اقدام با حضور داوطلبانه و خداپسندانه جمعی از پزشکان ، کارشناسان و دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی انجام شد.
 
اخبار عمومی - 05:37:47 1393/11/06

پرورش گلهای زینتی در مجتمع کشاورزی زندان میناب
رییس زندان میناب از پرورش گلهای زینتی در مجتمع کشاورزی این زندان خبر داد.
محمد فیروززاده گفت: با توجه به نیروی کار متخصص و آموزش دیده،گلهای زینتی در مجتمع کشاورزی زندان میناب در حال پرورش و تکثیر است.
 
اخبار عمومی - 07:28:25 1393/11/05

برگزاری نشست تخصصی با موضوع نماز برای خانواده کارکنان زندان بندرلنگه
نشستی تخصصی با موضوع نماز جماعت ویژه خانواده های کارکنان زندان بندر لنگه برگزار شد.
در این نشست یکی از اساتید حوزه و دانشگاه ضمن بیان شیوه های دعوت به نماز و مدیریت دینی در خانواده، پاسخگوی سوالات خانواده ها هم بود.
 
اخبار عمومی - 06:31:01 1393/11/05

بررسی مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد در زندان میناب
با حضور مدیر عامل و مددکاران ستاد دیه استان مشکلات زندانیان دیه و جرائم غیر عمد در زندان میناب بررسی شد.
احمد مرادی نژاد با بیان اینکه رسالت ستاد دیه کمک و مساعدت به زندانیان جرائم غیر عمد است گفت: تمام مجوعه ستاد دیه با دلسوزی پیگیر کار همه مددجویانی است که با جرائم غیر عمد راهی زندان شدند.
 
اخبار عمومی - 08:20:58 1393/11/02

برگزاری جشنواره ورزشی مددجویان زندان های استان در میناب
جشنواره ورزشی مددجویان زندان های استان به میزبانی زندان میناب برگزار شد.
رییس زندان میناب گفت: این دوره از مسابقات در رشته های فوتسال، والیبال، دارت، آمادگی جسمانی و ورزش های بومی و محلی برگزار شد.
محمد فیروززاده افزود: تیم هایی از زندان های میناب، رودان، حاجی اباد و بندرلنگه در این دوره از مسابقات به مدت یک روز با هم رقابت کردند.
 
اخبار عمومی - 07:46:43 1393/11/02

قدردانی از خیرین و یاوران ستاد دیه هرمزگان
در پنجمین جلسه هیات مدیره ستاد دیه هرمزگان که با حضور همه اعضاء برگزار شد از خیرین و یاوران ستاد دیه قدردانی شد.
اکبر سلیمانی رییس هیات مدیره ستاد دیه استان در این جلسه ضمن قدردانی از شرکت فولاد هرمزگان گفت: کارکنان شرکت فولاد با همکاری های خیرخواهانه و خداپسندانه خود تاکنون 5 میلیاردو 300 میلیون ریال برای آزادی زندانیان دیه و جرائم غیر عمد کمک کردند که جای تشکر و قدردانی دارد.
 
اخبار عمومی - 08:43:14 1393/11/01

بهره برداری از سایت تولید کود ورمی کمپوست در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان
با حضور هیات ارزیابی و کارشناسی بنیاد تعاون زندانیان کشور، سایت تولید کود ورمی کمپوست در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان به بهره برداری رسید.
مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان گفت: این سایت با سرمایه گذاری 100 میلیون ریالی راه اندازی که برای 7 مددجو به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.
 
اخبار عمومی - 08:42:16 1393/11/01

بهره برداری از مرکز خدمات خودرویی حامی در بندرعباس
با حضور نیک پور و سعیدی معاونین اقتصادی و هماهنگی بنیاد تعاون زندانیان کشور مرکز خدمات خودرویی حامی وابسته به بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان در بندرعباس به بهره برداری رسید.
مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان گفت: این مرکز با سرمایه گذاری 2میلیاردو 200 میلیون ریالی و با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده است.
 
اخبار عمومی - 08:14:50 1393/11/01

بازدید هیات کارشناسی بنیاد تعاون زندانیان کشور از ظرفیت های سرمایه گذاری هرمزگان
معاون اقتصادی به همراه معاون هماهنگی بنیاد تعاون زندانیان کشور از ظرفیت های سرمایه گذاری در هرمزگان بازدید کردند.
مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است گفت: با بررسی های کارشناسی به زودی سایت پرورش میگو در شرق استان راه اندازی می شود.
 
اخبار عمومی - 07:58:01 1393/11/01

آموزش پرورش گل های آپارتمانی در زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از برگزاری دوره آموزشی پرورش گل های آپارتمانی در این زندان خبر داد.
محمود بهرامی افزود: در این دوره مراحل پرورش، نگهداری و تکثیر این گونه گیاهان به مددجویان آموزش داده شد.
 
اخبار عمومی - 09:24:00 1393/10/29

کتابخانه مشارکتی زندان بندرلنگه به کتابخانه های عمومی استان پیوست
با انعقاد تفاهم نامه کتابخانه مشارکتی زندان بندر لنگه، این زندان هم به جمع کتابخانه های عمومی استان پیوست.
شادمانی رییس کتابخانه های عمومی بندر لنگه گفت: از این پس آموزش کتابداری به کتابداران زندان و ارسال کتاب متناسب با موضوعات مورد نیاز مددجویان با جدیت بیشتری دنبال می شود.
 
اخبار عمومی - 08:38:38 1393/10/29

جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر رودان در اردوگاه این شهرستان برگزار شد
جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر رودان با حضور فرماندار و همه اعضاء شورا در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان برگزار شد.
رییس اردوگاه رودان ابتدا گزارشی در خصوص پیشگیری از مصرف و جلوگیری از ورود مواد مخدر به زندان ارائه کرد و گفت: مددجویان از بدو ورود به زندان تحت مراقبت هستند و با ارائه آموزش های لازم، زمینه ورود سعادتمندانه آنان به جامعه فراهم می شود.
 
اخبار عمومی - 06:36:42 1393/10/28

به دنبال رفع مشکلات بودجه ای و تجهیزاتی بهداشت و درمان زندان ها هستیم
قائم مقام معاون درمان در حوزه سلامت روان و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از زندان مرکزی بندرعباس گفت: به دنبال رفع مشکلات بودجه ای، نیروی انسانی و تجهیزاتی بهداشت و درمان زندان ها هستیم.  
اخبار عمومی - 08:07:04 1393/10/25

تشکیل کمیته کاهش جمعیت کیفری زندان های استان در زندان بندرعباس
جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان های استان با حضور معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس دادگستری بندرعباس در زندان مرکزی برگزار شد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و بررسی علل افزایش جمعیت کیفری زندان بندرعباس، تصمیماتی در راستای کاهش آمار زندانیان گرفته شد.
 
اخبار عمومی - 11:05:14 1393/10/23

اشتغالزایی برای 150 مددجو در مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از اشتغالزایی 150 مددجو در مجتمع کشاورزی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی افزود: با تسطیح 30 هکتار از اراضی این زندان برای این مددجویان شغل ایجاد شده است.
 
اخبار عمومی - 09:14:20 1393/10/22

آزادی دو مددجو از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: دو مددجویی که به جرم سرقت از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای بندرعباس به تحمل یک سال حبس محکوم شده بودند با تلاش مددکار اجتماعی پس از شش ماه از کانون آزاد شدند.  
اخبار عمومی - 08:24:46 1393/10/22

تاکید رییس زندان بندرلنگه بر رعایت نظم و انضباط اداری
رییس زندان بندرلنگه در جلسه شورای اداری این زندان بر رعایت نظم و انضباط اداری تاکید کرد.
حسین سبک روح گفت: تنها با گسترش و تامین نظم و امنیت است که می‌توان برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را اجرا کرد.
 
اخبار عمومی - 08:11:08 1393/10/22

برگزاری مسابقات ورزشی ویژه مددجویان اندرزگاه نسوان زندان بندرعباس
یک دوره مسابقات ورزشی در رشته های دارت، والیبال، امادگی جسمانی بدمینتون و بازی های بومی و محلی ویژه مددجویان اندرزگاه نسوان در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
از نکات قابل توجه این مسابقات این بود که همه مددجویان با توجه به علاقه در این مسابقات شرکت کردند که در پایان از نفرات برتر با اهدا جوایزی قدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 09:34:31 1393/10/21

اقدامات انجام شده در زندان میناب قابل تقدیر است
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور در زندان میناب از بخش های مختلف اعم از اداری، اندرزگاهها و مجتمع کشاورزی این زندان بازدید کرد.
اکبر سلیمانی با بیان اینکه اقدامات شاخصی در بخش کشاورزی در زندان میناب انجام شده است گفت: به زودی شاهد رشد اشتغال مددجویان در زندان میناب خواهیم بود.
 
اخبار عمومی - 09:22:44 1393/10/21

بهره برداری از واحد بهداری اندرزگاه نسوان زندان بندرعباس
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان واحد بهداری اندرزگاه نسوان زندان بندرعباس به بهره برداری رسید.
سلیمانی توجه به سلامت جسمی زندانیان را دراولویت برنامه ها دانست و گفت: ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به زندانیان از حقوق اولیه آنان است.
 
اخبار عمومی - 11:06:38 1393/10/20

بازدید رییس حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح از زندان بندرعباس
رییس حفاظت و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح به همراه مدیر کل عفو و بخشودگی این سازمان و در معیت مدیر کل زندان های هرمزگان از اندرزگاه زندانیان نظام زندان بندرعباس بازدید کرد.  
اخبار اصلی - 08:59:48 1393/10/18

اجرای طرح احضار پرسنل در بازداشتگاه پارسیان
رییس بازداشتگاه پارسیان از اجرای طرح احضار شبانه پرسنل در این بازداشتگاه خبر داد.
سنجری هدف از اجرای این طرح را ارتقاء و تأمین نظم و امنیت بیشتر بازداشتگاه عنوان کرد و اظهار داشت: با اجرای این گونه طرح ها سرعت عمل کارکنان سنجیده، نقاط آسیب شناسایی و در جهت رفع آن تلاش می شود.
 
اخبار عمومی - 08:35:05 1393/10/18

آزادی 123 زندانی جرائم غیر عمد از زندان های هرمزگان
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 123 زندانی دیه و جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد شدند.
احمد مرادی نژاد در دیدار با 70 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد زندان بندرعباس بدهی این افراد را 120 میلیارد ریال اعلام کرد.
 
اخبار عمومی - 08:19:23 1393/10/18

با تلاش مددکاران و رضایت اولیا دم 19 زندانی از قصاص رهایی یافتند
رئیس مرکز خدمات اجتماعی ومراقبت بعد از خروج زندانیان استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون با تلاش مددکاران و رضایت اولیا دم 19 زندانی از قصاص نفس نجات یافته اند.  
اخبار عمومی - 10:29:17 1393/10/17

بهره گیری از ظرفیت بومی شهرستان ها، رونق اشتغال را به دنبال خواهد داشت
مدیر کل زندان های هرمزگان بر توسعه اشتغال در زندان ها تاکید کرد و گفت: استفاده از خلاقیت و بهره گیری از ظرفیت بومی شهرستان ها، موجب رونق اشتغال در زندان ها می شود.
اکبر سلیمانی در کارگروه اشتغال زندان های استان در بندرعباس افزود: مشاغل و صنایع دستی بومی در شهرستان ها نیاز به سرمایه گذاری چندانی ندارد و باید به این سمت حرکت کرد.
 
اخبار عمومی - 09:11:44 1393/10/16

اسلام دین رحمت، مودت و مهربانی است
معاون سلامت،اصلاح و تربیت زندان بندرعباس ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و هفته وحدت گفت: امروز جهان اسلام بیش از پیش نیازمند وحدت مسلمانان است.
رضا محمودی در جمع مددجویان دارالقرآن زندان بندرعباس افزود: هفته وحدت فرصتی است تا با تمرکز بر اشتراکات مذهبی، توطئه های دشمنان اسلام را خنثی سازیم.
 
اخبار عمومی - 09:45:58 1393/10/15

برگزاری مانور کنترل شورش و اغتشاش در اردوگاه رودان
مانور کنترل شورش و اغتشاش با همکاری فرماندهی انتظامی رودان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان برگزار شد.
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان هدف از برگزاری این مانور را بالا بردن ضریب امنیتی و آمادگی پرسنل در مواقع بحران عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:42:13 1393/10/14

تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت زندان میناب
در شورای اداری زندان میناب از زحمات سه ساله عبدالله جلالی فرمانده سابق یگان حفاظت این زندان قدردانی و صالح بارزی به عنوان فرمانده جدید معرفی شد.
فیروززاده رییس زندان میناب در این جلسه با بیان اینکه زندان مجموعه ای بسیار حساس است گفت: باید در امر زندانبانی هوشیار بود، چرا که اساس کار در زندانبانی بر پایه نظم وامنیت استوار است.
 
اخبار عمومی - 10:05:01 1393/10/14

بازدید رئیس دادگستری بندر لنگه از زندان این شهرستان
رییس دادگستری بندر لنگه به همراه دادستان عمومی و انقلاب و رئیس شعبه 101 دادگاه عمومی از زندان این شهرستان بازدید کرد.
بیژنی در گفتگوی چهره به چهره به بررسی مشکلات قضایی متهمین و محکومین حوزه قضایی آن شهرستان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 11:03:56 1393/10/13

بخشش قاتل چند ساعت پیش از اجرای حکم
مددجویی که قرار بود به جرم قتل عمد در زندان مرکزی بندرعباس به دار آویخته شود، چند ساعت پیش از اجرای حکم مورد بخشش اولیاء دم قرار گرفت.
با تلاش و وﺳﺎﻃﺖ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪار، دادستان وامام جمعه جاسک، خانواده مقتول رضایت بی قید و شرط خود را حتی بدون دریافت دیه اعلام کردند.
 
اخبار عمومی - 06:56:31 1393/10/13

تقدیر از فعالیت های بهداشتی و درمانی زندان میناب
با حضور بازرس ویژه ستاد دیه کشور از فعالیت های بهداشتی و درمانی زندان میناب که پس از ارزیابی کارشناسان سازمان، از زندان های هرمزگان رتبه نخست را به دست آورد قدردانی شد.
کارشناسان بهداشت و درمان زندان های استان یزد به نمایندگی از سازمان، تمامی اماکن بهداشتی و درمانی،آشپزخانه و تهیه و توزیع مواد غذایی،اندرزگاهها ،سرویس های بهداشتی و اماکن عمومی زندان های هرمزگان رامورد ارزیابی قرار دادند که زندان میناب موفق به کسب رتبه نخست شد
 
اخبار عمومی - 11:08:08 1393/10/11

تقدیر از 30 سال فعالیت زندانبانی معاون سابق سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور در بندرعباس
با حضور مدیر کل و همه روسای زندان های هرمزگان از 30 سال فعالیت زندانبانی علی شمس معاون سابق سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور که به افنخار باز نشستگی نایل شدند با اهدا لوح تقدیری قدردانی شد.  
اخبار عمومی - 10:51:21 1393/10/11

بهره برداری از بزرگترین اندرزگاه زندان مرکزی بندرعباس
با حضور علی شمس بازرس ویژه ستاد دیه کشور ومدیر کل زندان های هرمزگان، بزرگترین اندرزگاه زندان مرکزی بندرعباس به بهره برداری رسید.
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: این اندرزگاه در دو طبقه و با مساحت 900 متر مربع بازسازی اساسی شده و گنجایش آن 418 نفر است.
 
اخبار عمومی - 17:59:24 1393/10/10

کوتاهی کارکنان در امور محوله پذیرفتنی نیست
مدیر کل زندان های هرمزگان بر انجام صحیح و به موقع امور محوله تاکید کرد و گفت: کوتاهی کارکنان در امور محوله پذیرفتنی نیست و با افراد متخلف با جدیت برخورد می شود.
اکبر سلیمانی در نشست شورای اداری زندان های استان در بندرعباس خواستار حرکت در چارچوب قانون شد و افزود: دور زدن قانون به هر نحو و دلیلی تخلف است و باید در همه امور در راستای قانون حرکت کرد.
 
اخبار عمومی - 09:38:05 1393/10/10

آزادی یک مددجو از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: مددجویی که در حادثه رانندگی مرتکب قتل و صدمه بدنی غیرعمد شده بود، با تلاش مددکار اجتماعی پس از 9 ماه از کانون آزاد شد.
حسین شیخ احمدی افزود: این مددجو به علت مشکلات مالی، توانایی پرداخت دیه را نداشت که با تلاش مددکار کانون، مبلغ دیه از محل کمک های خیرین پرداخت شد.
 
اخبار عمومی - 07:19:05 1393/10/08

برگزاری مانور کنترل اغتشاش در زندان میناب
مانور کنترل اغتشاش با همکاری فرماندهی انتظامی میناب در زندان این شهرستان برگزار شد.
رییس زندان میناب هدف از برگزاری این مانور را بالا بردن ضریب امنیتی و آمادگی پرسنل در مواقع بحران عنوان کرد.
فیروززاده با بیان اینکه در این مانور نقاط ضعف و قوت مورد ارزیابی قرار گرفت افزود: نیروهای انتظامی نیز با محیط زندان، نحوه کنترل شورش و مدیریت حوادث در زمان بروز هر گونه تحرک و رخداد امنیتی بیشتر آشنا شدند.
 
اخبار عمومی - 06:38:39 1393/10/08

یکی از سیاست های کلی دستگاه قضا کاهش جمعیت کیفری زندان ها است
دادستان بندرعباس به همراه معاون رییس کل دادگستری و نماینده حقوق شهروندی از قسمت های مختلف زندان میناب بازدید کرد.
اسدی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلی دستگاه قضا کاهش جمعیت کیفری زندان ها است گفت: با توجه به آیین نامه جدید، قضات می توانند به جای حبس در زندان از موارد جایگزین حبس استفاده کنند.
وی در پایان از اقدامات انجام شده در زندان میناب تقدیر و تشکر کرد.
 
اخبار عمومی - 08:08:13 1393/10/07

سلامت زندانیان در اولویت زندان ها است
نشست مشترکی با حضور مدیر کل زندان های استان و معاون بهداشتی و غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان با موضوع بررسی همکاری های بیشتر برای ارتقا سلامت زندانیان در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
سلیمانی در این نشست ضمن قدردانی از حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و همکاری و تعامل با زندان های استان گفت: زندانیان جزیی از جامعه هستند و باید سلامت آنها به طور ویژه پیگیری شود.
 
اخبار عمومی - 12:14:21 1393/10/06

هرمزگان از ظرفیت های بالایی برای اشتغال زندانیان برخوردار است
رییس هیات مدیره بنیاد تعاون و حرفه آموزی صنایع زندانیان کشور در معیت مدیر کل زندان های هرمزگان از مجتمع کشاورزی و نهالستان اردوگاه رودان بازدید کرد.
اکبر غمخوار با بیان اینکه رسالت بنیاد تعاون کمک به اشتغال زندانیان است گفت: هرمزگان از ظرفیت های بالایی برای اشتغال زندانیان برخوردار است.
 
اخبار عمومی - 12:48:09 1393/10/04

برگزاری مانور کنترل اغتشاش در زندان مرکزی بندرعباس
فرمانده یگان حفاظت زندان های استان گفت:در راستای ارتقا نظم و امنیت مانور ضد اغتشاش و امنیت و آرامش در زندان بندرعباس برگزار شد.
سرگرد رحیمی هدف از برگزاری این مانور را ارتقا آمادگی و سنجش و ارزیابی توان عملیاتی نیروها در مواقع اضطراری عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 05:36:48 1393/10/04

پیشگیری از جرم با پایبندی به قانون و هنجارهای جامعه
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح هرمزگان در معیت مدیر کل زندان های استان از اندرزگاه نظامیان زندان بندرعباس بازدید کرد و به بررسی مشکلات زندانیان نظامی پرداخت.
قنواتی در جمع مددجویان گفت: بهترین راه پیشگیری از جرم پایبند بودن به قانون و هنجارهای جامعه است.
 
اخبار عمومی - 10:12:13 1393/10/01

برگزاری کلاس آموزشی بهتر زیستن از دیدگاه نهج البلاغه در بازداشتگاه پارسیان
واحد فرهنگی بازداشتگاه پارسیان با دعوت از استاد حوزه و دانشگاه از قم یک دوره کلاس آموزشی بهتر زیستن از دیدگاه نهج البلاغه ویژه مددجویان برگزار کرد
حجت السلام والمسلمین حاجی پور مدرس دانشگاه و حوزه با توجه به استناد از آیات قرآن و سخنان مولای متقیان و همچنین کتاب گهربار نهج البلاغه به تشریح بهتر زیستن برای مددجویان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 07:31:52 1393/09/29

کارکنان زندان ها تامین کننده بخش مهمی از امنیت جامعه هستند
دادستان بندرعباس با بیان اینکه زندانبانی کاری بسیار سخت و طاقت فرسا است گفت: کارکنان زندان ها تامین کننده بخش مهمی از امنیت جامعه هستند.
اسدی در نشست کمیته امنیتی زندان بندرعباس که با حضور مدیر کل زندان های استان برگزار شد افزود: زندانبانی مسئولیتی سنگین است که باید با تلاش و احساس مسئولیت مضاعف همراه شود.
 
اخبار عمومی - 11:56:37 1393/09/26

قدردانی مدیر کل زندان های هرمزگان از تلاش های اعضا شورای طبقه بندی اردوگاه رودان
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور در شورای طبقه بندی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان از تلاش های اعضا به خصوص دادستان تشکر و قدردانی کرد.  
اخبار عمومی - 06:36:12 1393/09/26

چند خبر کوتاه از زندان های استان
بندرلنگه-آزمون رشته سرویس و نگهداری خودرو با حضور نماینده و ناظر مرکز فنی و حرفه ای در زندان بندرلنگه برگزار شد.
گفتنی است این دوره از اوایل مهرماه سال جاری شروع و پس از اتمام آموزش های لازم 12 نفر از کارآموزان موفق شدند در پایان دوره کارت ورود به جلسه آزمون را اخذ کنند.
حاجی آباد- جلسه شورای اداری با حضور همه اعضا در زندان حاجی آباد برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 06:00:17 1393/09/26

مجازات حبس آخرین اولویت مجازات های قانونی است
رییس دادگستری میناب با بیان اینکه به دنبال کاهش جمعیت کیفری زندان ها و بهره گیری از تسهیلات قضایی هستیم گفت: قرار دادن مجازات حبس به عنوان آخرین اولویت مجازات های قانونی می تواند نقش بسزایی در پایین آمدن تراکم جمعیتی زندان ها داشته باشد.  
اخبار عمومی - 08:16:41 1393/09/25

رعایت حقوق شهروندی مددجویان از اولویت های زندانبانی اسلامی است
مدیر کل زندان های هرمزگان بر رعایت کرامت انسانی مددجویان تاکید کرد و گفت: رعایت حقوق شهروندی از اولویت های زندانبانی اسلامی است.
اکبر سلیمانی در نشست کمیته رعایت حقوق شهروندی و اجرای آیین نامه های مربوطه در زندان های استان افزود:باید با برخورد مناسب و منطقی همه امکانات لازم را در حد توان در اختیار مددجویان قرار داد.
 
اخبار عمومی - 07:34:05 1393/09/24

آموزش پیشگیری از بیماریهای واگیردار در بازداشتگاه جاسک
رییس بازداشتگاه جاسک گفت:آموزش یشگیری از بیماریهای واگیردار برای مددجویان در این بازداشتگاه برگزار شد.
عسکری افزود:این دوره که با همکاری شبکه بهداشت شهرستان برگزار شد مددجویان راههای پیشگیری از بیماری ایدز را آموزش دیدند.
وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آگاه سازی مددجویان و افزایش سطح دانش آنان در زمینه‌های پیشگیری و رفتارهای پرخطر عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 07:32:24 1393/09/24

آغاز دوره مهارتهای اساسی زندگی در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه از برگزاری دوره مهارت های اساسی زندگی در این زندان خبر داد.
حسین سبک روح گفت: این دوره ها در در راستای کاهش آسیبهای پرخطر و پیشگیری از اعتیاد و سوءمصرف موادمخدر و ارتقاء آگاهی مددجویان توسط روانشناس زندان برگزاری می شود.
وی همچنین از برگزاری جلسه انجمن معتادان گمنام در این زندان خبر داد و افزود: 34 نفر از مددجویان در این جلسه شرکت کردند.
 
اخبار عمومی - 07:11:39 1393/09/24

بهره برداری از سوئیت های ملاقات شرعی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از بهره برداری سوئیت های ملاقات شرعی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی گفت: با حضور فرماندار،رییس دادگستری و جمعی از مسئولان شهرستان 6 واحد از سوئیت هایث ملاقات شرعی این زندان به بهره برداری رسید.
 
اخبار عمومی - 06:43:52 1393/09/24

فرهنگ سازی مناسب برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب
مدیر کل زندان های هرمزگان خواستار فرهنگ سازی مناسب برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف بر اساس آموزه های ایرانی و اسلامی شد.
اکبر سلیمانی در دیدار با مسئول کمیته عفاف و حجاب استانداری هرمزگان گفت: باید با برجسته سازی ارزش های دینی و اسلامی فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه نهادینه کرد.
 
اخبار عمومی - 10:31:31 1393/09/19

حافظ قرآن کریم در اردوگاه رودان به یک ماه مرخصی ویژه اعزام شد
دادستان رودان گفت: یکی از مددجویانی که در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان موفق به حفظ 2 جزء از قرآن کریم شده بود به یک ماه مرخصی ویژه اعزام شد.
مختاری با بیان اینکه زبان قرآن زبان پرورش و تربیت انسان ها است افزود: رفتن به سمت ارزش های اخلاقی و انسانی از برکات کلام خدا است.
 
اخبار عمومی - 07:14:35 1393/09/19

بازدید مدیرکل زندانهای استان از زندان بندرلنگه
مدیر کل زندانهای استان از زندان بندر لنگه بازدید وضمن سرکشی از پروژهای در حال ساخت و اماکن عمومی، به بررسی مشکلات مددجویان پرداخت.
سلیمانی گفت:اقدامات و کارهای مطلوب و شایسته ای در زندان بندرلنگه صورت گرفته و آرامش خوبی در زندان حکم فرماست که نشان از تلاش بی وقفه و همت والای پرسنل است
 
اخبار عمومی - 06:23:34 1393/09/19

برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت اربعین حسینی در اداره کل زندان های هرمزگان
به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین علیه السلام مسابقه کتابخوانی ویژه بانوان شاغل در اداره کل زندان های استان برگزار شد.
تمامی کارکنان شاغل در اداره کل در این مسابقه فرهنگی شرکت کردندکه در پایان 4 نفر مورد تشویق قرار گرفتند.
 
اخبار عمومی - 11:26:24 1393/09/18

همیاری خیرین قشمی در کمک به ساخت و ساز بازداشتگاه این شهرستان
هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان قشم به ریاست مدیر کل زندان های استان در بازداشتگاه این شهرستان جلسه ای تشکیل و موضوع کمبود فضای فیزیکی بازداشتگاه را مورد بررسی قرار دادند که در پایان نظر به محدودیت های موجود مقرر گردید با کمک تعدادی از خیرین این جزیره فضای اداری با مساحتی بالغ بر ششصدمتربع احداث تا ضمن انتقال فضای موجود به آسایشگاه مددجویان اضافه گردد.لازم به توضیح است در این جلسه که دادستان شهرستان نیز حضور داشتند با اهدا لوح تقدیر از همکاری مهندس اسلامی مدیر عامل گلدن سیتی قدردانی شد.  
اخبار عمومی - 11:11:47 1393/09/18

در نشستی با موضوع عفاف و حجاب مطرح شد؛ فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی محکم ترین سد پیش روی قدرتهای غربی است
مدیر کل زندانهای هرمزگان با بیان اینکه ترویج بی بندوباری از سیاست های کشورهای استکباری است گفت: فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی محکم ترین سد پیش روی قدرتهای غربی است و آنان قصد ضربه زدن به این فرهنگ غنی را دارند.  
اخبار عمومی - 09:45:59 1393/09/16

بازدید سرزده مدیر کل زندانهای هرمزگان از بازداشتگاه پارسیان
مدير کل زندانهاي هرمزگان به همراه رئیس حفاظت و اطلاعات و سرپرست بنیاد تعاون به طور سرزده از بازداشتگاه پارسیان بازدید کرد.
سلیمانی پس از حضور در بازداشتگاه ابتدا به اندرزگاه مددجویان رفت و سپس ازکارگاههاي اشتغال و حرفه آموزي ، آسايشگاه سربازان و انبار مواد غذایی و تدارکات بازدید کرد و وضعیت بازداشتگاه و چگونگی ارائه خدمات و آموزش ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
 
اخبار عمومی - 05:42:35 1393/09/16

راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات صنایع دستی مددجویان هرمزگانی
مدیر کل زندان های هرمزگان از راه اندازی غرفه اینترنتی فروش محصولات صنایع دستی زندانیان خبر داد.
اکبر سلیمانی گفت: با نهایی شدن قرارداد با اداره کل پست استان و با بهره گیری از سرویس خرید پستی از این پس محصولات زندانیان هرمزگانی به صورت اینترنتی به فروش می رسد.
 
اخبار عمومی - 09:58:34 1393/09/15

بخشش قاتل پای چوبه دار در زندان بندرعباس
مددجویی که چهار سال پیش در یک درگیری شبانه مرتکب قتل شده بود با اعلام گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: در حالی که مقدمات اجرای حکم قصاص در زندان فراهم شده بود با تلاش عوض پورمارزی معاون زندان مورد بخشش پدر مقتول قرار گرفت.
 
اخبار عمومی - 09:13:42 1393/09/13

آزادی یک مددجو بعد از 18 سال از زندان میناب
رییس زندان میناب از آزادی یک مددجوی محکوم به قصاص نفس بعد از 18 سال از زندان این شهرستان خبر داد.
محمد فیروززاده افزود: پیگیری های واحد مددکاری و دادگستری میناب نتیجه داد و خانواده مقتول رضایت دادند.
 
اخبار عمومی - 08:52:21 1393/09/13

ترویج الگوهای مناسب پوشش اسلامی از بدحجابی جلوگیری می کند
مدیر کل زندان های هرمزگان بر رعایت هنجارهای عفاف و حجاب اسلامی تاکید کرد و گفت: ترویج الگوهای مناسب پوشش اسلامی از بدحجابی جلوگیری می کند.
اکبر سلیمانی در جمع کارکنان اداره کل زندان های استان با بیان اینکه حجاب و عفاف از ارزش های انسانی و اسلامی است افزود: عفاف و حجاب تنها مختص بانوان نیست بلکه همگان ملزم به رعایت عفت و حیا در جامعه هستند.
 
اخبار عمومی - 06:54:07 1393/09/12

چند خبر کوتاه از زندان های استان
حاجی آباد- با حضور دادستان حاجی آباد درخواست 125 نفر از مددجویان زندان این شهرستان در جلسه شورای طبقه بندی بررسی شد.یک دوره کلاس آموزشی پیشگیری و راههای درمان دیابت در زندان حاجی آباد برگزار شد.
پارسیان- یک دوره کلاس آموزشی هپاتیت و ایدز با همکاری مرکز بهداشت پارسیان در بازداشتگاه این شهرستان هم برگزار شد.
بندرعباس- با همکاری جمعیت هلال احمر یک دوره آموزش امداد و نجات و کمک های اولیه با حضور 25 نفر از مددجویان در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 10:10:17 1393/09/11

اجرای مانور کنترل اغتشاش در زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از برگزاری مانور کنترل اغتشاش و رهایی گروگان در این زندان خبرداد.
محمود بهرامی هدف از برگزاری این مانور را هماهنگی بیشتر پرسنل، سنجش توان عملیاتی، مقابله با هرگونه ناآرامی واغتشاش و جلوگیری از فرار زندانیان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 09:53:29 1393/09/11

دوخبر کوتاه از زندان بندرلنگه
در راستای آگاه سازی پرسنل یگان حفاظت دوره آموزش طرحهای پنجگانه و پدافند غیرعامل توسط سرگرد عبداله رحیمی فرمانده یگاه حفاظت زندان های استان با حضور کلیه پرسنل بازداشتگاه پارسیان در زندان بندرلنگه برگزار شد.
در راستای توجه به افزایش سلامت جسمی و روحی و بالابردن روحیه ورزشی مددجویان از طرف انجمن حمایت از زندانیان لوازم ورزشی از قبیل میز پینگ پنگ ، 2عدد فوتبال دستی ، دارت ، لباس ورزشی و توپ فوتسال به مددجویان زندان بندرلنگه اهدا شد.
 
اخبار عمومی - 09:23:27 1393/09/10

بازدید مدیر کل زندان های استان از زندان میناب
مدیر کل زندان های استان به طور سرزده از تمامی اندرزگاههای زندان میناب بازدید کرد و به صورت چهره به چهره به بررسی مشکلات مددجویان پرداخت.
اکبر سلیمانی با اشاره به شرایط خوب روحی و روانی مددجویان اظهارداشت: این آرامش حاکم بر زندان حاصل تلاش های شبانه روزی تمامی کارکنان است که جای تقدیر و تشکر دارد.
 
اخبار عمومی - 07:45:15 1393/09/10

کارهای بزرگی در زندان مرکزی بندرعباس انجام شده است
مدیر کل دیوان محاسبات هرمزگان در معیت مدیر کل زندان های استان از قسمت های مختلف زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
احمد علی حسینی با تقدیر از اقدامات انجام شده گفت: کارهای بسیار بزرگی در زندان مزکزی بندرعباس انجام شده که ستودنی است.
 
اخبار عمومی - 09:00:34 1393/09/09

بازدید مسئول کمیته عفاف و حجاب استانداری هرمزگان از زندان بندرعباس
مسئول کمیته عفاف و حجاب استانداری هرمزگان از فعالیت های حوزه عفاف و حجاب و اندرزگاه نسوان زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
یگانه با بیان اینکه زندان بندرعباس از برترین های حوزه عفاف و حجاب در استان است گفت: فعالیت های انجام شده در این زندان بسیار اثر بخش و اقدامات انجام شده در بخش های اصلاحی و تربیتی، بهداشت ودرمان و فرهنگی بسیار مناسب است.
 
اخبار عمومی - 08:18:49 1393/09/09

بازدید کارکنان اداره کل از زندان مرکزی بندرعباس
کارکنان ستادی به همراه مدیر کل زندان های استان از آخرین اندرزگاه زندان مرکزی بندرعباس که بازسازی آن به پایان رسیده است بازدید کردند.
مدیر زندان مرکزی بندرعباس با بیان اینکه این بزرگترین اندرزگاه زندان است گفت: بازسازی اساسی این اندرزگاه از تیرماه سال جاری آغاز و در مدت چهار ماه اجرا شد.
 
اخبار عمومی - 11:58:55 1393/09/08

بررسی راه های همکاری کمیته امداد و زندان های هرمزگان
جمعی از مسئولین و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند و در نشست مشترکی راه های همکاری و ارتقاء تعاملات در حوزه مددکاری مورد بررسی قرار گرفت.  
اخبار عمومی - 06:50:59 1393/09/08

فرهنگ و تفکر بسیجی باید در بین کارکنان نهادینه شود
مدیر کل زندان های هرمزگان بر نهادینه شدن فرهنگ و تفکر بسیجی در بین کارکنان تاکید کرد و گفت: فرهنگ بسیجی همان روحیه تلاش، از خودگذشتگی و همت مضاعف است که در هشت سال دفاع مقدس توسط رزمندگان به منصه ظهور گذاشته شد.  
اخبار عمومی - 09:46:12 1393/09/04

برگزاری دوره آموزشی بهداشت محیط در زندان میناب
با همکاری مرکز بهداشت یک دوره کلاس آموزشی بهداشت فردی و عمومی برای مددجویان زندان میناب برگزار شد.
رییس زندان میناب هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح آگاهی و بهداشت عمومی مددجویان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 09:43:31 1393/09/04

یک دوره آموزش مهارت های اساسی زندگی در بازداشتگاه پارسیان برگزار شد
رییس بازداشتگاه پارسیان هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقا وافزایش میزان توانمندی واصلاح رفتار مددجویان عنوان کرد.
سنجری آموزش مهارت های اساسی زندگی را بهترین روش برای كاهش آسیب های اجتماعی دانست و افزود: مجهز شدن به مهارت‌های اساسی زندگی نقش بسزایی در ارتقا توانایی افراد و کاهش جرائم دارد.
 
اخبار عمومی - 09:14:35 1393/09/04

مسابقات والیبال چهار جانبه زندان های کشور در بندرعباس پنج جانبه شد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: مسابقات والیبال چهارجانبه زندان های کشور که پیش از این قرار بود با شرکت تیم های سیستان و بلوچستان،فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان به میزبانی بندرعباس برگزار شود، تیم زندان های استان اصفهان هم به این مسابقات پیوست.  
اخبار اصلی - 09:33:16 1393/09/03

بازدید بازرسان حقوق شهروندی استان از زندان میناب
بازرسان حقوق شهروندی استان به همراه رییس دادگستری و دادستان میناب از زندان این شهرستان بازدید کردند.
افشارپور نماینده رییس کل دادگستری در امور حقوق شهروندی استان گفت: شرایط روحی و روانی مددجویان و همچنین اقدامات انجام شده در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان میناب بسیار مطلوب است.
 
اخبار عمومی - 09:31:04 1393/09/03

بازدید دادستان بندرعباس از بازداشتگاه جاسک
دادستان بندرعباس با حضور در بازداشتگاه جاسک به بررسی مشکلات قضایی مددجویان پرداخت.
اسدی با بیان اینکه اینگونه بازدیدها نقش موثری در کاهش اطاله دادرسی و کاهش جمعیت کیفری خواهد داشت گفت: بازدید از زندان ها همچنان در دستور کار است و مشکلات مددجویان به صورت چهره به چهره بررسی ودر کوتاهترین زمان ممکن رفع می شود.
وی در ادامه اقدامات انجام شده در بازداشتگاه جاسک را مطلوب خواند.
 
اخبار عمومی - 05:56:44 1393/09/03

اعزام پرسنل زندان میناب به اردوی تفریحی
رییس زندان میناب گفت: کارکنان زندان به همراه روسای دادگستری های میناب ، رودان و جمعی از قضات به اردوی تفریحی اعزام شدند.
محمد فیروززاده هدف از برگزاری این اردو را ایجاد انگیزه و شادابی در روحیه کارکنان و تعامل بیشتر با دستگاه قضایی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 05:48:55 1393/09/03

بازنشستگی شرافتمندانه بعد از 30 سال زندانبانی مایه سربلندی است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: بازنشستگی شرافتمندانه بعد از 30 سال کار طاقت فرسای زندانبانی مایه سربلندی و بسیار با ارزش است.
اکبر سلیمانی در مراسم بازنشستگی سه نفر از کارکنان زندان مرکزی بندرعباس اتمام کار با سلامت و صحت اخلاقی و رفتاری حرفه ای را بسیار ارزشمند و قابل تقدیر دانست.
 
اخبار عمومی - 06:03:25 1393/09/02

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان میناب
به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی نمایشگاه کتاب در زندان میناب گشایش یافت.
رئیس زندان میناب گفت:در این نمایشگاه حدود هزار جلد با 180 عنوان کتاب به مدت یک هفته به نمایش گذاشته شده است.
 
اخبار عمومی - 07:45:47 1393/09/01

چند خبر کوتاه از زندان بندر لنگه
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه کتاب در زندان بندرلنگه گشایش یافت. جلسه شورای ورزش نیز در زندان بندرلنگه برگزار شد.
حسین سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: ورزش شادابی روح و تندرستی جسم را به دنبال خواهد داشت وباید با برنامه ریزی مناسب بستر انجام فعالیتهای ورزشی را برای مددجویان فراهم کرد.
 
اخبار عمومی - 07:10:34 1393/08/29

برگزاری برنامه آموزه های قانونی حرفه ای برای پزشکان شاغل در زندان های استان
برنامه های آموزه های قانونی حرفه ای برای پزشکان شاغل در زندان های استان برگزار شد.
در این دوره جراحات و صدمات بدنی،اصول مستند سازی، گواهی نویسی،جایگاه رضایت و برائت و بیماریابی صعب العلاج آموزش داده شد.
 
اخبار عمومی - 06:36:19 1393/08/29

اجرای ویژه برنامه های متعدد فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان از اجرای ویژه برنامه های متعدد فرهنگی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در زندان های استان خبر داد.
موسی رامشک گفت: برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوعات مختلف،مقاله و داستان نویسی و تجلیل از مددجویان فعال حوزه کتاب و نشریات بخشی از برنامه هایی است که در این هفته اجرا می شود.
 
اخبار عمومی - 09:45:07 1393/08/28

مددجو بعد از آزادی باید مورد پذیرش جامعه قرار گیرد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: جامعه دید مناسبی نسبت به زندانیانی که آزاد می شوند ندارد و این دیدگاه نیازمند تغییر است.
اکبر سلیمانی که به همراه مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان قشم از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کرد افزود: اگر مددجویان بعد از آزادی نتوانند به فعالیتهای اجتماعی و اقتصادی بپردازند بدون شک مسیر خطای گذشته را باز دنبال خواهند کرد.
 
اخبار عمومی - 09:12:01 1393/08/27

مشکلات نباید خدشه ای در کار وارد کند
معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان با بیان اینکه مشکلات نباید خدشه ای در کار وارد کند گفت: باید با صبر و بردباری در راستای دستیابی به اهداف سازمانی حرکت کرد.
عباس لقمانی در جلسه شورای اداری زندان حاجی آباد افزود: جدا از نگهداری زندانیان برای ارتقا امنیت جامعه، باید آنان را به گونه ای اصلاح و تربیت کرد تا در مسیر هنجارهای جامعه حرکت کنند.
 
اخبار عمومی - 08:52:39 1393/08/27

چند خبر کوتاه از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان
معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان به همراه رییس اداره بازرسی و حفاظت و اطلاعات از اردوگاه رودان بازدید کرد.
لقمانی در جلسه شورای اداری اردوگاه رودان بر پاسخگویی به موقع به مکاتبات اداری، نظم وانضباط و مشارکت کارکنان در نظام پیشنهادات تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 11:16:47 1393/08/26

اشتغال به کار و مرخصی به مددجوی حافظ قرآن در اردوگاه رودان
دادستان رودان گفت: در جلسه شورای طبقه بندی زندان این شهرستان با اشتغال به کار و مرخصی یک مددجوی حافظ قرآن موافقت شد.
مختاری افزود: به مددجویانی که در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان حضوری فعال دارند و موفق به حفظ قرآن کریم شوند تسهیلات ویژه قضایی به آنان داده می شود.
 
اخبار عمومی - 08:51:48 1393/08/25

بازدید رییس دادگستری میناب از زندان این شهرستان
رییس دادگستری به همراه دادستان و جمعی از قضات و دادیاران از زندان این شهرستان بازدید کرد.
خیرخواه هدف از این بازدید را بررسی مشکلات قضایی مددجویان عنوان کرد و گفت: مددجویان با شرکت در فعالیت های فرهنگی و مذهبی می توانند بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشند.
 
اخبار عمومی - 08:41:19 1393/08/25

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با آرایش های نظامی در کنترل اغتشاشات در بندرعباس
فرمانده یگان حفاظت زندان های هرمزگان گفت: دوره آموزشی آشنایی با آرایش های نظامی در کنترل اغتشاشات با شرکت 19 نفر از پاسیاران زندان های استان به مدت سه روز در بندرعباس برگزار شد.
سرگرد عبدالله رحیمی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح آگاهی پرسنل پایور در استفاده صحیح از تجهیزات ضد شورش و بکارگیری این تجهیزات در خنثی سازی احتمالی اغتشاشات در زندان های استان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 07:35:55 1393/08/25

رهایی قاتل پای چوبه دار در زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: مددجویی که چهار سال پیش به جرم قتل عمد از سوی شعبه اول دادگاه کیفری استان به قصاص نفس محکوم شده بود، با رضایت اولیا دم از چوبه دار نجات یافت.  
اخبار عمومی - 11:20:47 1393/08/24

بررسی پرونده 132 نفر از مددجویان در شورای طبقه بندی زندان میناب
رییس زندان میناب از بررسی پرونده 132 نفر از مددجویان در شورای طبقه بندی این زندان خبر داد.
محمد فیروززاده افزود: با بررسی های کارشناسی، با آزادی مشروط 15 مددجو ، اشتغال به کار 30 و مرخصی 44 نفر از مددجویان موافت شد.
 
اخبار عمومی - 10:36:28 1393/08/24

استفاده بهینه و مواظبت از اموال بیت المال
معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان به همراه رییس حفاظت و اطلاعات و رییس بازرسی از بازداشتگاه پارسیان بازدید و به بررسی مشکلات و ارائه راهکارها پرداخت.
عباس لقمانی در جلسه شورای اداری بازداشتگاه پارسیان بر استفاده بهینه و مواظبت از اموال بیت المال تاکید کرد و گفت: بدون اموال و تجهیزات انجام وظایف و دستیابی به اهداف سازمانی غیر ممکن می شود و همه باید در صیانت از اموال عمومی کوشا باشند.
 
اخبار عمومی - 07:05:19 1393/08/22

فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندان بندرعباس بسیار چشمگیر است
مدیر شعب بانک صادرات هرمزگان که به همراه معاونین و روسای حوزه های سرپرستی این بانک از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد گفت: فعالیت های اصلاحی و تربیتی در زندان مرکزی بندرعباس بسیار چشمگیر است.  
اخبار عمومی - 11:04:11 1393/08/21

بخشش قاتل پس از 11 سال در زندان بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: یک محکوم به اعدام با بخشش اولیا دم در زندان بندرعباس از قصاص نجات یافت.
حسن مرسلپور افزود: این مددجو 11 سال پیش در یک نزاع دسته جمعی مرتکب قتل عمد شده که از سوی شعبه 104 دادگاه جزایی بندرعباس به قصاص نفس محکوم شده بود.
 
اخبار عمومی - 08:54:41 1393/08/21

همه موظف به برقراری نظم هستند
معاون اصلاح و تربیت زندان های استان به همراه رییس حفاظت و اطلاعات و رییس بازرسی از زندان میناب بازدید کرد.
عباس لقمانی در جلسه شورای اداری زندان میناب با بیان اینکه فهم به قوانین و بخشنامه ها ناجی ما از مشکلات خواهد بود گفت: همه موظف به برقراری نظم و سلامت سیستم هستیم تا خدشه ای به مجموعه وارد نشود.
 
اخبار عمومی - 08:38:59 1393/08/20

میزبانی بندرعباس از مسابقات والیبال چهارجانبه زندان های کشور
در جلسه شورای ورزش زندان های هرمزگان، بندرعیاس به عنوان میزبان مسابقات چهارجانبه زندان های کشور معرفی شد.
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: این مسابقات با حضور تیم هایی از فارس،سیستان وبلوچستان،کرمان و هرمزگان برگزار می شود.
 
اخبار عمومی - 06:04:08 1393/08/20

امور مالی،نیض هر دستگاهی است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: امور مالی نبض هر دستگاهی است که باید در کمال سلامت فعالیت کند.
اکبر سلیمانی در نشستی با کارکنان امور مالی اداره کل بر بررسی دقیق اسناد مالی تاکید کرد وافزود: کارها باید به موقع انجام شود تا دستگاه در روزهای پایانی سال با ترافیک اسناد مالی مواجه نشود.
 
اخبار عمومی - 08:53:48 1393/08/19

زندان رودان سال آینده به بهره برداری می رسد
مدیر کل زندان های هرمزگان در بازدید از زندان در حال ساخت رودان گفت: در صورت تخصیص به موقع اعتبار این زندان سال آینده به بهره برداری می رسد.
اکبر سلیمانی افزود: 100 میلیارد ریال برای ساخت این زندان اعتبار اختصاص یافته است که هم اکنون 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
اخبار عمومی - 09:29:09 1393/08/18

آغاز برداشت بادمجان از اردوگاه رودان
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: برداشت بادمجان از پنج هکتار از زمین های زیر کشت این اردوگاه آغاز شده است.
رضا درویشی افزود:پیش بینی می شود تا پایان فصل که تا فروردین سال آینده ادامه دارد 50 تن از این محصول برداشت شود.
 
اخبار عمومی - 09:28:11 1393/08/18

برگزاری بیش از 50 مسابقه کتابخوانی درزندان بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 50 مسابقه کتابخوانی در این زندان برگزار شده که حدود 700 مددجو در این مسابقات شرکت کردند.
حسن مرسلپور افزود: مسابقات کتابخوانی به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی و با هدف افزایش اگاهی و معلومات مددجویان انجام می شود.
 
اخبار عمومی - 12:12:50 1393/08/17

دهه محرم در زندان مرکزی بندرعباس به روایت تصویر
 
اخبار تصویری - 07:31:46 1393/08/17

امنیت پایدار، پایه و اساس کار زندانبانی است
مدیر کل زندان های هرمزگان بر ارتقای امنیت در زندان ها تاکید کرد و گفت: امنیت پایدار، پایه و اساس کار زندانبانی است.  
اخبار عمومی - 12:19:40 1393/08/14

حرکت در مسیر معرفت و سیره زندگی سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)
رییس زندان مرکزی بندرعباس با تبیین فلسفه قیام امام حسین(ع) گفت: این ایام فرصت مغتنمی است تا با اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، همگان در مسیر معرفت و سیره زندگی سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) حرکت کنند.  
اخبار عمومی - 09:28:35 1393/08/11

آزادی مشروط 17 مددجو از زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: در راستای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، جلسه شورای طبقه بندی زندان تشکیل و درخواست های 117 نفر از مددجویان بررسی شد.
محمد فیروززاده افزود: با بررسی های کارشناسی، با آزادی مشروط 16 ، اشتغال به کار 35 و مرخصی 31 نفر از مددجویان موافت شد.
 
اخبار عمومی - 09:02:23 1393/08/11

پخت غذای نذری در اداره کل زندان های هرمزگان
به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین و به همت مدیر کل و اداره فرهنگی غذای نذری در اداره کل زندان های هرمزگان پخته شد.
همه کارکنان به همراه خانواده های خود میهمان این آبگوشت نذری بودند.
 
اخبار عمومی - 11:50:44 1393/08/08

برگزاری دوره آموزشی پروار بندی دام در زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: با همکاری جهاد کشاورزی، دوره آموزشی پروار بندی دام و پرورش طیور با شرکت 154 نفر از مددجویان در زندان میناب برگزار شد.  
اخبار عمومی - 09:49:36 1393/08/08

گشایش نمایشگاه کتاب محرم در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه ازگشایش نمایشگاه کتاب محرم در این زندان خبر داد.
حسین سبک روح هدف از این اقدام را ترویج فرهنگ عاشورایی ومعرفی نهضت حسینی به مددجویان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 09:35:10 1393/08/08

اداره کل زندانهای هرمزگان به عنوان دستگاه برتر از سوی ستاداقامه نماز استان معرفی شد
از سوی ستاد اقامه نماز ، اداره کل زندانهای هرمزگان به عنوان یکی از دستگاههای برتر معرفی و لوح تقدیر به مدیر کل زندان های استان اهدا شد.  
اخبار عمومی - 10:18:46 1393/08/07

بهره برداری از مهمانسرای بازداشتگاه جاسک
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان مهمانسرای بازداشتگاه جاسک به بهره برداری رسید.

رییس بازداشتگاه جاسک گفت: این مهمانسرا در فضایی به وسعت 90 متر مربع و در مدت کمتر شش ماه ساخته شده است.
عسکری افزود: هزینه 650 میلیون ریالی ساخت این مهمانسرا را خیران و انجمن حمایت از زندانیان تامین کردند.
 
اخبار عمومی - 09:12:56 1393/08/06

برنامه ریزی، همدلی و تعامل موفقیت در کار را تضمین می کند
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس با بیان اینکه کارکنان باید مکمل همدیگر باشند گفت: برنامه ریزی، همدلی و تعامل موفقیت در کار را تضمین می کند
حسین شیخ احمدی در نشست شورای اداری کانون اصلاح و تربیت بندرعباس افزود: باید از توانایی و توانمندی یکدیگر برای رفع مشکلات مددجویان استفاده کرد تا آنان به نحو شایسته ای به زندگی اجتماعی باز گردانده شوند.
 
اخبار عمومی - 08:48:40 1393/08/05

اشتغال به کار 43 نفر از مددجویان
شورای طبقه بندی اردوگاه رودان با حضور دادستان این شهرستان تشکیل و بعد از بررسی های کارشناسی با اشتغال به کار 43 نفر از مددجویان موافقت شد.
دادستان رودان با بیان اینکه به مددجویان واجد الشرایط آزادی مشروط،اشتغال به کار و مرخصی داده می شود گفت: به صورت روزانه پرونده مددجویان در حال بررسی است و افرادی که در طول مدت حبس، حسن اخلاق و رفتار داشته باشند با رعایت قانون و مقررات عفو و یا تقلیل مجازات می‌شوند.
 
اخبار عمومی - 08:21:38 1393/08/05

فعالیت 40 روحانی در دهه اول محرم در زندان های هرمزگان
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان گفت: با هدف تبلیغ و شناساندن فرهنگ شهادت به مددجویان 40 روحانی در دهه اول محرم در زندان های استان فعالیت می کنند.  
اخبار عمومی - 08:40:03 1393/08/04

برگزاری زیارت عاشورا در اداره کل زندانهای هرمزگان
به مناسبت فراررسیدن ایام سوگواری سومین اختر تابناک امامت وولایت سرور وسالار شهیدان امام حسین(ع) و72 تن از یاران باوفایش مراسم زیارت عاشورا در نمازخانه ادراه کل برگزار شد.این مراسم تا پایان دهه محرم در همه زندان های استان برگزار می شود.  
اخبار عمومی - 08:33:06 1393/08/04

تجهیز و راه اندازی شعبه ملاقات خصوصی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از راه اندازی و تجهیز شعبه ملاقات خصوصی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی هدف از این اقدام را اجرای برنامه های سازمانی و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و کاهش ناهنجاری ها عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 08:17:55 1393/08/04

بازدید مسئولان قضایی پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان
رییس دادگستری پارسیان به همراه دادستان و جمعی از قضات از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کرد.
کمالی با تشکر از اقدامات انجام شده در بازداشتگاه پارسیان گفت: امکانات خوب و مطلوبی برای رفاه مددجویان در بازداشتگاه پارسیان فراهم شده و همه تلاش کارکنان در راستای اصلاح و تربیت مددجویان است.
وی در ادامه به صورت چهره به چهره با مددجویان گفتگو و به بررسی پرونده قضایی آنان پرداخت و رهنمودهای لازم برای حل مشکلات قضایی آنان ارائه کرد.
 
اخبار عمومی - 06:47:59 1393/08/03

صعود تیم والیبال زندان های هرمزگان به مسابقات لیگ دسته اول زندان های کشور
تیم زندان های هرمزگان با حضور در هفتمین دوره مسابقات والیبال زندان های کشور که به میزبانی استان قم برگزار شد با انجام چهار دیدار و با شایستگی مجور حضور در مسابقات والیبال لیگ دسته اول زندان های کشور را به دست آورد.  
اخبار عمومی - 05:54:01 1393/08/03

همکاری های دوجانبه زندان های هرمزگان با سپاه امام سجاد(ع)
بعد از نشست مشترک فرمانده سپاه امام سجاد(ع) با مدیر کل زندان های هرمزگان، کارشناسان این دو نهاد هم برای همکاری های بیشتر با هم مذاکره کردند.  
اخبار عمومی - 08:42:46 1393/07/27

بازدید رئیس دادگستری بندرلنگه از زندان این شهرستان
در راستای کاهش جمعیت کیفری، رئیس دادگستری بندرلنگه از زندان این شهرستان بازدید کرد.
وی در دیداری چهره به چهره به بررسی مشکلات قضایی مددجویان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 12:24:21 1393/07/26

ظرفیت های فنی وحرفه ای را در زندان های هرمزگان افزایش می دهیم
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با بیان اینکه خود را متعهد می دانیم که به هر زندانی یک فن را آموزش می دهیم گفت: به دنبال ارتقاء و افزایش ظرفیت های فنی و حرفه ای در زندان های هرمزگان هستیم.
اردشیری که در معیت مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد افزود: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به زندانیان برای ما اهمیت ویژه ای دارد چرا که یادگیری این مهارت ها مانع بازگشت مجدد این مددجویان به زندان خواهد شد.
 
اخبار عمومی - 07:26:23 1393/07/24

اعطای گواهینامه فنی وحرفه ای به مددجویان زندان بندر لنگه
رییس زندان بندرلنگه از اعطای 17 گواهینامه فنی وحرفه ای به مددجویان خبر داد.
حسین سبک روح گفت: این افراد در دوره های مهارت آموزی سرویس و نگهداری خودرو و کمک برق کار ساختمان شرکت کرده و در آزمون نیز موفق به کسب نمره قبولی شدند.
 
اخبار عمومی - 11:10:52 1393/07/23

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان میناب
مدیر کل زندان های استان به همراه معاون اصلاح و تربیت و رییس حفاظت و اطلاعات از زندان میناب بازدید کرد.
سلیمانی قسمت های مختلف زندان را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: وضعیت حاکم بر زندان میناب مطلوب و قابل تقدیر است.
 
اخبار عمومی - 10:37:02 1393/07/23

حرفه آموزی از برنامه های تاثیر گذار اصلاحی و تربیتی در زندان ها است
مدیر کل زندان های هرمزگان حرفه آموزی را از برنامه های مهم و تاثیر گذار اصلاحی و تربیتی در زندان ها دانست و گفت: افرادی که با میل و رغبت این آموزش ها را فراگیرند بعد از آزادی مشکل اشتغال نخواهند داشت.  
اخبار عمومی - 11:39:13 1393/07/22

تجلیل از پرسنل وظیفه مرکز امور خدمات اجتماعی
به مناسبت هفته نیروی انتظامی از پرسنل وظیفه مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان تجلیل شد.  
اخبار عمومی - 11:56:07 1393/07/20

تجلیل از سربازان زندان بندر لنگه به مناسبت هفته نیروی انتظامی
به مناسبت هفته نیروی انتظامی از سربازان زندان بندر لنگه تجلیل شد.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: بخش عمده امنیت زندان برعهده سربازان وظیفه است که باید با تشویق، انگیزه و روحیه آنان را افزایش دهیم.
 
اخبار عمومی - 11:42:50 1393/07/20

مدیریت بحران در زندان ها دائمی است
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: زندانبانی کاری حساس و دشوار است و مدیریت بحران در زندان ها دائمی است.
سردار مارانی در دیدار با مدیر کل زندان های هرمزگان افزود: وجود افراد مختلف با سلیقه ها ، تفکرات و شخصیت های گوناگون، سختی کار زندانبانی را دو چندان کرده است.
 
اخبار عمومی - 09:22:12 1393/07/20

تعامل با بخش دولتی و خصوصی برای اشتغال زندانیان هرمزگانی
در کارگروه اشتغال زندان های هرمزگان بر تعامل بیشتر با بخش دولتی و خصوصی برای اشتغال زندانیان تاکید شد.  
اخبار عمومی - 06:39:06 1393/07/20

انتصاب رییس زندان میناب به عنوان رییس شورای حل اختلاف شعبه 5 میناب
طی حکمی از سوی رییس کل دادگستری استان، محمد فیروززاده به عنوان رییس شورای حل اختلاف شعبه 5 شهرستان میناب منصوب شد.  
اخبار عمومی - 06:23:02 1393/07/19

اجرای جنگ شادی به مناسبت دهه امامت و ولایت در زندان بندرلنگه
به مناسبت دهه امامت و ولایت جنگ شادی در زندان بندرلنگه اجرا شد
در این مراسم هنرمندان به اجرای برنامه های شاد هنری و موسیقی پرداختند.
در پایان این مراسم هم چهار راس گوسفند ذبح و غذای محلی گوبولی که از غذاهای سنتی بندرلنگه است پخته و به زندانیان داده شد.
 
اخبار عمومی - 09:26:15 1393/07/17

کمک 100 میلیونی به خانواده زندانیان نیازمند بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه از کمک 105 میلیون ریالی به خانواده زندانیان نیازمند خبر داد.
حسین سبک روح گفت: با همت و همکاری انجمن حمایت از زندانیان بندرلنگه وبه مناسبت بازگشایی مدارس به خانواده زندانیان نیازمند کمک مالی شد تا گوشه ای از مشکلات آنان برطرف شود.
 
اخبار عمومی - 09:10:21 1393/07/17

بررسی مشکلات قضایی مددجویان با حضور دادستان حاجی آباد
دادستان حاجی آباد به طور سرزده وارد زندان این شهرستان شد و از تمامی قسمت ها بازدید کرد.
محمد رضایی با ابراز خرسندی از نحوه نگهداری مددجویان گفت: همه امکانات به خوبی برای اصلاح و تربیت مددجویان فراهم شده است.
وی در ادامه با تعدادی از مددجویان گفتگو کرد و به بررسی مشکلات قضایی آنان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 07:55:30 1393/07/17

تصویب پرداخت بیش از چهار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان هرمزگانی
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 40 طرح اشتغالزایی مددجویان به ارزش 4 میلیارد و 70 میلیون ریال برای دریافت تسهیلات خود اشتغالی به بانک های عامل معرفی شده است.  
اخبار اصلی - 07:57:47 1393/07/16

مسابقه طناب کشی به مناسبت هفته نیروی انتظامی در بندرعباس
به مناسبت هفته نیروی انتظامی یک دوره مسابقه طناب کشی با شرکت دو تیم از زندان بندرعباس،پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی هرمزگان و یگان حفاظت راه آهن در مجموعه ورزشی تربیت بندرعباس برگزار شد.
در پایان تیم الف زندان بندرعباس در فینال مقابل تیم یگان حفاظت راه آهن به برتری رسید و عنوان نخست این مسابقات را به دست آورد.
 
اخبار عمومی - 07:03:06 1393/07/16

برگزاری مانور زلزله در زندان میناب
رییس زندان میناب از برگزاری مانور زلزله در این زندان خبر داد.
محمد فیروززاده هدف از برگزاری این مانور را ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های سریع در برابر زلزله عنوان کرد.
وی با بیان اینکه برگزاری مانورها موجب افزایش سرعت عمل می شود گفت: تنها چند بار تمرین لازم است تا سرعت عمل به طور چشمگیری افزایش یابد.
 
اخبار عمومی - 06:33:44 1393/07/16

ترکیب دانش و تجربه در زندانبانی بسیار مهم است
مدیر کل زندان های هرمزگان ترکیب دانش و تجربه را در زندانبانی بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت:باید از تجربه گذشتگان بهره برد و فنون علمی زندانبانی را نیز اموخت.  
اخبار عمومی - 12:00:07 1393/07/15

آزادی 84 زندانی جرائم غیر عمد از زندان های هرمزگان
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 84 زندانی دیه و جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد شدند.
احمد مرادی نژاد بدهی این مددجویان را 75 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با تلاش مددکاران ستاد دیه حدود4 میلیارد ریال از شکات تخفیف گرفته شد.
 
اخبار عمومی - 07:43:44 1393/07/14

بهره برداری از فروشگاه تعاونی مصرف کارکنان زندان های هرمزگان
با حضور مدیر کل زندان های استان، مدیر زندان مرکزی بندرعباس و جمعی از کارکنان، فروشگاه تعاونی مصرف کارکنان زندان های استان به بهره برداری رسید.
مدیر عامل تعاونی مصرف کارکنان زندان های هرمزگان هدف از افتتاح این فروشگاه را خدمت رسانی مطلوب و تامین رفاه حال کارکنان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 06:16:51 1393/07/12

آزادی مشروط 19 مددجو از زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: در راستای حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری، جلسه شورای طبقه بندی زندان تشکیل و درخواست های 41 نفر از مددجویان برای آزادی مشروط بررسی شد.  
اخبار عمومی - 09:45:08 1393/07/10

رفع مشکلات معیشتی مددجویانی که از زندان آزاد می شوند در اولویت است
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان با بیان اینکه رفع مشکلات معیشتی مددجویانی که از زندان آزاد می شوند از اولویت های کاری این مرکز است گفت: توانمند سازی و ارتقای سطح زندگی، مانعی در بازگشت مجدد این افراد به زندان خواهد بود.  
اخبار عمومی - 09:18:07 1393/07/09

زندان بندرلنگه وضعیت مطلوبی دارد
رییس کل دادگستری هرمزگان در معیت مدیر کل زندان های استان و جمعی از مسئولان قضایی از زندان بندر لنگه بازدید کرد.
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: علیرغم بافت فرسوده زندان بندرلنگه، این زندان به نحو مطلوبی بازسازی شده و هم اکنون وضعیت مطلوبی دارد.
 
اخبار عمومی - 11:47:12 1393/07/08

اهدای نوشت افزار به خانواده های مددجویان نیازمند زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: با همکاری انجمن حمایت از زندانیان، 200 بسته نوشت افزار به 200 خانواده مددجوی نیازمند زندان میناب اهدا شد.
محمد فیروززاده افزود: نباید خانواده های مددجویان به واسطه نبود سرپرست دچار مشکل شوند و باید تاجایی که امکان دارد از آنان حمایت شود.
 
اخبار عمومی - 09:20:18 1393/07/08

معرفی برترین های مسابقات ورزشی در زندان مرکز ی بندرعباس
به مناسبت هفته دفاع مقدس یک دوره مسابقات ورزشی در چهار رشته دو میدانی، دارت، تنیس روی میز و فوتسال ویژه سربازان و مددجویان در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.  
اخبار عمومی - 08:41:01 1393/07/08

تدوین و تبیین برنامه های ورزشی شش ماهه دوم سالجاری در زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های هرمزگان بر تدوین و تبیین برنامه های ورزشی شش ماهه دوم سالجاری در زندان های استان تاکید کرد.
اکبر سلیمانی در نشست شورای ورزش زندان های استان گفت: باید مسابقات ورزشی مختلف از تقویم کشوری استخراج و ضمن اجرای هرچه بهتر این مسابقات تیم های منتخب را نیز انتخاب کرد.
 
اخبار عمومی - 07:43:43 1393/07/07

آموزش های ارزشمند دینی و اسلامی در اصلاح و تربیت مددجویان بسیار تاثیر گذار است
مدیر کل زندان های هرمزگان به همراه معاون اصلاح و تربیت از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید کرد و به بررسی مشکلات قضایی مددجویان پرداخت.  
اخبار عمومی - 08:41:17 1393/07/06

بررسی درخواست های قضایی مددجویان در شورای طبقه بندی زندان حاجی اباد
با حضور دادستان حاجی آباد شورای طبقه بندی زندان این شهرستان تشکیل و درخواست های قضایی مددجویان بررسی شد.
بهرامی رییس زندان حاجی آباد گفت: بعد از بررسی های کارشناسی با مرخصی روزانه، پایان حبس و اشتغال به کار تعدادی از مددجویان موافقت شد.
 
اخبار عمومی - 07:55:44 1393/07/06

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان میناب
به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتابی با 45 عنوان و با موضوع دفاع مقدس در زندان میناب گشایش یافت.
فرمانده پایگاه بسیج شهید لاجوردی زندان میناب هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی مددجویان با رشادت های رزمندگان ایران اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 07:55:06 1393/07/06

برپایی ایستگاه صلواتی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
به مناسبت هفته دفاع مقدس ایستگاه صلواتی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برپا شد.
در این ایستگاه صلواتی از همه کارکنان، سربازان و مددجویان پذیرایی شد.
 
اخبار عمومی - 07:53:54 1393/07/06

آزادی دو مددجو با پیگیری های مددکار کانون
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس از آزادی دو مددجو با پیگیری های مددکار کانون خبر داد.
حسین شیخ احمدی گفت: این دو مددجو به جرم سرقت در کانون نگهداری می شدند که با پیگیری های مددکار، رضایت شکات جلب شد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
 
اخبار عمومی - 07:53:43 1393/07/05

راه اندازی ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته دفاع مقدس
به مناسبت هفته دفاع مقدس ایستگاه صلواتی مقابل اداره کل زندان های هرمزگان در بندرعباس راه اندازی شد.
گفتنی است در این ایستگاه صلواتی از شهروندان با شربت و شیرینی پذیرایی می شود.
 
اخبار عمومی - 11:04:56 1393/07/03

مشکل عمده بازداشتگاه قشم حجم بالای متهمین قاچاق سوخت و کالا است
رییس کل دادگستری هرمزگان به همراه مدیر کل زندان های استان و مسئولان قضایی قشم از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کرد.
حجت الاسلام اکبری گفت: مشکل عمده بازداشتگاه قشم حجم بالای متهمین قاچاق سوخت و کالا است که به علت موقعیت این جزیره ناگزیر می باشد.
 
اخبار عمومی - 08:47:48 1393/07/03

بیش از یک هزارنفر در زندان های هرمزگان مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: یک هزارو 320 مددجو در زندان های استان مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند.
اکبر سلیمانی افزود: این عفو منجر به آزادی 433 و تقلیل مجازات و جزای نقدی 887 نفر از زندانیان شده است.
 
اخبار عمومی - 08:53:21 1393/07/01

چند خبر کوتاه از زندان های هرمزگان
زندان میناب- به منظور بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان، جلسه شورای طبقه بندی زندان میناب تشکیل شد. در این جلسه پس از بررسی پرونده محکومین، با مرخصی، اشتغال به کار و ازادی مشروط 79 نفر از مددجویان موافت شد. در ششمین جلسه شورای اداری میناب عملکرد واحدهای مختلف زندان مورد ارزیابی قرار گرفت.
بازداشتگاه پارسیان- دادستان پارسیان از بازداشتگاه این شهرستان بازدید کرد و در دیداری چهره به چهره با مددجویان به بررسی مشکلات قضایی آنان پرداخت.
زندان بندرلنگه- رییس سازمان تبلیغات اسلامی بندرلنگه از زندان این شهرستان بازدید کرد.حجت الاسلام خانجانی گفت: بستر مناسبی برای انجام کارهای ارشادی و فرهنگی در زندان فراهم شده است.
 
اخبار عمومی - 09:19:56 1393/06/31

بازدید رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس
حجت الاسلام دادالله جلالیان رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی هرمزگان در معیت مدیر کل زندان های استان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.  
اخبار عمومی - 06:48:55 1393/06/31

جشنواره ورزشی کارکنان زندان های هرمزگان
به مناسبت هفته دفاع مقدس جشنواره ورزشی کارکنان زندان های هرمزگان به میزبانی اردوگاه رودان برگزار شد.
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی رودان گفت: این مسابقات در دو رشته فوتسال و تنیس روی میز و با شرکت تیم هایی از اداره کل، زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت بندرعباس، زندان حاجی آباد، زندان بندر لنگه، بازداشتگاه قشم و جاسک و اردوگاه رودان برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 08:29:32 1393/06/27

گشایش نمایشگاه آسیب های ماهواره در اداره کل زندان های هرمزگان
با همکاری نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد هرمزگان نمایشگاه اسیب های ماهواره با عنوان "دجال واره" در اداره کل زندان های هرمزگان گشایش یافت.
نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد هرمزگان هدف از گشایش این نمایشگاه را آشنايي بيشترخانواده ها با اثرات مخرب و زيانبار استفاده ازماهواره عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:13:01 1393/06/26

زمینه اشتغال 350 مددجو در رودان فراهم شده است
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: با برنامه ریزی های هدفمند و استفاده بهینه از امکانات زمینه اشتغال 350 مددجو در مجتمع کشاورزی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان فراهم شده است.
رضا درویشی با بیان اینکه بیش از 10 هکتار از اراضی مجتمع کشاورزی به زیر کشت مرکبات رفته است تصریح کرد: در بخش های دامپروری هم زیر ساخت های ایجاد شده که زمینه اشتغال تعدادی از مددجویان را فراهم کرده است.
 
اخبار عمومی - 06:21:43 1393/06/25

بخشش قاتل بعد از 19 سال در زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: یک محکوم به اعدام با بخشش اولیا دم در زندان میناب از قصاص نجات یافت.
محمد فیروززاده افزود: این مددجو از سال 74 به جرم قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود که در زندان به سر می برد.
 
اخبار عمومی - 08:59:53 1393/06/23

بازدید کارشناس مسئول کاهش آسیب اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت از زندان مرکزی بندرعباس
کارشناس مسئول کاهش آسیب اداره کنترل ایدز وزارت بهداشت از بخش های قرنطینه، مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری، بخشهای بستری، درمانگاه سرپایی،اتاق عمل و بخش های ایزوله زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.  
اخبار عمومی - 08:06:33 1393/06/23

انضباط اداری یکی از مهمترین اصول کاری است
مدیر کل زندانهای استان به طور سرزده از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید کرد.
اکبر سلیمانی ضمن بازدید از قسمتهای مختلف اردوگاه از جمله خوابگاهها،واحدهای اداری واندرزگاه ها از نزدیک روند اجرای کارها را بررسی و راهنمایی های لازم را نیز ارائه کرد.
 
اخبار عمومی - 11:29:32 1393/06/22

چند خبر کوتاه از زندان های هرمزگان
زندان بندرلنگه- جلسه انجمن معتادان گمنام در زندان بندرلنگه با حضور 25 نفر از مددجویان و مسئول کمیته برگزار که در خصوص سوء مصرف مواد مخدر و مضرات آن توضیحاتی داده شد. با حضور دادستان بندرلنگه مشکلات قضایی 34 نفر از زندانیان این شهرستان بررسی شد. مسابقه کتابخوانی به مناسبت ولادت امام رضا(ع) با موضوع سیره و روش زندگی آن امام معصوم در زندان بندرلنگه برگزار شد. در راستای برقراری امنیت از اندرزگاه مددجویان زندان بندرلنگه بازرسی شد.
کانون اصلاح و تربیت بندرعباس- آزمون عملی بنای سفتکار با حضور 11 نفر از مددجویان و با همکاری مرکز فنی و حرفه ای در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار شد.
زندان حاجی اباد- رییس دادگستری بستک از زندان حاجی اباد بازدید کرد و به بررسی مشکلات قضایی مددجویان حوزه قضایی آن شهرستان پرداخت. وی از اقدامات انجام شده در این زندان تقدیر و تشکر کرد.
 
اخبار عمومی - 11:09:11 1393/06/22

زیرساخت های خوبی برای اشتغال مددجویان در زندان حاجی آباد فراهم شده است
مدیر کل زندان های هرمزگان به نقش اشتغال در اصلاح و تربیت مددجویان اشاره کرد و گفت: زیر ساخت های خوبی برای اشتغال مددجویان در زندان حاجی آباد فراهم شده است.
اکبر سلیمانی در بازدید از زندان حاجی آباد افزود: حدود 35 هکتار از اراضی زندان به زیر کشت صیفی جات و مرکبات رفته که زمین اشتغال حدود 150 زندانی را فراهم کرده است.
 
اخبار عمومی - 11:49:58 1393/06/19

جان دوباره دو زندانی در پای چوبه دار در زندان بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از رهايي دو مددجو از قصاص نفس در پای چوبه دار خبرداد.
حسن مرسلپور افزود: با صدور حکم قصاص و تایید دیوان عالی کشور، قرار بود حکم سحرگاه امروز(چهارشنبه) در زندان اجرا شود.
 
اخبار عمومی - 10:56:21 1393/06/19

گسترش فرهنگ بسیجی در کار و جامعه
ستاد گرامیداشت هفته بسیج در اداره کل زندان های هرمزگان تشکیل و جلسه ای به منظور اجرای برنامه های مناسب با این هفته برگزار شد.
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج زندان های هرمزگان در این جلسه خواستار گسترش فرهنگ بسیجی در کار و جامعه شد و گفت: فرهنگ بسیجی همان فرهنگ ولایتمداری و اخلاص است که جوانان ایران اسلامی در جنگ تحمیلی مقابل قدرت های دنیا ایستادگی کردند و توانمندی خود را به رخ جهانیان کشیدند.
 
اخبار عمومی - 11:21:59 1393/06/18

راه اندازی سامانه اطلاع رسانی زندانیان در مرکز امور خدمات اجتماعی زندانیان هرمزگان
مسئول گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات زندان های هرمزگان از راه اندازی سامانه اطلاع رسانی زندانیان در مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان خبر داد.
محمود محرم زاده هدف از راه اندازی این سیستم را خدمات دهی بهتر و مطلوب تر به مددجویان عنوان کرد و گفت: دسترسی به پرونده الکترونیکی زندانیان از مزایای این سامانه است.
 
اخبار عمومی - 07:18:02 1393/06/18

باید مبانی دینی مددجویان کانون اصلاح و تربیت را ارتقا داد
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه ضعف بنیه مذهبی و دینی یکی از تاثیر گذارترین دلایل ارتکاب نوجوانان است گفت: باید با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از کارشناسان، مبانی اعتقادی و اخلاقی مددجویان را ارتقا داد.  
اخبار عمومی - 10:33:58 1393/06/17

اعزام سربازان وظیفه اردوگاه رودان به اردوی تفریحی و ورزشی
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا(ع) سربازان وظیفه اردوگاه به اردوی تفریحی و ورزشی اعزام شدند.
رضا درویشی هدف از اعزام سربازان به اردو را بالا بردن روحیه خدمتی ونشاط وشادابی آنان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 09:35:44 1393/06/17

استشمام عطر رضوی با حضور خدام امام رضا(ع) در زندان بندرلنگه
عطر رضوی با حضور خدام امام رضا(ع) همراه با پرچم متبرک بارگاه منور حضرت ثامن‌الحجج(ع) در زندان بندرلنگه استشمام شد.
همزمان با میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام رضا(ع) کاروان زیر سایه خورشید وارد زندان بندرلنگه شد و کارکنان و مددجویان با اشتیاق به استقبال کاروان امام رضا(ع) رفتند.
 
اخبار عمومی - 11:01:26 1393/06/16

نظم و انضباط کارکنان، امنیت پایدار زندان را به دنبال خواهد داشت
مدیر کل زندان های هرمزگان از روند بهسازی و بازسازی زندان بندرلنگه بازدید کرد و در جمع کارکنان گفت: فضای فیزیکی محیط کار تاثیر بسزایی در بازدهی ، کارایی و همچنین روحیه کارکنان دارد.
اکبر سلیمانی با قدردانی از اقدامات انجام شده افزود: فراهم کردن چنین زیر ساختی، در روند اصلاح و تربیت مددجویان نیز بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 07:12:19 1393/06/16

زندان مرکزی بندرعباس میهمان کاروان زیر سایه خورشید
در آستانه میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت و به مناسبت دهه کرامت، خدام شمس‌الشموس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) وارد زندان مرکزی بندرعباس شدند.
کارکنان و مددجویان زندان مرکزی بندرعباس با چشمان گريان به استقبال کاروان زیر سایه خورشید و پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) رفتند.
 
اخبار عمومی - 11:01:56 1393/06/13

عنوان نخست فعالیت های بهداشتی و درمانی زندان های هرمزگان به زندان میناب رسید
سرپرست بهداشت و درمان زندان های هرمزگان گفت: پس از بازدید کارشناسان بهداشت و درمان سازمان زندان ها از فعالیت های بهداشتی و درمانی زندان های استان، زندان میناب با کسب بالاترین امتیاز عنوان نخست را به دست آورد.  
اخبار عمومی - 08:16:13 1393/06/13

اجرای طرح امنیت و آرامش در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندر لنگه گفت: با هدف ارتقاء امنیت و برقراری نظم و آمادگی در مواقع بروز حوادث غیر مترقبه، طرح امنیت و آرامش در زندان بندر لنگه برگزار شد.
حسین سبک روح با اشاره به اینکه این طرح با حضور پرسنل یگان حفاظت، بهداری و مراقبین اجرا شد افزود: کارکنان در این طرح بر نحوه مدیریت حوادث بیشتر آشنا شدند و برای روبرو شدن با هرگونه تحرک و رخداد امنیتی آموزش های لازم را فرا گرفتند.
 
اخبار عمومی - 06:45:48 1393/06/13

آزادی یک مددجو در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس با کمک 50 میلیونی خیران
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: با کمک 50 میلیون ریالی خیران و با تلاش و پی گیری مددکار اجتماعی کانون، یکی از مددجویان آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشت.  
اخبار عمومی - 06:15:05 1393/06/13

چند خبر کوتاه از زندان های هرمزگان
اردوگاه رودان- سرهنگ حاجی زاده فرمانده انتظامی رودان از اردوگاه این شهرستان بازدید و از تلاش های انجام شده قدردانی کرد.
سرگرد رحیمی فرمانده یگان حفاظت زندان های هرمزگان هم از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید و در نشستی با پرسنل یگان حفاظت نسبت به ارتقاء امنیت و وظیفه شناسی تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 10:28:26 1393/06/12

فعالیت های عمرانی در زندان بندرعباس ملموس و قابل تقدیر است
معاون برنامه ریزی استاندار هرمزگان گفت: ارتقاء و استاندارد سازی فضای فیزیکی زندان بندرعباس کاملا مشهود و قابل تقدیر است.
صالح دریانورد که به همراه مدیر کل زندان های هرمزگان از قسمت های مختلف زندان بندرعباس بازدید کرد افزود: اردیبهشت سال گذشته نیز در زندان حضور یافتم اما امسال تغییرات عمده ای در فضای فیزیکی زندان ایجاد شده است که تبلور زحمات مدیریت و کارکنان زندان است.
 
اخبار عمومی - 07:53:26 1393/06/12

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از بازداشتگاه پارسیان
مدیر کل زندان های هرمزگان با هدف ارزیابی وضعیت بازداشتگاه و رسیدگی به امورات زندانیان به شهرستان پارسیان رفت و ضمن بازدید از قسمت های مختلف بازداشتگاه، در دیداری چهره به چهره به بررسی مشکلات زندانیان پرداخت.  
اخبار عمومی - 07:22:00 1393/06/11

برگزاری جشنواره ورزشی سربازان وظیفه زندان های هرمزگان در میناب
رییس زندان میناب گفت: جشنواره ورزشی سربازان وظیفه زندان های هرمزگان در میناب برگزار شد.
محمدفیروززاده افزود:در این دوره از مسابقات 60 ورزشکار در چهار رشته فوتسال، تنیس روی میز، دارت و آمادگی جسمانی با هم رقابت کردند.
 
اخبار عمومی - 07:20:15 1393/06/11

با استاندارد سازی فضای فیزیکی زندان ها شرایط مناسبی برای اصلاح و تربیت زندانیان فراهم شده است
مدیر کل ز ندان های هرمزگان از روند بازسازی آخرین اندرزگاه زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد و گفت: با ارتقاء فضای فیزیکی زندان ها شرایط مناسبی برای اصلاح و تربیت زندانیان فراهم شده است.  
اخبار عمومی - 07:02:12 1393/06/10

اجرای طرح احضار پرسنل و بازرسی فیزیکی از اماکن زندان بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت:در راستای ارتقاء امنیت زندان و سنجش آمادگی پرسنل در مواقع ضروری، طرح احضار پرسنل اجرا و از همه اماکن زندان بازرسی شد.
حسن مرسلپورآموزش های مستمر ، رعایت نظم و انضباط و شناسایی نقاط آسیب پذیر را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: ارتقاء امنیت زندان امری ضروری است که به طور پیوسته در دستور کار قرار دارد.
 
اخبار عمومی - 07:01:21 1393/06/10

تجلیل از دانش آموزان ممتاز تحت پوشش مرکز امور خدمات اجتماعی زندانیان هرمزگان
در مراسمی از فرزندان مددجویان تحت پوشش مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان قدردانی شد.
رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت: این دانش آموزان موفق به کسب رتبه های برتر تحصیلی در مقاطع مختلف شدند.
 
اخبار عمومی - 06:54:41 1393/06/09

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان مرکزی بندرعباس
به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه کتابی در زندان مرکزی بندرعباس گشایش یافت.مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت:در این نمایشگاه 2هزار جلدکتاب باموضوعات مذهبی،تاریخی، داستانی ،شعر وقصه به نمایش گذاشته شده است.  
اخبار عمومی - 06:16:38 1393/06/09

مددکاران حلقه اصلی اتصال زندانیان با محاکم قضایی هستند
مدیر زندان مرکزی بندرعباس مددکاران را یکی از مهمترین ارکان زندان ها دانست و گفت: مددکاران حلقه اصلی اتصال زندانیان با محاکم قضایی هستند.
حسن مرسلپور در نشستی با مددکاران زندان بندرعباس بر حضور موثر آنان در اندرزگاهها تاکید کرد و افزود:باید با نیتی خداپسندانه و با کاری علمی، مددجویان را به گونه ای مدیریت کرد که از بحرانهای ناشی از حبس دور نگه داشته شوند.
 
اخبار عمومی - 08:19:13 1393/06/08

معرفی کارمند نمونه زندان بندرلنگه
به مناسبت هفته دولت و روز کارمند از علی زیرک به عنوان کارمند نمونه زندان بندرلنگه در جلسه شورای اداری این شهرستان قدردانی شد.  
اخبار عمومی - 11:06:14 1393/06/06

قدردانی از فعالیت های انجام شده در زندان بندرلنگه
جمعی از مقامات قضایی هرمزگان با حضور در زندان بندرلنگه از اقدامات انجام شده قدردانی کردند.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس ، رئیس دادگستری و دادستان بندرلنگه و جمعی از قضات در این بازدید ضمن دیدار چهره به چهره با زندانیان به بررسی و رفع مشکلات قضایی آنان پرداختند.
 
اخبار عمومی - 10:59:00 1393/06/06

برنامه های اصلاحی و تربیتی باید به صورت هدفمند دنبال شود
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: برنامه های اصلاحی و تربیتی باید به صورت هدفمند دنبال و برنامه ها پایش و ارزیابی شود .
اکبر سلیمانی در بازدید از بازداشتگاه جاسک افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا مددجویان جذب برنامه ها شوند که این مهم تاثیر بسزایی در کاهش آسیب رفتارهای پر خطر دارد.
 
اخبار عمومی - 09:22:07 1393/06/05

بهره برداری از غرفه صنایع دستی زندانیان در نمایشگاه صنایع دستی بندرعباس
همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان و فرماندار بندرعباس غرفه صنایع دستی زندانیان در نمایشگاه صنایع دستی استان در بندرعباس به بهره برداری رسید.  
اخبار عمومی - 08:45:14 1393/06/05

آغاز کشت محصولات صیفی در اردوگاه رودان
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان از آماده سازی پنج هکتار از اراضی این زندان برای کشت محصولات صیفی خبر داد.
رضا درویشی گفت:در این اراضی بادمجان،فلفل و لوبیا به زیر کشت می رود.
وی افزود: با زیر ساخت فراهم شده برای 25 نفر از مددجویان شغل ایجاد می شود که در درآمد و امرار معاش خانواده های آن نقش بسیار مهمی دارد.
 
اخبار عمومی - 08:55:32 1393/06/04

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای سربازان وظیفه در زندان میناب
رییس زندان میناب از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای سربازان وظیفه در این زندان خبرداد.
محمد فیروززاده افزود: سربازان وظیفه در این دوره آموزشی با خطرات و عوارض سوء مصرف مواد مخدر و دلایل روی آوردن جوانان به این مواد افیونی بیشتر آشنا شدند.
وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سلامت روان و پیشگیری از آسیب ها و رفتارهای پرخطر عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 08:52:17 1393/06/04

برگزاری مسابقه کتابخوانی در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه گفت:در راستای پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی و ارتقاء سطح بینش و آگاهی مددجویان، یک دوره مسابقه کتابخوانی با محوریت فعالیت های دینی و مذهبی در زندان برگزار شد.
حسین سبک روح افزود: این مسابقه فرهنگی با موضوع زندگی نامه امام جعفر صادق(ع)و با شرکت 35 نفر از مددجویان برگزار شد.
وی با بیان اینکه آشنایی با زندگی ائمه اطهار(ع) یکی از راههای اصلاح و تربیت مددجویان است اظهارداشت: در پایان از نفرات برتر این مسابقه با اهدا جوایزی قدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 08:50:03 1393/06/04

تامین امنیت با تقویت نظم و انضباط در زندان
مدیر زندان مرکزی بندرعباس، امنیت پایدار را یکی از اولویت های مهم زندانبانی دانست و برتقویت نظم و انضباط تاکید کرد.
حسن مرسلپور در نشستی با کارکنان یگان حفاظت زندان مرکزی بندرعباس بر نهادینه شدن نظم و انضباط تاکید کرد و افزود:باید با ارزیابی عملکرد، کارکنان رفتار و اعمال خودشان را کنترل و در جهت رفع کاستی ها تلاس کنند.
 
اخبار عمومی - 08:24:08 1393/06/03

برگزاری دوره آموزشی ویژه افسر نگهبانان زندان های هرمزگان
یک دوره آموزشی برای افسر نگهبانان زندان های استان در بندرعباس برگزار شد.
فرمانده یگان حفاظت زندان های استان هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح آگاهی افسرنگهبانان عنوان کرد.
سرگرد رحیمی گفت: امنیت مقوله اصلی زندان ها است و پرسنل یگان هم باید در بالاترین سطح آمادگی قرار بگیرند.
 
اخبار عمومی - 09:18:45 1393/06/02

پرداخت بیش از یک میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به کارکنان زندان های هرمزگان
رییس هیئت مدیره نعاونی اعتبار کارکنان زندان های هرمزگان گفت: سال گذشته یک میلیارد و 430 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به اعضاء این تعاونی پرداخت شده است.
نوید قنواتی در مجمع عمومی سالیانه تعاونی اعتبار که با حضور اعضاء برگزار شد افزود: سقف این تسهیلات 30 میلیون ریال بوده که به 84 نفر از کارکنان پرداخت شده است.
 
اخبار عمومی - 08:18:09 1393/06/02

بیکاری یکی از علل ارتکاب جرم در جامعه است
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه بیکاری ونداشتن شغل مناسب از آسیب های اساسی اجتماعی است گفت: آسیب پذیری کسانی که فاقد هرگونه شغل ومهارت هستند بیشتر از سایر افراد جامعه است.
اکبر سلیمانی در بازدید از مرکز صنایع دستی زندان مرکزی بندرعباس افزود: آموزش مهارتهای شغلی بخشی از اقدامات اصلاحی وتربیتی زندان ها است که مددجویان را برای ورود به جامعه اماده می کند.
 
اخبار عمومی - 07:04:42 1393/06/01

برگزاری دروره های درمانی ترک سیکار در زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: در راستای تشکیل کمیته کاهش استعمال دخانیات در زندان میناب، یک دوره کلاس آموزشی ترک سیکار ویژه مددجویان برگزار شد.
محمد فیروززاده هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ایجاد یستر مناسب برای درمان و پیشگیری و ایجاد آگاهی از عوارض سوء مصرف دخانیات عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 11:06:22 1393/05/29

برگزاری مانور امنیت و آرامش در زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت:در راستای ارتقا نظم و امنیت مانور ضد اغتشاش و امنیت و آرامش در زندان بندرعباس برگزار شد.
حسن مرسلپور هدف از برگزاری این مانور را ارتقا آمادگی و سنجش و ارزیابی توان عملیاتی نیروها در مواقع اضطراری عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:18:01 1393/05/29

بررسی مشکلات قضایی مددجویان زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: با توجه به سیاست های قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها، رییس دادگستری میناب و جمعی از دادیاران و قضات از زندان میناب بازدید و درخواست های 62 نفر از مددجویان را بررسی کردند.  
اخبار عمومی - 06:20:54 1393/05/28

بررسی پرونده تعدادی از مددجویان تحت قرار با حضور رییس دادگستری بستک در زندان بندرعباس
با حضور رییس دادگستری بستک در زندان مرکزی بندرعباس پرونده تعدادی از مددجویان تحت قرار حوزه قضایی آن شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
حاجی زاده با بیان اینکه حضور مستمر قضات در زندان موجب کاهش جمعیت کیفری می شود گفت: تسریع در بررسی پرونده مددجویان بلاتکلیف از اولویت ها است که در آرامش زندان و وضعیت روحی مددجویان تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 08:56:17 1393/05/27

بازدید کارشناسان کتابخانه های عمومی هرمزگان از کتابخانه زندان میناب
مسئول کتابخانه های میناب وکارشناسان کتابخانه های مشارکتی استان از کتابخانه زندان میناب بازدید کردند.
در این بازدید کارشناسان کتابخانه های مشارکتی استان فضای موجود کتابخانه زندان میناب و میزان مشارکت مددجویان در مطالعه نسبت به کتابخانه های سطح استان را بسیار چشمگیر و قابل تقدیر ارزیابی کردند.
در پایان این بازدید نیز تفاهم نامه قرارداد کتابخانه مشارکتی زندان میناب با اداره کل کتابخانه های عمومی استان تمدید شد.
 
اخبار عمومی - 06:14:51 1393/05/27

آموزش سلاح شناسی و قانون به کارگیری آن در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه از آموزش سلاح شناسی و نحوه به کارگیری آن در این زندان خبر داد.
حسین سبک روح هدف از برگزاری این دوره را بالابردن میزان آمادگی و نحوه استفاده از سلاح در راستای اقدامات تامینی و حفاظتی عنوان کرد.
وی اظهارداشت: این دوره ویژه سربازان وظیفه برگزار شد و همه آنان نحوه استفاده از سلاح کلاشینکف را فرا گرفتند.
 
اخبار عمومی - 10:54:46 1393/05/26

بازدید رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس
در راستای کاهش جمعیت کیفری وجلوگیری از اطاله دادرسی رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس بازدید کرد.
رییس دادگستری میناب در این بازدید به بررسی مشکلات مددجویان آن حوزه قضایی پرداخت وراهکارهای لازم را نیز ارائه کرد.
 
اخبار عمومی - 10:27:24 1393/05/26

برگزاری آزمون کتبی دوره آموزشی بنای سفت کار در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
با همکاری سازمان فنی و حرفه ای آزمون دوره آموزشی بنای سفت کار در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار شد.
شیخ احمدی رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: در این آزمون 13 نفر از مددجویان شرکت کردند.
 
اخبار عمومی - 10:19:51 1393/05/26

درخشش سربازان وظیفه زندان های هرمزگان در مسابقات منطقه ای قرآن کریم کشور
سربازان وظیفه زندان های هرمزگان در مسابقات قرآنی زندان های استان های جنوبی کشور موفق به کسب رتبه های برتر شدند.
در حفظ سه جزء فردین رحیمی عنوان نخست را به دست آورد و در حفظ یک جزء هم رشید رحیمی سوم شد.
این مسابقات با شرکت استان های فارس،هرمزگان،خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد در یاسوج برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:33:47 1393/05/26

برگزاری کلاس آموزشی انجمن معتادان گمنام در زندان بندرلنگه
کلاس آموزشی انجمن معتادان گمنام با حضور 37 مددجو در زندان بندرلنگه برگزار شد.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: از آنجایی که دوره های آموزشی انجمن معتادان گمنام می تواند تاثیر بسزایی در ترک اعتیاد و عدم بازگشت مجدد به سوی مصرف مواد مخدر داشته باشد، باید با ایجاد بستر مناسب زمینه هرچه بهتر برگزار کردن این دوره های آموزشی را فراهم کرد.
 
اخبار عمومی - 09:11:44 1393/05/25

اداره کل زندانها و جهاد کشاورزی هرمزگان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
با توجه به اهمیت آموزش مهارتی و ارتقا دانش علمی وعملی مددجویان و توسعه اشتغالزایی، تفاهمنامه همکاری بین اداره کل زندان ها و سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به امضا رسید.  
اخبار عمومی - 06:00:22 1393/05/25

ارتقا امنیت اولویت اول زندان ها است
مدیر کل زندان های هرمزگان برقراری نظم و امنیت را اولویت اول همه زندان ها دانست و گفت: لازمه پرداختن به کار اصلاحی وتربیتی فراهم شدن بستر نظم وامنیت در زندان است.
اکبر سلیمانی در نشستی با کارکنان زندان بندرعباس افزود: وظیفه ای که به افراد محول می شود باید با احساس مسئولیت و شایستگی انجام دهند تا خللی در کار ایجاد نشود.
 
اخبار عمومی - 11:27:28 1393/05/22

ورزش مهمترین راه مقابله با آسیب رفتارهای پر خطر است
رییس زندان بندرلنگه گفت: ورزش شادی جسم و روح مددجویان را به همراه خواهد داشت و مهمترین راه مقابله با آسیب رفتارهای پر خطر است.
حسین سبک روح در جلسه شورای ورزش زندان بندر لنگه خواستار توسعه و ارتقاء جایگاه ورزش در این زندان شد و افزود: ورزش در زندان باید به صورت هدفمند و با برنامه ریزی دنبال شود.
 
اخبار عمومی - 08:32:01 1393/05/22

شرایط کنونی زندان بندر لنگه قابل مقایسه با گذشته نیست
معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان به همراه جمعی از روسای ستادی و به منظور پی گیری اجرای بخشنامه ها و دستورالعمل های سازمانی از زندان بندرلنگه بازدید کرد.
عباس لقمانی وضعیت زندان بندر لنگه را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اقدامات انجام شده شرایط کنونی این زندان قابل مقایسه با گذشته نیست.
 
اخبار عمومی - 07:44:45 1393/05/22

کاشت بادمجان در مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از کشت بادمجان در مجتمع کشاورزی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی افزود: یک هکتار از اراضی به زیر کشت این محصول رفته است که پیش بینی می شود 10 تن برداشت شود.
وی اظهارداشت: با این میزان برداشت، بادمجان مصرفی زندان تامین و مازاد آن نیز برای فروش راهی بازار می شود.
 
اخبار عمومی - 10:12:57 1393/05/20

بررسی درخواست های مددجویان در شورای طبقه بندی زندان بندرلنگه
شورای طبقه بندی زندان بندرلنگه با حضور جانشین دادستان و رییس زندان، تشکیل و درخواست های مددجویان بررسی شد.
رییس زندان بندرلنگه گفت: بعد از بررسی کارشناسی همه درخواست ها، با مرخصی و اشتغال به کار 15 مددجو موافقت شد.
 
اخبار عمومی - 10:04:19 1393/05/20

اعزام 460 نفر از مددجویان زندان بندرعباس به مرخصی عید فطر
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: در راستای اجرای دستورالعمل های سازمانی 460 نفر از مددجویان زندان مرکزی بندرعباس به مرخصی ویژه عید فطر اعزام شدند.
حسن مرسلپور افزود: برای ارتقاء روحیه و رفع مشکلات مددجویان، به آنان 15 روز مرخصی داده شد.
 
اخبار عمومی - 09:32:13 1393/05/20

بررسی مشکلات قضایی مددجویان بازداشتگاه جاسک با حضور رییس دادگستری و دادستان
رییس دادگستری به همراه دادستان جاسک با حضور در بازداشتگاه این شهرستان مشکلات قضایی 35 نفر از مددجویان را بررسی کرد.
زارعی کریانی رییس دادگستری جاسک گفت:برای تحقق صددرصدی دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان ها، این گونه بازدیدها در دستور کار است و مشکلات قضایی مددجویان در کوتاهترین زمان ممکن بررسی و برطرف می شود.
 
اخبار عمومی - 08:33:09 1393/05/19

تاکید رییس زندان بندرلنگه بر رعایت نظم و انضباط
رییس زندان بندرلنگه در جلسه شورای اداری بر رعایت نظم و انضباط کاری تاکید کرد.
حسین سبک روح افزود:رعایت نظم و انضباط منجر به امنیت پایدار در زندان می شود که این مهم در دستیابی به اهداف سازمانی بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 07:58:25 1393/05/19

برگزاری دوره آموزشی بیماری‌های منتقله از آب و غذا در زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه از برگزاری دوره آموزشی بیماری‌های منتقله از آب و غذا با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان در این زندان خبر داد.
حسین سبک روح گفت:همه مددجویان در این دوره آموزشی شرکت کردند و آموزش های لازم برای پیشگیری از بیماری های منتقله از آب و غذا فرا گرفتند.
 
اخبار عمومی - 08:08:34 1393/05/16

آغاز کشت لوبیا در مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی اباد از آغاز کشت لوبیا در مجتمع کشاورزی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی گفت: حدود یک هکتار از اراضی مجتمع تسطیح و به زیر کشت لوبیا رفته است.
 
اخبار عمومی - 07:33:19 1393/05/16

براساس عفو مقام معظم رهبری 23 مددجو از زندان حاجی آباد آزاد شدند
رییس زندان حاجی آباد با بیان اینکه عفو تعدیل کننده افزایش جمعیت کیفری زندان ها است گفت:138 نفر در زندان حاجی آباد مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند.
محمود بهرامی افزود: این عفو منجر به آزادی 23 و تقلیل مجازات 115 نفر از مددجویان شده است.
 
اخبار عمومی - 09:06:39 1393/05/15

بیش از 200 مددجوی زندان میناب مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند
رییس زندان میناب گفت: با بررسی پرونده ها، 210 نفراز مددجویان مشمول عفو عید فطر مقام معظم رهبری شدند.
محمد فیروززاده افزود: پرونده این مددجویان به مراجع قضایی ارسال شده و در صورت تایید به زودی تعدادی آزاد می شوند و بخشی هم مجازات آنان کاهش می یابد.
 
اخبار عمومی - 08:51:03 1393/05/15

بررسی پرونده مددجویان واجد شرایط عفو عید سعید فطر
معاون دادستان بندرعباس در امور اجرای احکام از بررسی پرونده مددجویان واجد الشرایط عفو عید سعید فطر خبر داد.
قهرمانی گفت: پیش بینی می شود این عفد تاثیر بسزایی در کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی بندرعباس داشته باشد.
 
اخبار عمومی - 09:45:40 1393/05/14

برگزاری کلاس آموزشی سلاح شناسی در اداره کل زندان های هرمزگان
با توجه به اهمیت نگهداشت صحیح سلاح و مهمات و تجهیزات یک دوره کلاس آموزشی سلاح شناسی در اداره کل زندان های هرمزگان برگزار شد.
سرگرد رحیمی فرمانده یگان حفاظت زندان های هرمزگان گفت:در این دوره آموزشی که همه مسئولین تسلیحات زندان های استان حضور داشتند ، آموزش های لازم در خصوص انبارگردانی تسلیحات، نظافت سلاح و تجهیزات به صورت نمایش فیلم و عملی داده شد.
 
اخبار عمومی - 09:28:29 1393/05/14

اجرای دقیق برنامه های فرهنگی تضمینی برای تغییر تفکرات منفی مددجویان است
مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: برنامه های فرهنگی مهمترین ابزار برای اصلاح و تربیت و تضمینی برای تغییر تفکرات منفی مددجویان است.
اکبر سلیمانی در بازدید از زندان بندرلنگه افزود: اقدامات فرهنگی باید در اولویت برنامه های آموزشی زندان قرار بگیرد چرا که این برنامه ها در توانمند سازی مددجویان بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 09:14:39 1393/05/13

توسعه و ترویج ارزش های دینی و مذهبی در زندان
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان خواستار توسعه و ارتقاء ارزش های دینی و مذهبی در زندان شد.
رضا درویشی افزود: پرورش اعتقادات و ارزش های دینی و مذهبی در اصلاح رفتارهای هنجار شکنانه مددجویان بسیار تاثیر گذار است.
 
اخبار عمومی - 09:12:11 1393/05/13

اجرای طرح گاز رسانی به زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی اباد از اجرای طرح گاز رسانی به زندان خبر داد.
محمود بهرامی با بیان اینکه حدود200 میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است افزود: با گاز رسانی به زندان، نقش بسزایی در کاهش هزینه ها خواهد داشت.
وی اظهارداشت: این طرح پایان مرداد ماه به بهره برداری می رسد.
 
اخبار عمومی - 10:34:58 1393/05/12

قهرمانی تیم زندان حاجی آباد در مسابقات فوتسال کارکنان دولت این شهرستان
مسابقات فوتسال کارکنان دولت شهرستان حاجی آباد با قهرمانی تیم زندان به پایان رسید.
این مسابقات با شرکت 8 تیم به صورت دوره ای برگزاری شد که تیم زندان حاجی اباد در پایان با 16 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به تیم شرکت گازعنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را بدست آورد.
 
اخبار عمومی - 10:15:11 1393/05/12

بخشش قاتل پس از 14 سال در بندرعباس
یک محکوم به اعدام با بخشش اولیا دم در بندرعباس از قصاص نجات یافت.
9 عضو خانواده شامل همسر و فرزندان و پدر و مادر مقتول، قاتل را بخشیدند.
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: اواخر ماه مبارک رمضان خانواده مقتول آمادگی خود را برای بخشش قاتل اعلام کردند.
 
اخبار عمومی - 07:13:56 1393/05/12

برپایی نماز با شکوه عید فطر در همه زندان های هرمزگان
مددجویان زندان های هرمزگان پس از یک ماه عبادت و روزه داری، نماز عید سعید فطر را برگزار کردند.  
اخبار عمومی - 12:47:00 1393/05/11

معرفی زندان های برتر هرمزگان در اجرای برنامه های فرهنگی
زندان های برتر هرمزگان که در اجرای دستورالعمل ها و برنامه های فرهنگی و تربیتی عملکرد مطلوبی داشتند معرفی شدند.
رامشک رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان گفت:اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان،کانون اصلاح و تربیت بندرعباس و بازداشتگاه پارسیان در سه ماه نخست امسال عملکرد مطلوبی در اجرای به موقع برنامه های فرهنگی و تربیتی داشتند.
 
اخبار عمومی - 12:24:01 1393/05/11

تجلیل از مددجویان برتر مسابقات قرآنی در زندان بندرلنگه
در مراسمی از مددجویان برتر مسابقات قرآنی در زندان بندرلنگه قدردانی شد.
حسین سبک روح رییس زندان بندرلنگه گفت: این مسابقات در طول ماه مبارک رمضان و در رشته قرائت ، ترتیل ، حفظ و اذان برگزار شد.
وی اظهار داشت: حدود 100 نفر از مددجویان در این مسابقات شرکت کردند که از سه نفر برتر رشته های مختلف قدردانی شد.
 
اخبار عمومی - 12:13:04 1393/05/11

اقامه نماز عید فطر در همه زندان های هرمزگان
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان گفت:نماز عید فطر در همه زندان های هرمزگان و با حضور پرشور تمامی مددجویان برگزار می شود.
موسی رامشک با بیان اینکه عید فطر از بزرگترین اعیاد جهان اسلام است افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده نماز عید فطر در همه زندان های استان راس ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد.
 
اخبار عمومی - 11:00:27 1393/05/06

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان میناب
مدیر کل به همراه معاون اصلاح و تربیت و رییس حفاظت زندان های استان از زندان میناب بازدید کرد.
سلیمانی از اقدامات انجام شده در زندان میناب تشکر کرد و گفت: آرامش و امنیت حاکم بر زندان حاصل تلاش تمامی کارکنان است.
 
اخبار عمومی - 10:54:03 1393/05/06

اعزام 814 نفر از مددجویان اردوگاه رودان و زندان حاجی آباد به مرخصی عید فطر
دادستان شهرستان رودان گفت: 537 نفر از مددجویان اردوگاه رودان به مرخصی عید فطر اعزام شدند.
مختاری هدف از اعزام مددجویان به مرخصی را کمک به تحکیم روابط خانوادگی ، اجتماعی و رفع مشکلات آنان عنوان کرد و افزود: با تشکیل شورای طبقه بندی، به این افراد بین 15 روز مرخصی داده شد.
محمود بهرامی رییس زندان حاجی آباد هم با بیان اینکه درخواست های 280 نفر از مددجویان در شورای طبقه بندی این زندان بررسی شد اظهار داشت: با مرخصی 277 نفر از مددجویان موافقت شد.
 
اخبار عمومی - 10:44:12 1393/05/06

پرداخت بیش از یک میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان هرمزگانی
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت:از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 100میلیون ریال تسهیلات خود اشتغالی به مددجویان تحت پوشش پرداخت شده است.  
اخبار عمومی - 09:22:04 1393/05/05

توزیع سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند زندانی
رییس زندان بندرلنگه گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان و اکرام نیازمندان، سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان بندرلنگه توزیع شد.
حسین سبک روح از تمامی خیران و نیکوکار درخواست کرد تا در این ماه مبارک به یاری و اطعام نیازمندان بشتابند.
 
اخبار عمومی - 09:07:35 1393/05/05

طنین صوت قاری پاکستانی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
نوای دل‌انگیز قرآن با صوت نخبه قرآنی جهان اسلام، کانون اصلاح و تربیت بندرعباس را زینت
بخشید.
همزمان با 27 ماه مبارک رمضان کارکنان ومددجویان کانون اصلاح و تربیت بندرعباس میزبان قاری برجسته جهان اسلام محمد تقی خان بودند.
 
اخبار عمومی - 12:45:35 1393/05/04

ابراز همدردی سربازان و مددجویان زندان مرکزی بندرعباس با مردم مظلوم فلسطین
همزمان با روز جهانی قدس سربازان وظیفه و جمعی از مددجویان زندان مرکزی بندرعباس از جنایات رژیم اشغال گر قدس اعلام انزجار و با مردم مظلوم و ستم دیده غزه ابراز همدردی کردند.  
اخبار عمومی - 08:57:49 1393/05/04

صرفه جویی به عنوان اصلی ترین راهبرد در دستور کار قرار گیرد
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: با توجه به کاهش اعتبارات ، صرفه جویی به عنوان اصلی ترین راهبرد در دستور کار کارکنان قرار گیرد.
اکبر سلیمانی در نشست شورای معاونین و روسای ستادی اداره کل زندان های هرمزگان افزود: باید هزینه ها را مدیریت و بازنگری اساسی کرد تا کمبود اعتبارات به گونه ای جبران شود.
 
اخبار عمومی - 08:22:23 1393/05/04

دلجویی مدیر کل زندان های هرمزگان از کودکان معلول و بی سرپرست
به مناسبت ماه مبارک رمضان مدیر کل و جمعی از روسای ستادی زندان های هرمزگان از مرکز نگهداری کودکان معلول و بی سرپرست بیت النبی(ص) بازدید کردند.
مدیر کل زندان های هرمزگان خدمت به معلولین را بسیار ارزشمند خواند و گفت: دلجویی و تکریم از کودکان بی سرپرست سفارش دین مقدس اسلام است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.
 
اخبار عمومی - 06:48:38 1393/05/02

حضور نخبه قرآنی جهان اسلام در جمع مددجویان زندان مرکزی بندرعباس
نخبه قرآنی جهان اسلام در جمع مددجویان زندان مرکزی بندرعباس حضور یافت وبه اجرای برنامه های قرآنی پرداخت.
محمد تقی خان از 10 سالگی قرآن را حفظ کرده و اهل پاکستان است.
وی به 51 روش قرآن کریم را تلاوت می کنند.
نخبه قرآنی جهان اسلام از حضور در جمع مددجویان ابراز خرسندی کرد وتوفیق انس با قرآن را برای همگان خواستار شد.
 
اخبار عمومی - 10:34:19 1393/05/01

آغاز برداشت محصول لیمو ترش از مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان
مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان از آغاز برداشت محصول لیمو ترش از اردوگاه رودان خبر داد.
کامران میرزایی با بیان اینکه پنج هکتار از این محصول در مجتمع کشاورزی رودان به زیر کشت رفته است گفت: پیش بینی می شود امسال هفت تن لیمو ترش برداشت شود.
 
اخبار عمومی - 07:32:52 1393/05/01

معرفی تفرات برتر مسابقات قرآنی کارکنان و پرسنل وظیفه زندان های هرمزگان
مسابقات قرآنی ویژه کارکنان و پرسنل وظیفه زندان های هرمزگان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
عباس لقمانی معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان با بیان اینکه این دوره از مسابقات در رشته های قرائت،اذان، تفسیر، و حفظ یک جزء و پنج جزء برگزار شد گفت: نفرات برتر این دوره از مسابقات به مسابقات کشوری که در استان کهکیلویه و بویر احمد برگزار می شود اعزام می شوند.
 
اخبار عمومی - 07:06:46 1393/05/01

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از بازداشتگاه قشم
مدیر کل زندان های هرمزگان به طور سرزده از بازداشتگاه قشم بازدید و بر ارتقاء نظم و انضباط و امنیت تاکید کرد.
اکبر سلیمانی در جمع کارکنان بازداشتگاه قشم گفت: برای بهبود فعالیت ها باید نظم و انضباط سرلوحه کار تمامی کارکنان باشد.
وی بر ارتقاء امنیت هم تاکید کرد و افزود: تنها با نظم و امنیت است که می‌توان برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را به پیش برد.
 
اخبار عمومی - 06:40:39 1393/05/01

كمك 300 ميليوني به آزادي زندانيان جرائم غيرعمد
استاندار هرمزگان گفت: رمضان ماه نزول قرآن و رحمت الهي و استجابت دعاست و در اين ماه مي توانيم گام هاي مهمي را در راه كار خير و نيكو برداريم.
دكتر جاسم جادري در مراسم جشن گلريزان آزادسازي زندانيان جرائم غيرعمد كه با عنوان "دل هاي آسماني" برگزار شد با بيان اينكه همه ما در معرض امتحان الهي قرار داريم، عنوان كرد: كمك به آزادسازي و پرداخت ديه افرادي كه مرتكب جرائم غيرعمد شده اند نيز نوعي امتحان الهي است كه بايد در ماه مبارك رمضان به آن توجه داشته باشيم.
 
اخبار عمومی - 14:54:36 1393/04/26

برگزاری جشن گلریزان در بانک مسکن بندرعباس
مراسم جشن گلریزان برای آزاد ی زندانیان دیه و جرائم غیرعمد در سالن اجتماعات بانک مسکن بندرعباس برگزار شد.
در این جشن که با مشارکت ستاد دیه و بانک مسکن استان برگزار شد اعضاشورای شهر و مدیر کل زندانها، مدیر عامل ستاد دیه و مدیر شعب بانک مسکن استان ، مشتریان و خیرین بانک مسکن و جمعی از مسئولین استانی شرکت داشتند.
 
اخبار عمومی - 13:06:29 1393/04/26

آیین ویژه نخستین شب از لیالی قدر در زندان های هرمزگان برگزار شد
همزمان با شب های پرفضیلت ماه مبارک رمضان و با حضور جمع زیادی از مددجویان و کارکنان، مراسم احیاء شب های قدر در زندان های هرمزگان برگزار شد .
شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه معنوی، دعای پر فیض جوشن کبیر را قرائت کردند و قرآن بر سر گرفتن و از خداوند متعال درخواست غفران و مغفرت الهی مسالت کردند.
 
اخبار عمومی - 10:17:28 1393/04/26

بازدید فرماندار بندرلنگه از زندان این شهرستان
فرماندار بندرلنگه به همراه بخشدارمرکزی و شهردار بندرکنگ از زندان این شهرستان بازدید کرد.
ضرغامی با بیان اینکه احترام و حفظ کرامت انسانی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است گفت: زندان بندرلنگه با ایجاد امکانات و فضای فیزیکی مطلوب و رسیدگی به مشکلات مددجویان به خوبی به فرمایشات مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده که جای تقدیر و تشکر دارد.
 
اخبار عمومی - 12:38:44 1393/04/25

انس با آیات الهی زمینه ساز تربیت دینی است
مدیر کل زندان های هرمزگان ماه رمضان را فرصتی مناسب برای تقویت باورها وارزشهای دینی مددجویان دانست و گفت:در این ماه مبارک هیچ چیز باارزش تر از انس گرفتن با آیات الهی نیست.
اکبر سلیمانی که در محفل انس با قرآن زندان مرکزی بندرعباس سخن می گفت افزود: قرآن کریم بهترین راهنما برای انسان ها است و تفکر در آیات الهی انسان ها را در مسیر کمال و خودسازی قرار می دهد.
 
اخبار عمومی - 07:36:17 1393/04/25

کمک 580میلیون تومانی نیکوکاران هرمزگانی در جشن گلریزان بندرعباس
در دوازدهمین جشن گلریزان ستاد دیه هرمزگان ، خیرین بندرعباسی 580میلیون تومان برای آزادی زندانیان غیر عمد کمک کردند.
مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان گفت: با این مبلغ 3 زندانی دیه در استان آزاد می شوند.
مرادی نژاد افزود: بدهی 82 زندانی غیرعمد در هرمزگان 6 میلیارد و 200 میلیون تومان است.
 
اخبار عمومی - 10:43:34 1393/04/24

صدور احکام قضایی 26 نفر از متهمین در اردوگاه رودان
رییس دادگستری رودان در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی این شهرستان حضور یافت وپرونده 26 نفر از متهمین تحت قرار بررسی و احکام قضایی آنان را صادر کرد.
کوهزاد با بیان اینکه تشکیل دادگاه مددجویان در زندان موجب افزایش ضریب امنیتی و کاهش اطاله دادرسی می شود گفت:بازدید قضات از اردوگاه رودان برای بررسی و رفع مشکلات قضایی مددجویان در راستای کاهش جمعیت کیفری همچنان در دستور کار است.
 
اخبار عمومی - 11:05:42 1393/04/23

تجهیز زندان حاجی آباد به دوربین های مدار بسته
رییس زندان حاجی اباد از تجهیز این ندان به دوربین های مدار بسته خبر داد.
محمود بهرامی هدف از راه اندازی دوربینهای مداربسته را بالا بردن ضریب امنیتی زندان و جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:51:07 1393/04/23

برگزاری کلاس های روخوانی و روانخوانی قرآن در زندان بندرلنگه
به مناسبت ماه مبارک رمضان کلاس های روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ویژه کارکنان و مددجویان در زندان بندرلنگه در حال برگزاری است.
سبک روح رییس زندان بندرلنگه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی برای خودسازی و تهذیب نفس است گفت: باید از این فرصت بزرگ برای تغییر در رفتار و اعمال به نحو شایسته ای استفاده کرد.
 
اخبار عمومی - 10:34:54 1393/04/23

زبان قرآن زبان پرورش انسان ها است
رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت: زبان قرآن زبان پرورش و بهترین وسیله برای تربیت انسان ها است.
رضا درویشی در مراسم محفل انس با قرآن مددجویان با بیان اینکه قرآن كريم يكي از منابع مهم و اصلي در حوزه تعليم و تربيت اسلامي است افزود: کسانی که با قرآن مانوس شوند به سمت ارزش های اخلاقی و انسانی حرکت می کنند.
 
اخبار عمومی - 09:59:50 1393/04/22

دوره آموزشی امداد ونجات در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار شد
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: یک دوره آموزش امداد ونجات و کمک های اولیه در کانون برگزار شد.
حسین شیخ احمدی افزود: این دوره آموزشی با شرکت همه مددجویان و با همت جمعیت هلال احمر بندرعباس انجام شد.
وی دانش کمک های اولیه را برای هر فرد لازم دانست و بیان داشت: این دوره با هدف آگاهی و ارتقا مسئولیت اجتماعی مددجویان در جامعه برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 10:04:26 1393/04/21

کمک 800 میلیون ریالی خیران برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در حاجی آباد
جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستان حاجی اباد برگزار شد.
در این جشن خیران حاجی آبادی 800 میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.
فرماندار شهرستان حاجی آباد در این مراسم با بیان اینکه جرائم غیرعمد خارج از اراده افراد است، گفت: وجود محکومان غیرعمد در زندان نه تنها به حال شکات سودی ندارد بلکه زمینه بروز آسیب‎های اجتماعی را برای فرد و اعضای خانواده وی فراهم می‎کند و بار مالی زیادی به دولت تحمیل می‎کند.
 
اخبار عمومی - 09:45:38 1393/04/21

برگزاری مراسم ختم قرآن در زندان مرکزی بندرعباس
از ابتدای ماه مبارک رمضان مراسم ختم قرآن در زندان مرکزی بندرعباس آغاز شده وتا پایان این ماه مبارک ادامه دارد.
مدیر زندان مرکزی بندرعباس با اشاره به اینکه مراسم ختم قرآن تنها مختص به ماه مبارک رمضان نیست گفت: بهترین شیوه برای اصلاح وتربیت مددجویان بهره گیری از قرآن و انجام فعالیتهای قرآنی در زندان ها است.
 
اخبار عمومی - 07:59:48 1393/04/19

تقویت زیر ساخت های اشتغال و حرفه آموزی در زندان های هرمزگان
معاون اصلاح و تربیت زندان های هرمزگان خواستار تقویت زیر ساخت های اشتغال و حرفه آموزی در زندان های استان شد.
عباس لقمانی در جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان افزود: باید به حرفه آموزی مددجویان در زندان ها نگاهی تخصصی داشت و با برنامه ریزی مناسب زمینه جذب زندانیان فاقد مهارت های شغلی را فراهم کرد.
 
اخبار عمومی - 07:44:34 1393/04/19

بررسی درخواست های مددجویان در شورای طبقه بندی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد گفت: با حضور دادستان و قاضی ناظر جلسه شورای طبقه بندی زندان برگزار شد.
محمود بهرامی افزود: در این جلسه درخواست های 150 نفر از مددجویان برای مرخصی، اشتغال به کار و آزادی مشروط بررسی شد.
 
اخبار عمومی - 08:50:04 1393/04/18

نشست پیگیری و انجام دستورالعمل های اداری و سازمانی در زندان میناب
با حضور معاون اصلاح و تربیت و جمعی از روسای ستادی اداره کل زندان های استان، نشست پیگیری و انجام دستورالعمل های اداری و سازمانی در زندان میناب برگزار شد.  
اخبار عمومی - 08:33:12 1393/04/18

عفو و بخشش قاتل در زندان میناب
رییس زندان میناب گفت: قاتلی که به قصاص نفس محکوم شده بود با گذشت و بخشش خانواده مقتول از زندان میناب آزاد شد.
محمد فیروززاده با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه گذشت و نیکوکاری است افزود: خدواند متعال حق قصاص را به خانواده مقتول داده اما به بخشش هم توصیه فراوانی کرده اند که این خانواده با گذشت از قاتل، در این ماه مبارک زندگی دوباره به او بخشیدند.
 
اخبار عمومی - 07:48:02 1393/04/18

تاکید مدیر کل زندان های هرمزگان بر توانمند سازی خانواده زندانیان نیازمند
مدیر کل زندان های هرمزگان به همراه دادستان بندرعباس از ساختمان جدید انجمن حمایت از خانواده زندانیان بازدید و با تعدادی از خانواده زندانیان نیازمند گفتگو کرد.
اکبر سلیمانی با بیان اینکه خانواده زندانیان در معرض اسیب های اجتماعی فراوانی هستند گفت: توانمند کردن خانواده زندانیان نیازمند یکی از رسالت های انجمن ها است که باید این مهم در اولویت برنامه ها قرار گیرد.
 
اخبار عمومی - 11:01:13 1393/04/16

تقدیر از تلاش های رییس زندان حاجی آباد
رئیس دادگستری و دادستان حاجی آباد طی دیداری، از رییس زندان این شهرستان به دلیل اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی با اهداء لوحی، تقدیر و تشکر کردند.
روح الامینی رییس دادگستری حاجی آباد گفت: اقداماتی که در زندان حاجی آباد انجام می شود بسیار تحسین برانگیز است که این مهم زمینه بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه را فراهم می کند.
 
اخبار عمومی - 11:46:56 1393/04/15

تقدیر از فعالیت های اشتغالزایی رییس اردوگاه رودان
مدیر کل زندان های هرمزگان با حضور در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان به نیابت از مدیر عامل بنیاد تعاون و حرفه آموزی زندانیان کشور از رییس و معاون اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان تقدیر و تشکر کرد.  
اخبار عمومی - 11:18:16 1393/04/15

سرکشی مداوم روسای زندان ها از واحد قرنطینه
مدیر کل زندان های هرمزگان بر سرکشی مداوم روسای زندان ها از واحد قرنطینه زندان تاکید کرد.
اکبر سلیمانی در جلسه شورای اداری زندان های هرمزگان که به میزبانی اردوگاه رودان برگزار شد افزود:روسای زندان ها باید با حضور روزانه در اندرزگاه قرنطینه، مددجویان را نسبت به قوانین و مقررات زندان آگاه کنند.
 
اخبار عمومی - 10:01:48 1393/04/12

برگزاری جشنواره ورزشی ویژه بانوان شاغل در زندان های هرمزگان
جشنواره مسابقات ورزشی ویژه بانوان شاغلِ زندان های هرمزگان به میزبانی زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
این مسابقات با شرکت 30 نفر و در سه رشته آمادگی جسمانی، تنیس روی میز و بدمینتون بر گزار شد.
در پایان این مسابقات خانم ها فاطمه امیری، زینب مریدی و هانیه زارعی به ترتیب عناوین نخست رشته های آمادگی جسمانی، تنیس روی میز و بدمینتون را بدست آوردند.
 
اخبار عمومی - 09:04:03 1393/04/10

چند خبر کوتاه از زندان حاجی آباد
*فرمانده انتظامی حاجی آباد از زندان این شهرستان بازدید کرد.
محمود بهرامی رییس زندان حاجی آباد هدف از این بازدید را رفع مشکلات انگشت نگاری، عکاسی و اعزام نیرو به زندان عنوان کرد که منجر به تبادل نظر و ارائه راهکارهای مناسب شد.
*هیئت بازرسی اداره کل از زندان حاجی اباد بازدید کرد.
در این بازدید مشکلات قضایی، اداری و پرسنلی بررسی و راهکارهای لازم نیز ارائه شد.
 
اخبار عمومی - 08:41:15 1393/04/10

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ومذهبی به مناسبت ماه مبارک رمضان در اردوگاه رودان
رییس اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی رودان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی با اولویت برنامه های قرآنی در این اردوگاه برگزار می شود.
رضا درویشی افزود: برگزاری مراسم ختم قرآن ومسابقات قرآنی ویژه کارکنان ومددجویان ، وبرگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع رمضان،حضرت علی(ع) ولیالی قدر از مهمترین این برنامه ها است.
وی گفت: در این ماه مددجویانی که شرایط لازم را داشته باشند به مرخصی ویژه ماه مبارک رمضان اعزام می شوند.
 
اخبار عمومی - 08:27:16 1393/04/10

آغاز بازسازی آخرین اندرزگاه زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از آغاز بازسازی آخرین و بزرگترین اندرزگاه این زندان خبر داد.
حسن مرسلپور با بیان اینکه پیش از این کار بازسازی 12 اندرزگاه به پایان رسیده است گفت: پیش بینی می شود تا 2 ماه آینده کار بازسازی این اندرزگاه نیز به پایان برسد.
وی با بیان اینکه ظرفیت این اندرزگاه 400 نفر است افزود: برای بازسازی بزرگترین اندرزگاه زندان بندرعباس حدود 300 میلیون تومان اعتبار نیاز است.
 
اخبار عمومی - 09:32:11 1393/04/09

نسبت به تعیین مجازات زندان دقت بیشتری شود
رییس کل دادگستری هرمزگان به همراه اعضا شورای قضایی استان، معاونین و جمعی از قضات در آخرین روز از هفته قوه قضاییه از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
حجت الاسلام اکبری ابتدا از فضاهای در حال بازسازی زندان بازدید و سپس به اندرزگاهها رفت و از نزدیک به بررسی مشکلات قضایی مددجویان پرداخت.
وی سپس در نشستی با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان،دادستان و معاونان دادگستری مشکلات زندان را مورد ارزیابی قرار داد و نسبت به کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 07:06:01 1393/04/08

تمرکز برنامه ها بر فعالیت های قرآنی در ماه مبار ک رمضان
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان بر تمرکز برنامه ها بر فعالیت های قرآنی در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.
موسی رامشک در نشستی با مسئولین فرهنگی زندان های استان در بندرعباس افزود: لحظه لحظه ماه مبارک رمضان ارزشمند است و باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا مددجویان از ظرفیت های این ماه پر برکت استفاده کافی را ببرند.
 
اخبار عمومی - 09:36:47 1393/04/07

برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قضات و دادیاران دادگستری در زندان میناب
به مناسبت هفته قوه قضاییه محفل نورانی انس با قرآن با حضور رییس دادگستری،دادستان و جمعی از قضات میناب در زندان این شهرستان برگزار شد.
رییس دادگستری میناب در جمع مددجویان گفت: سعادت و آرامش انسان در گرو توکل به خدا و توسل به قرآن است.
 
اخبار عمومی - 08:46:29 1393/04/07

غبارروبی گلزار شهدا به مناسبت هفته قوه قضاییه
به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور کارکنان زندانها،دادگستری ودستگاههای تابعه قوه قضاییه در استان هرمزگان گلزار شهدای بندرعباس غبارروبی شد. همچنین سایر کارکنان زندانهای استان در شهرستانها با حضور در گلزار شهدا یادوخاطره دلاورمردیها واز جان گذشتگی های آنان را گرامی داشتند  
اخبار عمومی - 08:29:42 1393/04/07

تجلیل از کارکنان نمونه زندان های هرمزگان به مناسبت هفته قوه قضاییه
به مناسبت هفته قوه قضاییه و با حضور استاندار هرمزگان از کارکنان نمونه زندان ها و دستگاههای تابعه قوه قضاییه در بندرعباس تجلیل شد.  
اخبار عمومی - 11:05:56 1393/04/05

نهالستان و مرکز اقامتی بنیاد تعاون در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان
به مناسبت هفته قوه قضاییه و با حضور مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور و مدیر کل زندان های هرمزگان نهالستان و مرکز اقامتی بنیاد تعاون زندانیان در مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان به بهره برداری رسید.  
اخبار عمومی - 07:27:33 1393/04/05

5 هزار ختم قرآن تا پایان ماه مبارک رمضان در زندان های هرمزگان انجام می شود
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه بهترين اعمال در شبها و روزهاى ماه مبارك رمضان، تلاوت قرآن است گفت: با برنامه ریزیهای انجام شده 5 هزار ختم قرآن تا پایان ماه مبارک رمضان در زندان های هرمزگان انجام می شود.  
اخبار عمومی - 07:50:54 1393/04/04

قهرمانی تیم زندان بندرعباس در مسابقات فوتسال کارکنان زندان های هرمزگان
مسابقات فوتسال کارکنان زندان های هرمزگان با قهرمانی تیم زندان مرکزی بندرعباس به پایان رسید.
در دیدار پایانی این مسابقات تیم زندان بندرعباس با نتیجه 3 بر 1 از سد تیم زندان میناب گذشت و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
 
اخبار عمومی - 11:31:12 1393/04/03

زندانبانی کاری مهم و حساس است
رییس زندان میناب در نشست ماهانه با کارکنان یگان حفاظت و مراقبین این زندان گفت: زندانبانی کاری مهم و حساس و از ارکان تامین امنیت جامعه است.
محمد فیروززاده با بیان اینکه ارتقا امنیت زندان از اولویت های مهم کاری است افزود: اگر نظم وامنیت در زندان جدی گرفته نشود هیچ کدام از برنامه های اصلاحی وتربیتی را نیز نمی توان انجام داد.
 
اخبار عمومی - 08:01:19 1393/04/02

به زودی شاهد کاهش محسوس جمعیت کیفری زندان بندرعباس خواهیم بود
نشست کمیته کاهش جمعیت کیفری زندانیان با حضور معاون قضایی رییس کل دادگستری هرمزگان،رییس دادگستری بندرعباس، معاون دادستان در امور اجرای احکام، قاضی ناظر و مدیر زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
مدیر زندان مرکزی بندرعباس با بیان اینکه این کمیته به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های قانون جدید مجازات اسلامی و آیین نامه کاهش جمعیت کیفری تشکیل شده است گفت: به زودی شاهد محسوس کاهش جمعیت کیفری زندان بندرعباس خواهیم بود.
 
اخبار عمومی - 10:45:29 1393/04/01

افزایش و ارتقای کارایی کارکنان موجب پویایی دستگاه می شود
معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان گفت: افزایش و ارتقای کارایی کارکنان موجب پویایی دستگاه می شود وهمه کارکنان باید به این سمت حرکت کنند.
عبدالحمید دولتی در بازدید از زندان حاجی آباد افزود:همه کارکنان نقش مهمی در اجرای سیاست های سازمانی دارند و یاید با هدف گذاری مناسب برای پیشبرد اهداف سازمانی تلاش کنند.
 
اخبار عمومی - 11:14:00 1393/03/31

حرفه آموزی از راهکارهای کاهش اسیب در زندان است
مدیر زندان مرکزی بندرعباس بر آموزش مهارت های شغلی در زندان تاکید کرد و گفت: حرفه آموزی از راهکارهای کاهش اسیب رفتارهای پر خطردر زندان است.
حسن مرسلپور در بازدید از کارگاههای فنی حرفه ای و صنایع دستی زندان افزود: حضور مددجویان در برنامه های آموزشی و حرفه اموزی زندان ، موجب یادگیری مهارت دلخواه و پر شدن اوقات فراغت آنان می شود.
 
اخبار عمومی - 13:44:41 1393/03/28

امکانات خوبی برای مهارت آموزی زندانیان در اردوگاه رودان فراهم شده است
مدیر کل زندان های هرمزگان با بیان اینکه یکی از دغدغه های سازمان زندان ها اشتغال زندانیان است گفت: امکانات خوبی برای مهارت آموزی زندانیان در اردوگاه رودان فراهم شده است.
اکبر سلیمانی در بازدید از اردوگاه حرفه اموزی و کاردرمانی رودان خطاب به مددجویان افزود:باید از ظرفیت های ایجاد شده برای فرا گرفتن مهارت حداکثر استفاده را برد.
 
اخبار عمومی - 08:08:11 1393/03/26

باید براساس الگوهای اسلامی زندگی کرد
مدیر کل زندانهای هرمزگان گفت: افرادی که زندگی آنان براساس الگوهای اسلامی است دچار لغزش و خطا نمی شوند و همیشه در جامعه سربلند هستند.
اکبر سلیمانی در دیدار صمیمی با مددجویان کانون اصلاح و تربیت بندرعباس افزود: ضعف بنیه دینی و اسلامی یکی از دلایل پرخاشگری و ارتکاب جرم است که باید مبانی اعتقادی و اخلاقی را ارتقا داد.
 
اخبار عمومی - 11:15:17 1393/03/25

مدیریت جهادی تضمینی برای موفقیت درکار است
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: جهاد کلمه ای مقدس است که ریشه در نظام ارزشی و اسلامی دارد و با بهره گیری از مدیریت جهادی موفقیت در کار تضمین است.
حجت الاسلام اکبری در نشست شورای قضایی استان که به میزبانی اردوگاه رودان برگزار شد افزود: باید با پیاده سازی ارزش ها و نهادینه کردن روحیه جهادی در کار، فعالیت ها را ارتقاء بخشید.
 
اخبار عمومی - 07:41:30 1393/03/24

بستر مناسبی برای اصلاح وتربیت مددجویان در زندان حاجی آباد فراهم شده است
رییس دادگستری حاجی آباد گفت: اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی در زندان حاجی آباد انجام شده و بستر مناسبی برای اصلاح و تربیت مددجویان فراهم شده است.
روح الامینی در بازدید از زندان حاجی آباد افزود:وضعیت نگهداری مددجویان و بهداشت اماکن و اندرزگاههای زندان بسیار مطلوب است و این اقدامات ارزشمند و قابل تقدیر است.
 
اخبار عمومی - 10:36:46 1393/03/22

پایان بازسازی قرنطینه زندان بندرلنگه
رییس زندان بندرلنگه گفت: بازسازی قرنطینه این زندان با عنوان واحد سلامت به پایان رسید.
حسین سبک روح افزود:برای بازسازی واحد سلامت حدود 700 میلیون ریال هزینه شده است.
وی عنوان داشت: هم اکنون ظرفیت این واحد از 30 به 80 نفر نیز افزایش یافته است.
رییس زندان بندرلنگه هدف از اجرای این طرح را ایجاد محیطی سالم و کاملا بهداشتی واحترام به کرامت انسانی مددجویان عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 10:30:05 1393/03/22

تشکیل دادگاه 17 نفر از متهمان حوزه قضایی بندرخمیر در زندان مرکزی بندرعباس
با حضور رییس دادگستری شهرستان خمیر دادگاه 17 نفر از متهمان حوزه قضایی آن شهرستان در زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
لرکجوری در این جلسه که با حضور وکلای مدافع متهمان برگزار شد هدف از تشکیل دادگاه در زندان را جلوگیری از اطاله دادرسی و رعایت بیشتر مسائل امنیتی عنوان کرد.
 
اخبار عمومی - 06:18:30 1393/03/21

دستگاه قضا به مجرمان به عنوان آسیب دیدگان اجتماعی می نگرد
رییس دادگستری بستک با حضور در زندان بندرعباس با تعدادی از زندانیان حوزه قضایی بستک دیدار و مشکلات قضایی انان را مورد بررسی قرار داد.
شنبه زاده سپس در دیدار با مدیر زندان بندرعباس گفت:دستگاه قضایی به مجرمان به عنوان اسیب دیدگان اجتماعی می نگرد و از هر تلاشی برای اصلاح آنان استقبال می کند.
 
اخبار عمومی - 06:36:14 1393/03/20

آموزش190 هزار ساعت مهارت های فنی و حرفه ای به مددجویان در زندان های هرمزگان
مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: با امضا تفاهم نامه جدید با اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان، امسال مددجویان 190 هزار ساعت مهارت های فنی و حرفه ای در زندان ها فرا می گیرند.
اکبر سلیمانی افزود:این آموزش ها برای 804 مددجو در 18 رشته پیش بینی شده که قابل افزایش است.
 
اخبار عمومی - 06:44:52 1393/03/18

کاشت پنبه در مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از کاشت پنبه در مجتمع کشاورزی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی گفت:حدود 4 هکتار از زمین های کشاورزی مجتمع تسطیح شده که به زیر کشت پنبه رفت است.
 
اخبار عمومی - 07:25:05 1393/03/17

آموزش های دینی و فنی وحرفه ای در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس پویا و اثر بخش است
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه بندرعباس گفت:اقدامات شایسته ای در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس در حال انجام است و آموزش های دینی و فنی وحرفه ای در این مرکز پویا و اثر بخش است.
حجت الاسلام والمسلمین برزگر در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس با بیان اینکه امکانات خوبی برای اصلا وح تربیت مددجویان فراهم شده است افزود: باید از این فرصت برای تزکیه نفس و تعالی اخلاق و معنویت استفاده کرد.
 
اخبار عمومی - 06:36:59 1393/03/17

قهرمانی تیم حاجی آباد در مسابقات والیبال کارکنان زندان های استان
مسابقات کارکنان زندان های استان با شرکت تیم هایی از حاجی آباد،میناب،کانون اصلاح و تربیت و زندان بندرعباس به میزبانی حاجی اباد و به صورت تک حذفی برگزار شد.
در این مسابقات ابتدا تیم میزبان 3بر 1 زندان بندرعباس را شکست داد و تیم میناب هم با همین نتیجه کانون اصلاح و تربیت را برد.
در دیدار فینال هم تیم زندان حاجی اباد در سه ست پیاپی از سد تیم میناب گذشت و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را به دست آورد.
 
اخبار عمومی - 11:04:38 1393/03/13

آزادی 27 زندانی جرائم غیر عمد از زندان های هرمزگان
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 27 زندانی جرائم غیر عمد با کمک های بلاعوض از زندان های استان آزاد شدند.
احمد مرادی نژاد اظهارداشت: این زندانیان با 20 میلیارد ریال کمک های بلاعوض صندوق خسارت های بدنی و بیمه ، ستاد دیه و گذشت شکات و اولیای دم آزاد شدند.
 
اخبار عمومی - 11:26:11 1393/03/12

آغاز دوره آموزشی بنای سفت کار در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
با همکاری سازمان فنی و حرفه ای دوره آموزشی بنای سفت کار در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس آغاز شد.
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: در این دوره آموزشی 15 مددجو مهارت های لازم را در مدت دوماه فرا می گیرند.
 
اخبار عمومی - 10:46:19 1393/03/12

برداشت صیفی جات از مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد از برداشت محصولات صیفی از مجتمع کشاورزی این زندان خبر داد.
محمود بهرامی گفت: حدود 20 هکتار از زمین های مجتمع کشاورزی به زیر کشت صیفی جات رفته که برای حدود 150 مددجواشتغال ایجاد شده است.
 
اخبار عمومی - 09:32:53 1393/03/12

اعزام کارکنان زندان میناب به اردوی تفریحی
به مناسبت اعیاد شعبانیه کارکنان زندان میناب به اردوی تفریحی جزیره هرمز اعزام شدند.
رییس زندان میناب ایجاد انگیزه و شادابی روحیه پرسنل را از اهداف اصلی اعزام کارکنان به اردوهای تفریحی عنوان کرد.
محمد فیروززاده گفت:بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هر ماه یک بار کارکنان زندان به اردوهای تفریحی و زیارتی اعزام می شوند.
 
اخبار عمومی - 12:24:29 1393/03/10

نشست صمیمی مدیرکل زندانهای هرمزگان با بیش از80نفر از کارکنان بخشهای مختلف زندان بندرعباس
در این نشست مرسلپور مدیر زندان بندرعباس با اشاره به فعالیتهای چشمگیر در زمینه های مختلف عمرانی ، امنیتی ، قضایی و فرهنگی انجام شده اظهار داشت ؛ همت کارکنان سخت کوش زندان بندرعباس و نگاه ویژه مدیرکل به زندانها همراه با نظارت و راهنمایی مستمر ایشان این زندان را به مجموعه ای پویا و نمونه تبدیل کرده است .  
اخبار عمومی - 13:18:31 1393/03/05

توکل بر خدا و اتحاد با یکدیگر رمز تمام آزادی هاست
مدیرکل زندانهای استان هرمزگان به مناسبت یوم الله سوم خرداد ضمن شرکت در جلسه شورای اداری زندان میناب از کل مجموعه زندان نیز بازدید نمودند .
اکبر سلیمانی در جمع صمیمی همکارانش آنان را دعوت به بهرمندی از فضیلت و رحمت و مغفرت ماه رجب نموده و بیان داشتند ؛ توکل بر خدا و اتحاد با یکدیگر رمز تمام آزادی هاست . اولی انسان را از سیطره نفس و دومی سرزمین را از دست اندازی دشمن آزاد می سازد .
ایشان ضمن تأکید بر دقت و هوشیاری در امر زندانبانی و اولویت دادن به اهداف و سیاستهای سازمان خواستار کار همراه با پشتکار و خلوص نیت از سوی تمامی پرسنل شده و از مسئولین زندان خواستند همواره حضور فعال در بین مددجویان داشته و از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را بررسی و پیگیری نمایند .
در پایان جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید .
 
اخبار عمومی - 09:04:51 1393/03/05

بازسازی زندانها با جدیت ادامه دارد ...
مدیرکل زندانهای استان طی یوم جاری از اندرزگاههای در حال بازسازی زندان مرکزی بازدید نمودند .
اکبر سلیمانی ضمن این بازدید در جمع همکارانش بیان داشت ؛ روحیه سازندگی در همه ابعاد زندانبانی باید نهادینه و ماندگار شود و امر اصلاح در زندانها باید همه جانبه باشد . بازسازی و نوسازی فضاهای کهنه و فرسوده می تواند امر اصلاح و تربیت را آسان تر نماید و برای همه استفاده کنندگان آرامش خاطر بیشتری ایجاد نماید .
 
اخبار عمومی - 13:07:17 1393/02/29

نقش کلیدی و مؤثر مددکاران در فرآیند زندانبانی
به مناسبت روز مددکاری و تجلیل از فعالیتهای صورت گرفته مددکاران زندانهای استان مراسمی در مورخه 28/2/93 با حضور مدیرکل زندانهای استان ، معاون سلامت و اصلاح و تربیت ، رئیس اداره قضایی ، رئیس مرکز امور خدمات اجتماعی و مددکاران زندانها ، بازداشتگاهها و انجمن حمایت شهرستانهای استان برگزار گردید .
در ابتدای جلسه با هدف ارتقاء دانش قضایی مددکاران توسط معاون دادستان بندرعباس آقای قهرمانی نقش مددکاری اجتماعی در قوانین جدید و همچنین موارد مرتبط با فعالیت مددکاران در قانون مجازات اسلامی جدید تشریح گردید.
 
اخبار عمومی - 09:17:32 1393/02/29

در موقعیت کنونی که همه امراض و استرس ها ما را احاطه کرده اند بهترین راه شفابخش ورزش است .
جلسه شورای ورزش در اداره کل زندانهای هرمزگان با حضور اعضا و با هدف برنامه ریزی پیرامون امورات ورزشی در سال جاری برگزار گردید .
اکبر سلیمانی مدیرکل و رئیس شورای ورزش اداره کل با اشاره به اهمیت ویژه ورزش در زندانها و تأثیرات مثبت جسمی و روانی آن بیان داشتند :
در موقعیت کنونی که همه امراض و استرس ها ما را احاطه کرده اند بهترین راه شفابخش ورزش است .باید تلاش کنیم فرهنگ ورزش را نهادینه کنیم و کل جامعه زندان را پوشش دهیم .
ورزش باید با برنامه ریزی صحیح جزء اولویت های فعالیتهای فرهنگی قرار داده و زمینه های ایجاد انگیزه در بین افراد تقویت گردد .
ایشان با اشاره به پتانسیل موجود خواستار اهتمام ویژه همه اعضای شورا در این امر گردید .
دراین جلسه در خصوص نحوه استفاده زندانیان از تماشای مسابقات جام جهانی تبادل نظر شد .
 
اخبار عمومی - 08:49:03 1393/02/29

بررسی مشکلات قضایی مددجویان زندان میناب
با حضور رییس دادگستری میناب و جمعی از دادیاران و قضات مشکلات قضایی 76 نفر از مددجویان زندان این شهرستان بررسی شد.
محمد فیروززاده رییس زندان میناب حضور قضات در زندان را بسیار مهم و پر اهمیت خواند و گفت:دیدارهای چهره به چهره قضات با مددجویان و بررسی پرونده ها ، تاثیر مثبتی در روحیه آنان خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 09:00:38 1393/02/24

راه اندازی عطاری در زندان مرکزی بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از راه اندازی عطاری در این زندان خبر داد.
حسن مرسلپور افزود: این عطاری با همت واحد بهداشت و درمان زندان و با هزینه 50میلیون ریال راه اندازی شده است.
 
اخبار عمومی - 08:48:13 1393/02/24

بازدید فرمانده یگان حفاظت زندان های کشور از زندان مرکزی بندرعباس
فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها در معیت مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
سرهنگ محمودی از تمامی قسمت های زندان بازدید و توصیه های امنیتی را نیز ارائه کرد.
 
اخبار عمومی - 12:26:32 1393/02/21

هیچ سازمانی یگان حفاظت به وسعت و ماموریت سازمان زندان ها ندارد
فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان ها به اهمیت و حساسیت کار یگان حفاظت در زندان ها اشاره کرد و گفت:هیچ سازمانی یگان حفاظت به وسعت و ماموریت سازمان زندان ها ندارد.
سرهنگ محمودی در مراسم معرفی فرمانده یگان حفاظت زندان های هرمزگان در بندرعباس افزود:نگهبانی زندان دارای حساسیت مضاعف است و علاوه بر تامین امنیت پوسته داخلی باید مراقب امنیت حیطه بیرونی زندان نیز بود.
 
اخبار عمومی - 12:04:14 1393/02/21

بررسی مشکلات قضایی مددجویان با حضور معاونین دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در زندان
با حضور معاونین،دادیاران و بازپرسان شعبات دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس در زندان مشکلات قضایی مددجویان بررسی شد.
مرسلپور مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: در این دیدار چهره به چهره بیش از 100 نفر از مددجویان مشکلات خود را با قضات در میان گذاشتند.
 
اخبار عمومی - 06:50:00 1393/02/17

بازدید رییس دادگستری حاجی آباد از زندان بندرعباس
رییس دادگستری حاجی آباد در زندان مرکزی بندرعباس حضور یافت و ضمن دیدار با رییس زندان از نزدیک به بررسی مشکلات قضایی محکومان و متهمان حوزه قضایی آن شهرستان پرداخت.
روح الامینی در این بازدید با اشاره به قانون جدید مجازات اسلامی گفت:استفاده از معافیت و تعلیق مجازات بویژه در جرائم سبک در راستای کاهش جمعیت کیفری را در دستور کار داریم.
 
اخبار عمومی - 09:36:06 1393/02/16

یاد خدا انسان ها را از اعمال زشت و ناپسند باز می دارد
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت:یاد و ذکر خداوند سبحان انسان ها را از اعمال خلاف قانون و زشت و ناپسند باز می دارد و راه سعادت و تقوا را به روی انها می گشاید.
حسین شیخ احمدی در دیدار با مددجویان کانون اصلاح و تربیت انان را به خواندن نماز تشویق کرد و افزود:نماز انسان ها را از معصیت،گناه و زشتی دور می کند و آنان را به کمال می رساند.
 
اخبار عمومی - 08:39:15 1393/02/16

بررسی پرونده 40 نفر از مددجویان در جلسه شورای طبقه بندی زندان حاجی آباد
رییس زندان حاجی آباد گفت: با حضور دادستان و قاضی ناظر جلسه شورای طبقه بندی زندان برگزار شد.
محمود بهرامی افزود: در این جلسه درخواست های 40 نفر از مددجویان برای مرخصی، اشتغال به کار و آزادی مشروط بررسی شد.
 
اخبار عمومی - 08:11:41 1393/02/16

برنامه های اصلاحی و تربیتی باید هدفمند باشد
مدیر کل زندانهای هرمزگان گفت: برنامه های اصلاحی و تربیتی را باید به صورت هدفمند و منسجم به پیش برد تا از بروز رفتارهای پر خطر مددجویان جلوگیری شود.
اکبر سلیمانی در بازدید از بازداشتگاه جاسک افزود: باید با آسیب شناسی مناسب برنامه ها، به گونه ای برنامه ریزی کرد تا زمینه بازسازی شخصیت و اصلاح رفتارهای هنجارشکنانه مددجویان فراهم شود.
 
اخبار عمومی - 11:25:29 1393/02/15

تربیت 47 نفر حافظ قرآن کریم در زندان های هرمزگان
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان از تربیت 47 مددجوی حافظ قرآن کریم در زندان های استان خبرداد.
موسی رامشک گفت: این مددجویان با آموزش های مداوم موفق شدند یک جزء تا کل قرآن کریم را حفظ کنند.
 
اخبار عمومی - 07:42:34 1393/02/15

مددجویی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس بعد از چهار سال به مرخصی رفت
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: مددجویی که به جرم قتل عمد در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس نگهداری می شد با موافقت دادستان بندرعباس به مرخصی اعزام شد.
حسین شیخ احمدی افزود:با تلاش و پی گیری مددکار کانون و رضایت خانواده مقتول،قصاص تبدیل به دیه شد و این مددجو بعد از چهار سال به مرخصی رفت.
 
اخبار عمومی - 08:57:01 1393/02/14

برگزاری کلاس اندیشه های مطهری در بازداشتگاه پارسیان
به مناسبت گرامیداشت شهادت استاد مطهری و روز معلم کلاس اندیشه های مطهری در بازداشتگاه پارسیان برگزار شد.
سنجری رییس بازداشتگاه پارسیان با بیان اینکه زندان ها به مراکز آموزشی تبدیل شده اند گفت: کارکنان زندان ها نیز معلمان این مراکز آموزشی هستند که با تلاش دوچندان برای اصلاح و تربیت افراد به خطا رفته تلاش می کنند.
 
اخبار عمومی - 08:48:15 1393/02/14

کاشت نهال در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس از کاشت 150 اصله نهال لیمو و پرتقال در فضای داخلی و بیرونی کانون خبرداد.
حسین شیخ احمدی هدف از این اقدام را زیبا سازی فضای کانون و افزایش نشاط و شادابی بیشتر مددجویان عنوان کرد
 
اخبار عمومی - 08:37:22 1393/02/14

بازدید رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس
در راستای کاهش جمعیت کیفری وجلوگیری از اطاله دادرسی رییس دادگستری میناب از کانون اصلاح وتربیت بندرعباس بازدید کرد.
رییس دادگستری میناب در این بازدید به بررسی مشکلات مددجویان آن حوزه قضایی پرداخت وراهکارهای لازم را نیز ارائه کرد.
 
اخبار عمومی - 08:25:48 1393/02/14

بخشش قاتل پای چوبه دار در زندان بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از رهايي يافتن يك مددجو از قصاص نفس به دنبال رضايت خانواده مقتول خبر داد.
حسن مرسلپور افزود: خانواده مقتول به شرط ساخت مسجد یا مدرسه در یکی از روستاهای حاجی آباد از اجرای حکم گذشتند.
وی بیان داشت: اولیای دم اگر چه می توانستند قصاص مجرم را انتخاب کنند اما با کاری خداپسندانه عملی نیک و پایدار را انجام دادند.
 
اخبار عمومی - 10:03:04 1393/02/13

استقبال کم نظیر مددجویان از مرکز هنری شهید آوینی زندان مرکزی بندرعباس
رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های هرمزگان گفت:با فراهم کردن امکانات و زیر ساخت های مناسب در مرکز هنری شهید آوینی زندان بندرعباس شاهد اسقبال کم نظیر مددجویان از این مرکز هستیم.  
اخبار عمومی - 09:20:53 1393/02/13

تسطیح 3 هکتار از اراضی مجتمع کشاورزی زندان حاجی آباد برای کاشت محصولات کشاورزی
رییس زندان حاجی آباد از تسطیح 3 هکتار از اراضی مجتمع کشاورزی این زندان برای کاشت محصولات جدید خبرداد.
محمود بهرامی افزود:در این اراضی حدود یک هزار اصله نهال از نوع نارنگی،گلابی و پرتقال به زیر کشت رفته که زمینه اشتغال 30 مددجو را فراهم کرده است.
 
اخبار عمومی - 10:58:48 1393/02/11

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان بندرعباس
مدیر کل زندان های استان با حضور در زندان بندرعباس در معیت مرسلپور مدیر زندان از پروژه های عمرانی در حال اجرا در این زندان بازدید کردند.
سلیمانی در این بازدید اظهار داشت: بهسازی فضای فیزیکی زمینه بهره گیری حداکثری از امکانات موجود به منظور نگهداری مطلوب مددجویان را فراهم می سازد.
 
اخبار عمومی - 07:36:05 1393/02/10

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان حاجی آباد
مدیر کل زندان های هرمزگان به همراه معاون اصلاح و تربیت و رییس بازرسی اداره کل از زندان حاجی آباد بازدید کرد.
سلیمانی ابتدا به مجتمع کشاورزی زندان رفت و اشتغال ایجاد شده برای مددجویان را مطلوب ارزیابی کرد.
 
اخبار عمومی - 08:21:22 1393/02/09

بهره برداری از اندرزگاه مراقبت و سلامت زندان حاجی آباد
با حضور معاون دادستان کل کشور و دادیار دیوان عالی کشور اندرزگاه مراقبت و سلامت زندان حاجی آباد به بهره برداری رسید.
معاون دادستان کل کشور با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در زندان حاجی اباد گفت: همه زیر ساخت های لازم برای اصلاح و تربیت مددجویان در زندان حاجی آباد فراهم و فعالیت های انجام شده نیز بسیار اثر بخش است.
 
اخبار عمومی - 08:06:05 1393/02/09

پرداخت 9 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به زندانیان آزاد شده
رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان هرمزگان گفت: سال گذشته 9 میلیاردو430 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویانی که از زندان آزاد شدند پرداخت شد.  
اخبار عمومی - 07:25:45 1393/02/08

زندان ها نقشی اساسی در فراهم سازی زمینه برگشت سالم مجرمین به جامعه دارند
معاون دادستان کل کشور به همراه دادستان بندرعباس و مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کرد.
فیروزی گفت:زندان ها نقشی اساسی در فراهم سازی زمینه برگشت سالم مجرمین به جامعه دارند.
 
اخبار عمومی - 10:09:03 1393/02/07

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان میناب
مدیر کل زندان های استان به همراه معاون اصلاح و تربیت از زندان میناب بازدید کرد.
اکبر سلیمانی ضمن بازدید از اندرزگاهها،مجتمع تفریحی و کتابخانه با تعدادی از مددجویان نیز گفتگو کرد.
 
اخبار عمومی - 09:38:22 1393/02/07

برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه بانوان شاغل در اداره کل زندانهای هرمزگان
به مناسبت هفته زن یکدوره مسابقه کتابخوانی با عنوان غریب مادر ویژه کارکنان در اداره کل زندانهای استان برگزار شد.
تمامی کارکنان شاغل در اداره کل در این مسابقه فرهنگی شرکت کردندکه در پایان 4 نفر مورد تشویق قرار گرفتند.
 
اخبار عمومی - 09:22:56 1393/02/07

تلاش وجدیت کارکنان در زندان بندرلنگه قابل تقدیر است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: علیرغم کمبود فضای فیزیکی ،اقدامات بسیار ارزشمندی در زندان بندرلنگه انجام شده است.
اکبر سلیمانی در بازدید از زندان بندرلنگه با بیان اینکه تلاش و جدیت کارکنان در این زندان قابل تقدیراست افزود: جوی مناسب وبدون هرگونه تنش در زندان حکم فرماست که این مهم روند اصلاح و تربیت زندانیان را سرعت می بخشد.
 
اخبار عمومی - 07:56:48 1393/02/06

بازدید رییس اداره مرکز بهداشت میناب از زندان این شهرستان
به مناسبت هفته سلامت رییس مرکز بهداشت میناب به همراه جمعی از کارشناسان آن مرکز از زندان این شهرستان بازدید کرد.
بهزادی بعد از سرکشی از قرنطینه و اندرزگاهها گفت: در زندان میناب کارهای بسیار مطلوبی در خصوص بهداشت و درمان و بهداشت و محیط برای سلامتی مددجویان انجام شده که قابل تقدیر است.
 
اخبار عمومی - 07:55:29 1393/02/06

اجرای احکام امنیت پایدار را به دنبال خواهد داشت
دادیار شعبه اول اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس با حضور در زندان مرکزی بندرعباس با تعدادی از محکومان دیدار و به بررسی مسایل قضایی آنان پرداخت.
علیدوستی گفت:اجرای احکام فطعیت یافته را وظیفه و رسالت خود می دانیم و امیدواریم شاهد گسترش امنیت پایدار با برخورد قانونی با هنجار شکنان باشیم.
 
اخبار عمومی - 09:42:00 1393/02/04

اگر سایه چنین پدری بالای سرم بود....
از صبح که به محل کارش وارد می شود ابتدا وارد اندرزگاهها شده و وضعیت مددجویان را بررسی می کند. یکی از مددجویان می گوید اگر اول صبح او را نبینیم روزمان شب نمی شود.عجیب به او عادت کردیم.
اینجا نوجوانان زیر 18 سال نگهداری می شوند.اینجا کانون اصلاح و تربیت بندرعباس است.
 
اخبار عمومی - 09:45:59 1393/02/03

تجلیل از بانوان شاغل در زندان بندرلنگه
همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام ا... علیها از بانوان شاغل در زندان بندرلنگه قدردانی شد  
اخبار عمومی - 09:44:29 1393/02/03

برگزاری جلسه کمیته های پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان میناب
اولین جلسه جلسه کمیته های پیشگیری و کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در سال جدید در زندان میناب برگزار شد.
رییس زندان میناب در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه های پیشگیری کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندان از برنامه های مهم وراهبردی سازمانی است گفت:باید همه توان و تجهیزات را برای دستیابی به اهداف سازمانی به کار بست.
 
اخبار عمومی - 08:10:19 1393/02/03

بازدید دادستان رودان از زندان بندرعباس
دادستان شهرستان رودان با حضور در زندان بندرعباس از نزدیک با جمعی از مددجویان اندرزگاه نسوان دیدار و به مشکلات قضایی آنان رسیدگی کرد.
مختاری در این دیدار ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر خطاب به مددجویان گفت:کرامت و شان زنان در دین مبین اسلام بسیار بالاست و اگر شما به جایگاه ویژه خودتان توجه کنید هیچ گاه مرتکب جرم نمی شوید.
 
اخبار عمومی - 07:57:47 1393/02/03

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از بازداشتگاه پارسیان
مدیر کل زندان های استان به همراه جمعی از مسئولان ستادی از بازداشتگاه پارسیان بازدید کرد.
سلیمانی در این بازدید به صورت چهره به چهره با مددجویان گفتگو کرد و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
وی با اشاره به گرمای هوا بر بهداشت فردی و عمومی نیز تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 08:58:07 1393/02/02

نظم و انضباط سرلوحه کار همه کارکنان باشد
رییس کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت: نظم و انضباط باید سرلوحه کار همه کارکنان باشد چرا که با نهادینه شدن آن امنیت نیز ارتقاء می یابد.
حسین شیخ احمدی درجلسه شورای اداری کانون افزود: با رعایت نظم وانضباط، پیشرفت و موفقیت در کار حاصل خواهد شد و تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف سازمانی خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 08:44:27 1393/02/02

تجلیل از همسران پرسنل بازداشتگاه پارسیان در روز زن
به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) از همسران همه پرسنل بازداشتگاه پارسیان به اهدا هدایایی تجلیل و قدردانی شد.  
اخبار عمومی - 08:25:14 1393/02/02

دستیابی به اهداف سازمانی با همدلی و تلاش جهادی
رییس بازداشتگاه پارسیان گفت: در سال جدید باید با همدلی و تلاشی جهادی در جهت دستیابی به اهداف سازمانی حرکت کرد.
مرتضی سنجری در اولین جلسه شورای اداری بازداشتگاه پارسیان در سال 93 افزود:باید با برنامه ریزی مناسب،مددجویان را جذب برنامه های اصلاحی و تربیتی کرد.
 
اخبار عمومی - 08:22:33 1393/02/02

صدور احکام قضایی 9 نفر از مددجویان در اردوگاه رودان
درویشی رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان گفت:درراستای جلوگیری از اطاعه دادرسی رییس دادگستری رودان با حضور در زندان احکام قضایی 9 نفر از متهمین تحت قرار را صادر کرد.  
اخبار عمومی - 09:39:30 1393/02/01

بازدید از پروژه در حال ساخت زندان 500 نفری رودان
معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان از زندان در حال ساخت رودان بازدید کرد.
دولتی با بیان اینکه این زندان حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: در صورت تخصیص اعتبار این پروژه اواخر امسال به بهره برداری می رسد.
وی افزود: با بهره برداری از این زندان تراکم جمعیت کیفری زندان های استان هم کاهش می یابد.
معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان در ادامه از مجتمع کشاورزی اردوگاه رودان هم بازدید کرد و سپس در گفتگو با مددجویان به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
 
اخبار عمومی - 09:33:23 1393/02/01

بازدید مسئول حقوق شهروندی دادگستری هرمزگان از اردوگاه رودان
مسئول حقوق شهروندی دادگستری هرمزگان از تمامی قسمت های اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید کرد.
اعظمی سپس در گفتگوی چهره به چهره وضعیت مددجویان را بررسی قرار داد و به مشکلات و درخواست های انان رسیدگی کرد.
وی در ادامه از تلاشهای انجام شده در راستای رعایت حقوق شهروندی وفراهم کردن محیط مناسب برای اصلاح وتربیت مددجویان تقدیر وتشکر کرد.
 
اخبار عمومی - 09:26:36 1393/02/01

تجلیل از بانوان شاغل در زندان میناب
به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) از بانوان شاغل در زندان میناب تجلیل شد.
محمد فیروززاده رییس زندان میناب در این مراسم حضرت فاطمه(س) را الگویی برای همه زنان عالم دانست و گفت:یک زن مسلمان باید حضرت فاطمه(س) را سرمشق زندگی خود قرار دهد تا بتواند یک زن کامل باشد.
 
اخبار عمومی - 12:51:52 1393/01/31

برگزاری جشنواره ورزشی به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در زندان های هرمزگان
به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت روز زن جشنواره مسابقات ورزشی ویژه بانوان شاغل در زندان های هرمزگان برگزار شد.
این مسابقات در رشته های دو ومیدانی،دارت،دومینو و شطرنج و با حضور 25 شرکت کننده به میزبانی زندان مرکزی بندرعباس برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:52:14 1393/01/31

تجلیل از بانوان شاغل در اداره کل زندان های هرمزگان
به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه(س) و گرامیداشت مقام زن و روز مادر مراسم جشنی با حضور مدیر کل و تمامی کارکنان شاغل در اداره کل زندان های استان در بندرعباس برگزار شد.
مدیر کل زندان های هرمزگان در این مراسم به سیره زندگی حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی مناسب برای زنان عالم است وراه وروش این بانوی بزرگ اسلام باید مورد توجه همه زنان قرار گیرد.
 
اخبار عمومی - 18:54:27 1393/01/30

بخشش اولیای دم جان دوباره ای به قاتل به دار آویخته در زندان بندرعباس داد
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت: قاتلی که به قصاص نفس محکوم شده بود چند ثانیه بعد از اجرای حکم با تلاش معاون دادستان بندرعباس اولیا دم رضایت خود را اعلام کردند.
حسن مرسلپور بیان داشت: هم اکنون حال عمومی این مددجو رضایت بخش و در سلامت کامل است.
 
اخبار عمومی - 10:06:19 1393/01/30

آموزه های دینی انسان ها را قانونمند می کند
مدیر کل زندانهای هرمزگان خواستار توسعه و ارتقا آموزش تعالیم ارزشمند دینی و اسلامی به مددجویان در زندان ها شدو گفت: آموزه های دینی انسان ها را قانونمندمی کند.اکبر سلیمانی در نشستی با کارکنان زندان مرکزی بندرعباس افزود:فراگیر شدن آموزش های دینی و اسلامی امنیت اجتماعی را افزایش می دهد و کاهش آسیب ها و ناهنجاریهای اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.  
اخبار عمومی - 07:57:40 1393/01/28

اقدامات ارزشمندی در زندان بندرلنگه صورت گرفته است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت:اقدامات ارزشمند و شایسته ای در زندان بندرلنگه صورت گرفته که حاصل تلاش شبانه روزی و خدمت بی ادعای پرسنل این زندان است.  
اخبار عمومی - 10:01:26 1393/01/25

بازدید بانوان شاغل در اداره کل زندان های هرمزگان از مرکز نگهداری کودکان معلول و ایتام
به مناسبت گرامیداشت هفته زن و روز مادر بانوان شاغل در اداره کل زندان های هرمزگان از مرکز نگهداری کودکان معلول،ایتام و بی سرپرست بیت النبی(ص) بازدید کردند.  
اخبار عمومی - 09:54:06 1393/01/24

برنامه های اصلاحی و تربیتی باید پویا ونشاط آور باشد
رییس زندان حاجی آباد گفت: برنامه های اصلاحی و تربیتی باید پویا ونشاط آور باشد
تاباعث رشد وتعالی زندانیان شود.
بهرامی در نشستی با کارکنان این زندان افزود: باید از امکانات موجود به بهترین شکل ممکن برای اصلاح وتربیت مددجویان که از اصول زندانبانی اسلامی است استفاده کرد.
 
اخبار عمومی - 11:52:26 1393/01/23

گشایش نمایشگاه کتاب در زندان بندرعباس
مدیر زندان مرکزی بندرعباس از گشایش نمایشگاه کتاب در این زندان خبرداد.
حسن مرسلپور گفت:در این نمایشگاه حدود 800 جلد کتاب با موضوعات مذهبی،ادبی علمی، تاریخی، فرهنگی، حقوقی ، ورزشی، وسرگرمی وتخیلی به نمایش گذاشته شده است.
 
اخبار عمومی - 11:11:31 1393/01/21

توانمند کردن مددجویان با آموزش های شغلی و فرهنگی
رییس زندان میناب خواستار ارتقاءآموزشهای شغلی وفرهنگی در زندان شد و گفت: این آموزش ها از ارکان اصلی اصلاح وتربیت مددجویان است که نقش بسزایی در توانمند کردن آنان دارد.
فیروززاده در نشستی با کارکنان زندان افزود: باید با همتی جهادی برای بازسازی واصلاح شخصیت مجرمانه مددجویان وهدایت آنان به سمت هنجارهای اجتماعی تلاش کرد.
 
اخبار عمومی - 18:13:49 1393/01/20

زندانبانی شغلی دشوار و زندان محیطی آسیب پذیر است
دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس گفت:زندانبانی شغلی دشوار و زندان محیطی آسیب پذیر است و کارزندانبانی باید با حساسیت و رعایت همه نکات امنیتی و حفاظتی انجام شود.
سعید اسدی در گفتگو با خبرنگار حمایت در بندرعباس افزود: افرادی که وسعت جامعه نتوانسته آنان را در خود نگه دارد حالا در محیطی بسیار کوچکتر نگه داری می شوند و این سختی کار را دو چندان می کند.
 
اخبار عمومی - 10:55:29 1393/01/19

نقش دستگاه قضا در شکوفایی اقتصادی کشور بسیار چشمگیر است
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت:مبارزه با مفسدان اقتصادی و رانت خواران نقش مهمی درشکوفایی اقتصادی کشور دارد و فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف ایجاد می کند.
حجت الاسلام اکبری در دیدار نوروزی با مدیر کل زندان های هرمزگان به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و افزود:ترسیم این افق چراغ راهی برای همه مسئولان و آحاد مردم است تا با برنامه ریزی،اخلاص در عمل و اتخاذ تدابیر مناسب در مسیر منویات مقام معظم رهبری و رشد و توسعه کشور حرکت کنند.
 
اخبار عمومی - 08:33:20 1393/01/18

جذب مددجویان در برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پر خطربا ابتکار ونو آوری
رییس اداره فرهنگی وتربیتی زندانهای هرمزگان گفت:باید با ابتکار ونوآوری برنامه های کا هش آسیب رفتارهای پر خطر رادر زندانها اجراکرد تا مددجویان بیشتری جذب این برنامه ها شوند.
موسی رامشک افزود:بخش عمده ای از طرح کاهش آسیب رفتارهای پر خطراجرای برنامه های فرهنگی وتربیتی است که باید به این امر توجه ویژه ای شود.
 
اخبار عمومی - 08:21:19 1393/01/17

بهترین راهکار اجرای امنیت، داشتن نظم است
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: شروع سال را با برگزاری اولین جلسه کمیته امنیتی زندان های استان را به فال نیک می گیریم زیرا تعریف کار ما و خواسته و نگاه مردم به زندان ها نگاه و توقع امنیتی است پس باید حداکثر توان خود را مصروف اجرای نظم و قانون نماییم و بهترین راهکار اجرایی امنیت داشتن نظم و عمل به قانون است و وظایف ما در ایین نامه ها و دستورالعمل ها آمده است و ما موظف به اجرای آن هستیم.  
اخبار عمومی - 07:46:06 1393/01/17

همدلی و مشارکت فعال تمامی کارکنان در اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی
مرسلپور مدیر زندان مرکزی بندرعباس در دیدار نوروزی با کارکنان زندان ضمن تبریک سال نو اظهار امیدواری کرد:سال جدید بتوانیم با همدلی و مشارکت فعالانه تمامی کارکنان، روند رو به رشد فعالیت های مجموعه زندان بندرعباس را با شتاب بیشتری به پیش ببریم.  
اخبار عمومی - 11:07:21 1393/01/16

داشتن شغل پایدار مددجویان را به آینده امیدوارتر می کند
مدیر زندان مرکزی بندرعباس گفت : باید با برنامه ریزی و نگاهی تخصصی،زمینه اشتغال مددجویان را فراهم کرد چرا که داشتن شغل پایدارآنان را به آینده امیدوارتر می کند.
حسن مرسلپور افزود: افرادی که دارای شغل مناسب و آبرومندی باشند به سمت اعمال خلاف قانون نمی روند و این مهم نقش بسزایی در عدم بازگشت مجدد آنان به زندان خواهد داشت.
 
اخبار عمومی - 10:34:37 1393/01/09

تلاش همه کارکنان برای بازگشت آبرومندانه مددجویان به جامعه است
مدیر کل زندان های هرمزگان در جمع مددجویان زندان مرکزی بندرعباس حضور یافت و سال نو را به آنان تبریک گفت.
اکبر سلیمانی ضمن آرزوی سالی خوش برای همه افزود: تلاش کارکنان زندان ها برای بازگشت آبرومندانه مددجویان به جامعه است و باید از این فرصت حداکثر استفاده را برد.
 
اخبار عمومی - 12:01:43 1393/01/07

دیدار نوروزی مدیر کل با کارکنان زندان های هرمزگان
مدیر کل زندان های استان در دیدار نوروزی با کارکنان ضمن تبریک سال نو بر ارتقای کیفیت خدمات دهی به مددجویان تاکید کرد.
اکبر سلیمانی گفت:بسترهای لازم برای بهبود کیفیت خدمات دهی به مددجویان و خانواده های آنان در زندان های استان فراهم است و باید با تحلیل و بررسی برنامه‌های سال قبل ، زمینه بهبود و ارتقاء برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را فراهم و با جدیت به جامعه هدف خدمات رسانی کرد.
 
اخبار عمومی - 11:23:56 1393/01/05

بررسي مشکلات مالی زندان های استان در واپسین ساعات سال 92 در دیدار با معاون برنامه ریزی استانداری هرمزگان
مدیرکل زندان های استان با معاون برنامه ريزي استانداری هرمزگان دیدار و گفتگوکرد.
اکبر سلیمانی در این دیدار به بيان مشکلات و کمبودهای اداره کل زندان های استان در واپسین ساعات سال 92 پرداخت.
سلیمانی گفت:بخشی از مشکلات حال حاضر در خصوص کمبود اعتبارات و عدم تناسب فعالیت‌ها با امکانات موجود است.
 
اخبار عمومی - 11:38:12 1392/12/28

جشن بازنشستگی دونفر از همکاران یگان حفاظت زندان های هرمزگان
به پاس سی سال خدمات ارزنده و صادقانه سرگرد حسن لطفی و سروان علی کاظمی مراسم جشنی با حضور مدیر کل در یگان حفاظت زندان های استان برگزار شد.
مدیر کل زندان های استان در این مراسم صمیمی به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ارزش نهادن و تکریم بازنشستگان اشاره و از زحمات این دو عزیز که به درجه بازنشستگی نائل آمدند تقدیر و تشکر کرد.
 
اخبار عمومی - 11:37:20 1392/12/28

برگزاری جلسه شورای اداری زندان بندرعباس
مدیر زندان بندرعباس در آخرین جلسه شورای اداری این زندان در سال 92 ضمن قدردانی از تلاش های تمامی کارکنان در همه بخش ها گفت: تغییرات محسوس و روبه پیشرفت مجموعه زندان در بخش های مختلف عمرانی،فرهنگی،آموزشی و امنیتی نتیجه همدلی و همکاری و حضور شبانه روزی تمامی پرسنل زحمتکش است.  
اخبار عمومی - 11:32:23 1392/12/28

قدردانی مدیر عامل ستاد دیه از مدیر و مددکاران زندان بندرعباس
مدیر عامل ستاد دیه در آستانه سال نو با حضور در زندان بندرعباس از تلاش های مدیر و مددکاران زندان قدردانی کرد.
مرادی نژاد افزود: در سال 92 با همکاری مددکاران زندان موفق به شناسایی 170 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد شدیم که با پرداخت 21 میلیارد ریالی بدهی آنها به آغوش خانواده و جامعه بازگشتند.
وی اظهارداشت:ما تلاش های خود را کافی نمی دانیم و امیدواریم ستاد دیه بتواند زندانیان واجد الشرایط بیشتری را آزاد کند و این امر نیازمند تامین اعتبار و افزایش کمک های مردمی است.
 
اخبار عمومی - 11:20:03 1392/12/28

بهره برداری از تالار و باغ رستوران سنتی گل سرخ بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان
با حضور کارکنان و خانواده های کارکنان زندان های هرمزگان تالار و باغ رستوران سنتی گل سرخ بنیاد تعاون زندانیان استان به بهره برداری رسید.
این مراسم با استقبال خانواده کارکنان و اجرای برنامه های شاد هنری از جمله شعبده بازی،تئاتر،سرود و مسابقه همراه بود.
 
اخبار عمومی - 07:58:04 1392/12/27

تجلیل از زندان برتر هرمزگان در حوزه مشاغل خانگی
با حضور مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان برتر استان که خانواده های نیازمند زندانی را شناسایی و برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان معرفی کرده بود تجلیل شد.
در این مراسم حسن مرسلپور مدیر زندان بندرعباس به عنوان مشارکت جدی در حوزه ایجاد مشاغل خانگی برای خانواده زندانیان مورد تجلیل قرار گرفت.
 
اخبار عمومی - 12:19:43 1392/12/26

بررسی مشکلات قضایی مددجویان زندان بندرعباس با حضور دادستان رودان
دادستان رودان با حضور در زندان مرکزی بندرعباس با مددجویان حوزه قضایی آن شهرستان دیدار و به بررسی مشکلات آنان پرداخت.
مختاری در این دیدار پرونده قضایی 25 نفر از مددجویان حوزه قضایی رودان را بررسی و از نزدیک با آنان گفتگو کرد.
 
اخبار عمومی - 13:06:00 1392/12/24

اقتدار زندانبانی با بهره گیری از دانسته ها و داشته های علمی و عملی
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: اقتدار زندانبانی باید حفظ شود و این اقتدار با افزایش دانش و بهره گیری بموقع از دانسته ها و داشته های علمی و عملی تحقق می گردد.
اکبر سلیمانی در کمیته آموزش ستاد اداره کل افزود:ایجاد انگیزش در پرسنل می تواند از جهات خاص مورد نظر باشد که لازمه هر کدام از این جهات افزایش دانایی است و اینکه می گوییم "توانا بود هر که دانا بود" بی شک برترین الگوی پیشرفت و حرکت بسوی دانایی است.
 
اخبار عمومی - 08:32:32 1392/12/22

قهرمانی تیم اداره کل در مسابقات فوتسال کارکنان زندان های هرمزگان
مسابقات فوتسال کارکنان زندان های هرمزگان با قهرمانی تیم اداره کل به پایان رسید.
در دیدار فینال این مسابقات تیم اداره کل با نتیجه 3 بر 1 از سد تیم اردوگاه رودان گذشت و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
گفتنی است این مسابقات با شرکت تیم های کانون اصلاح و تربیت،زندان بندرلنگه،زندان مرکزی بندرعباس،اداره کل،اردوگاه رودان و بازداشتگاه قشم برگزار شد.
 
اخبار عمومی - 07:31:23 1392/12/22

آزادی 152 زندانی دیه و جرائم غیر عمد از زندان های هرمزگان
مدیر عامل ستاد دیه هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 152 زندانی دیه و جرائم غیر عمد از زندان های هرمزگان آزاد شدند.
احمد مرادی نژاد بدهی این افراد را بیش 203میلیارد ریال عنوان کرد وافزود:با تلاش مددکاران ستاد دیه وزندانهای استان حدود 91 میلیارد ریال این مبلغ از شکات تخفیف گرفته شد.
 
اخبار عمومی - 11:09:50 1392/12/21

ابزار های فرهنگی مهمترین رکن اصلاح و تربیت مددجویان است
مدیرکل زندان های هرمزگان گفت:ابزارهای فرهنگی مهمترین رکن توانمند سازی و اصلاح و تربیت مددجویان است.
اکبر سلیمانی در دیدار با رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های بوشهر در بندرعباس افزود:باید با سرمایه گذاری در این بخش و فراهم کردن زیر ساخت های مناسب زمینه هرچه بهتر اصلاح و تربیت مددجویان را فراهم کرد.
 
اخبار عمومی - 13:07:09 1392/12/20

تغییرات انجام شده در زندان میناب تحسین برانگیز است
امام جمعه شهرستان میناب گفت:تحولات و تغییرات صورت گرفته در زندان میناب نسبت به قبل چشمگیر و تحسین برانگیز است.
حجت الاسلام معتمدی فر در بازدید از زندان میناب افزود:بازسازی فضای فیزیکی زندان به شکل زیبایی انجام شده و ظرفیت خوبی برای اصلاح و تربیت مددجویان فراهم شده است.
 
اخبار عمومی - 12:33:33 1392/12/20

کاهش جمعیت کیفری زندان ها از رویکردهای مهم دستگاه قضا است
دادستان بستک گفت: کاهش جمعیت کیفری از رویکردها و سیاست های مهم دستگاه قضا است که با جدیت دنبال و پی گیری می شود.
نیازی در بازدید از زندان مرکزی بندرعباس افزود:دستگاه قضایی از تمام ظرفیت ها برای اجرای آیین نامه کاهش جمعیت کیفری و قانون جدید مجازات اسلامی با رویکرد مجازات های جایگزین حبس استفاده می کند.
 
اخبار عمومی - 06:41:17 1392/12/20

بازدید رييس مركز حفاظت و اطلاعات قوه قضاييه از اداره کل زندان های هرمزگان
رييس مركز حفاظت و اطلاعات قوه قضاييه در سفر به هرمزگان از اداره کل زندان های استان بازدید کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين خطيب ابتدا در جمع نمازگزاران زندان های استان در بندرعباس نماز ظهر و عصر را اقامه و سپس از تمامی قسمت های ستادی اداره کل زندان های هرمزگان بازدید کرد.
 
اخبار عمومی - 11:31:47 1392/12/19

بازرسی از فروشگاه زندان ها باید به صورت مستمر و مداوم انجام شود
رییس اداره بازرسی زندان های هرمزگان بر بازرسی مداوم و مستمر از فروشگاه زندان ها تاکید کرد.
فرامرز ترابی در نشستی با روسای زندان های استان گفت:باید قیمت و کیفیت اجناس را کنترل و از ورود و عرضه اجناس بی کیفیت و ممنوعه به زندان جلوگیری کرد.
 
اخبار عمومی - 11:22:18 1392/12/18

ارتقای شبکه اتوماسیون و حذف کاغذ از پروسه اداری زندان های هرمزگان
معاون اداری و مالی زندان های هرمزگان گفت:با فراهم کردن زیر ساخت های مناسب و ارتقای شبکه اتوماسیون، سال 93 شاهد حذف کاغذ از سیستم اداری زندان های استان خواهیم بود.
عبدالحمیددولتی درنشستی باروسای زندان های هرمزگان افزود: با مکانیزه سازی خدمات و استقرار فن آوری های نوین ، تحولی جدی در نظام اداری ایجاد که منجر به صرفه جویی در هزینه،ارتقا بهره وری و سرعت در انجام امورمی شود.
 
اخبار عمومی - 11:01:36 1392/12/17

سرمایه گذاری 5 میلیاردی بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان برای اشتغال زندانیان
سرپرست بنیاد تعاون زندانیان هرمزگان از سرمایه گذاری 5 میلیارد و 700 میلیون ریالی برای اشتغال زندانیان در استان خبرداد.
کامران میرزایی افزود:این سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و خدماتی رفاهی در زندان های بندرعباس،میناب، رودان، حاجی آباد و جاسک انجام شده است.
 
اخبار عمومی - 08:33:22 1392/12/17

بازرسی و خانه تکانی عیدی همه زندان ها باید انجام شود
زندان میناب میزبان آخرین شورای اداری زندان های هرمزگان در سال 92 بود که با حضور همه اعضا برگزار شد.
مدیر کل زندان های هرمزگان ابتدا ضمن تشکر از میزبانی زندان میناب به ارائه مطالبش در سه بخش پرداخت.
در بخش اول به تاکیدات ریاست محترم سازمان اشاره کرد و گفت:طبقه بندی زندانیان در اولویت است و باید با بهره گیری از فضای فیزیکی موجود همه زندانیان طبق آیین نامه طبقه بندی شوند.
 
اخبار عمومی - 18:52:06 1392/12/15

جذب 95 درصدی اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی مددجویان
رییس مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانیان استان از جذب 95 درصدی تهسیلات اشتغالزایی این مرکز خبرداد.
نوید قنواتی در جلسه شورای اداری زندان های هرمزگان که به میزبانی زندان میناب برگزار شد گفت:امسال یک میلیاردو 380 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به این مرکز اختصاص یافت که تاکنون حدود 100 نفر از مددجویان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
 
اخبار عمومی - 17:53:19 1392/12/15

صرفه جویی یک میلیارد ی در هزینه های بهداشت و درمان زندان های هرمزگان
مسئول بهداشت و درمان زندان های هرمزگان از صرفه جویی یک میلیاردو 150 میلیون ریالی هزینه های بهداشت و درمان در زندان های استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.
عبدالهی در جلسه شورای اداری زندان های استان در میناب گفت:بیش از 90 درصد این صرفه جویی در زندان مرکزی بندرعباس انجام شده است.
 
اخبار عمومی - 17:28:57 1392/12/15

بهره برداری از یک هزارو 300 متر فضای بازسازی شده در زندان میناب
با حضور مدیر کل،مسئولین ستادی و روسای زندان های هرمزگان یک هزار و 300 متر فضای بازسازی شده در زندان میناب به بهره برداری رسید.
رییس زندان میناب با بیان اینکه حدود چهار ماه کار بازسازی فضاهای اداری و رفاهی طول کشید گفت: در این مدت کوتاه خوابگاه سربازان ، رستوران، افسر نگهبانی،دفتر فرماندهی یگان، و دفاتر اجرای احکام و امار و رایانه بازسازی شد.
 
اخبار عمومی - 16:35:49 1392/12/15

مجتمع تفریحی زندان حاجی آباد دومین مکان اردوی تفریحی بانوان شاغل در زندان های هرمزگان
حدود 30 نفر از کارکنان شاغل در زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت بندرعباس و ستاد اداره کل در اردویی تفریحی میهمان همکاران زندان شهرستان حاجی آباد بودند.
این برنامه در راستای اجرای برنامه های عفاف و حجاب و تقویت روحیه نشاط وشادابی اجرا و کارکنان در یک فضای متنوع و مفرح روز بیاد ماندنی را سپری کردند.
 
اخبار عمومی - 10:21:42 1392/12/14

شرایط خوبی برای اصلاح و تربیت مددجویان در اردوگاه رودان فراهم شده است
رییس کل دادگستری هرمزگان در سفر به رودان در معیت مدیر کل زندان های استان از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی رودان بازدید کرد.
حجت الاسلام اکبری با اشاره به اینکه زندان توقفگاهی برای بازسازی و ترمیم شخصیت و رفتار است گفت: شرایط خوبی برای اصلاح و تربیت مددجویان در اردوگاه رودان فراهم شده و باید از این ظرفیت برای شروع یک زندگی خوب و متناسب با هنجارهای جامعه استفاده کرد.
 
اخبار عمومی - 22:24:23 1392/12/13

بازدید مدیر کل زندان های هرمزگان از زندان بندرلنگه
مدیر کل زندان های استان از تمامی قسمت های زندان بندرلنگه بازدید و با کارکنان و مددجویان دیدار و گفتگوکرد.
اکبر سلیمانی اقدامات عمرانی انجام شده و پیشرفت کارها در زندان بندرلنگه را خوب ارزیابی و بر رعایت بیشتر نکات امنیتی تاکید کرد.
 
اخبار عمومی - 09:07:09 1392/12/13

یکی از مهمترین ارکان زندان ها مددکاری است
مدیر کل زندان های هرمزگان بر اهمیت و جایگاه مددکاران در زندان ها تاکید کرد و گفت: یکی از مهمترین ارکان زندان ها مددکاری است و مددکاران نقش موثری در آرامش زندان دارند.
اکبر سلیمانی در مراسم تجلیل از مددکاران کانون اصلاح و تربیت،انجمن حمایت از زندانیان و زندان مرکزی بندرعباس افزود: مددکاران باید با حضور موثر در اندرزگاهها کار خود را با ایمان و اعتقاد انجام دهند و علاوه بر برررسی مسایل قضایی مددجویان ، مشکلات و دغدغه های اجتماعی آنان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.
 
اخبار عمومی - 08:40:51 1392/12/12

زندان یک درمانگاه اجتماعی است
رییس دادگستری قشم گفت: زندان یک درمانگاه اجتماعی است و بیمار اجتماعی پس از ورود به این درمانگاه تحت مداوا قرار می گیرد و سازگار با اجتماع از آن خارج می شود.
محسن دلاوری که به همراه مدیر کل زندان های هرمزگان و جمعی از خیران از بازداشتگاه قشم بازدید می کرد افزود: هدف اصلاح مجرم است پس باید به سمت ابزارها و ایده هایی مثل عدالت ترمیمی و بحث میانجی گری رفت.
 
اخبار عمومی - 10:39:00 1392/12/11

کمک 5 میلیاردی خیرین قشم به احداث زندان
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان قشم خبر از تخصیص اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال از سوی خیرین شهرستان، جهت احداث ساختمان زندان در قشم داد.
عبدالباسط رضوانی گفت: با توجه به اینکه خانواده های زندانیان برای رفت و آمد به بندرعباس دچار مشکلات عدیده ای هستند و محکومین نیز در این راستا مشکلاتی را متحمل می شوند، انجمن حمایت از زندانیان شهرستان قشم، در سال جاری اقداماتی جهت رفع این مشکلات انجام داده است.
 
اخبار عمومی - 07:44:59 1392/12/11

آموزشِ مهارت های شغلی در زندان از پایه های اصلی اصلاح وتربیت است
رییس زندان بندرلنگه گفت:آموزش مهارت های شغلی در زندان از پایه های اصلی اصلاح وتربیت و موقعیتی مناسب برای وارد به زندگی اجتماعی است.
حسین سبکروح در جمع مددجویان زندان بندرلنگه افزود: هرچند حبس چندان مطلوب نیست اما باید از این فرصت برای یادگیری شغل مورد علاقه استفاده کرد و تخصص لازم را فرا گرفت.
 
اخبار عمومی - 13:31:47 1392/12/10

بازدید سرزده مدیر کل زندان های هرمزگان از بازداشتگاه پارسیان
مدیر کل زندان های هرمزگان با هدف ارزیابی وضعیت بازداشتگاه پارسیان و رسیدگی به امورات زندانیان به صورت سرزده در بازداشتگاه حضور یافت و از اماکن مختلف از جمله کارگاههای اشتغال و حرفه آموزی، اسایشگاه سربازان و انبار مواد غذایی بازدید و در دیدار چهره به چهره به بررسی مسائل و مشکلات زندانیان پرداخت.  
اخبار عمومی - 13:01:34 1392/12/10

70 درصد زندانیان کشورمتاهل هستند
مدیر کل اقدامات تامینی و تربیتی زندان های کشور با بیان اینکه 70 درصد افرادی که وارد زندان ها می شوند متاهل هستند گفت: از این میزان نیز بیش از60 درصد نیاز به حمایت های اورژانس اجتماعی و اقتصادی دارند.  
اخبار عمومی - 07:42:25 1392/12/08

خانواده ها باید مهارت های اساسی زندگی را از کودکی به فرزندانشان آموزش دهند
مدیر کل زندان های هرمزگان گفت: خانواده ها باید مهارت های اساسی زندگی را از کودکی به فرزندانشان آموزش دهند تا در مواجه با بحرانهای زندگی بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.
اکبر سلیمانی در دیدار با خانواده مددجویان کانون اصلاح و تربیت بندرعباس افزود: افراد با شناخت روش‌های کارآمد می توانند بهترین تصمیم در مقابل تعارضات و کشمکش های بحران‌های زندگی را بگیرند که به خود و دیگران آسیبی نرسانند.
 
اخبار عمومی - 08:57:38 1392/12/05

ارمغان ورزش شادی ،نشاط ودوری از افسردگی است
معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای هرمزگان گفت:ورزش عاملی برای تندرستی و حس رقابت سالم است که ارمغان آن شادی ،نشاط ودوری از افسردگی است.
عباس لقمانی با حضور در مسابقات فوتسال کارکنان زندان های استان افزود: ورزش در زندانهای استان از جایگاه واهمیتی خاص برخوردار است چرا که کارکنانی که از روحیه بالا وسلامت جسمانی وروانی مناسبی برخوردارند بهتر می توانند به رسالت خود که همانا اصلاح وتربیت مددجویان است عمل کنند.